Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі кафедри металургії інженерного інституту ЗНУ провели практичні заняття для студентів Запорізького металургійного фахового коледжу

Наприкінці березня майбутні сталевари зустрілися з викладачами вишу, познайомилися з експонатами колекції металів кафедри металургії. Представники інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) підготували цікаві й корисні заходи для студентів спеціальності «Металургія» Відокремленого структурного підрозділу «Запорізький металургійний фаховий коледж ЗНУ».

Зазвичай, теоретичні знання та практичні навички зі спеціальності студенти отримують під час занять у коледжі. Проте, за попередньою домовленістю з керівництвом закладу, одне з практичних, а саме – лабораторну роботу з дисципліни «Конструкції електрометалургійних агрегатів» провели в інженерному навчально-науковому інституті на базі електросталеплавильної лабораторії кафедри металургії. Учасниками виїзної лабораторної роботи були студенти курсу металургійного відділення, які навчаються за спеціалізацією «Виробництво сталі і сплавів». А організаторами заходу стали завідувач кафедри, доцент Олексій Кириченко та завідувачка металургійного відділення ВСП «Запорізький металургійний фаховий коледж ЗНУ» Юлія Селевко.

Практичні заняття в лабораторіях інституту або їхні відвідування під час екскурсій завжди починаються з інструктажу з охорони праці та техніки безпеки. Тож і присутні на занятті студенти уважно прослухали інформацію про правила безпеки в електросталеплавильній лабораторії та стосовно того, як саме потрібно поводитися зі сталеплавильним обладнанням. Після чого працювали над плавкою, яку продемонстрував студентам інженер навчальних лабораторій Віктор Корольов. На електродуговій печі виконали серію плавок нержавіючої та конструкційної марок сталей методом переплавлення відповідних відходів, а на печі Таммана – плавлення з отриманням алюмінієвих та нікелевих сплавів. Віктор Корольов ознайомив студентів зі зразками металів, а старша викладачка Наталія Лічконенко продемонструвала гостям колекцію вогнетривів та розповіла про них.

Заняття, безумовно, поповнило скарбничку знань і навичок студентів коледжу. Дехто з них взяв участь у процесі плавки та отримав на згадку результати своєї роботи – виливки. А безліч фото, які були зроблені під час відвідування лабораторії, допоможуть студентам коледжу зберегти яскраві спогади про лабораторну роботу в стінах інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ.

Інженерний навчально-науковий інститут