Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ долучилися до презентації Словника Європейського інституту з ґендерної рівності

Науковці ЗНУ долучилися до презентації Словника Європейського інституту з ґендерної рівності

Науковці ЗНУ долучилися до презентації Словника Європейського інституту з ґендерної рівності
05.04.2021 14:28 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Центр гендерної освіти ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології центр гендерної освіти презентація наукова діяльність

До цієї важливої для України події приєдналися також представники й представниці урядових структур, громадських організацій, провідних закладів вищої освіти тощо. Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) на заході представляла радниця голови Запорізької обласної адміністрації з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильства за ознакою статі, керівниця центру гендерної освіти на базі факультету соціальної педагогіки та психології Тетяна Голованова. Другого квітня в онлайн-форматі вона долучилася до презентації Словника Європейського інституту з ґендерної рівності, організованої представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.

Модераторкою заходу була Марія Дмитрієва – координаторка фейсбук-спільноти «Фемінізм UA». Серед спікерок заходу були присутні Катерина Левченко – урядова уповноважена з питань ґендерної політики та Марфа Скорик – директорка Київського інституту ґендерних досліджень. Доповідачки розповіли про етапи реалізації цього важливого проєкту та його значення для успішної євроінтеграції України, розвитку гендерної політики нашої держави. Крім того, перед глядачами в онлайн-режимі виступили Олена Давліканова – координаторка проєктів Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні; Світлана Войцеховська – народна депутатка України VIII скликання; Олена Суслова – голова правління Інформаційно-консультативного жіночого центру; Лариса Компанцева – професорка Національної академії Служби безпеки України; Марія Козир – референтка Апарату Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики. У своїх виступах усі спікерки наголосили на важливості цієї події для розвитку соціальної галузі України, зокрема вирішення питань, пов’язаних з гендерною рівністю.

Під час презентації йшлося, що Словник розроблений Європейським інститутом із ґендерної рівності (ЄІҐР) та з його дозволу підготовлено переклад українською. Переклад виконали експертки в галузі забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у рамках спільного проєкту Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики та Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта. Публікація призначена для розробників/ць політик, експертів/ок із питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, неурядових організацій, дослідників/ць із ґендерної проблематики та всіх зацікавлених осіб і організацій. Електронний варіант українського перекладу розмістили в е-бібліотеці Фонду ім. Фрідріха Еберта та на сайтах організацій-партнерок, залучених до підготовки перекладу.

Ознайомитися зі словником можна за лінком:

http://library.fes.de/pdf-files/bueros/ukraine/17580.pdf

Під час виступів доповідачок учасники презентації дізналися про мету та завдання цього проєкту, їх ознайомили з особливостями роботи над його реалізацією. Зокрема, йшлося про те, що на початку роботи над власне перекладом передував важливий шлях до узгодження проєкту з його організаторами, про завдання, які вони мали вирішити під час перекладу окремих статей і про значення проведеної роботи для розвитку соціальної галузі в Україні, студіювання гендерної проблематики, вирішення актуальних питань у цій галузі тощо.

Також глядачам нагадали, що цей словник – не стала константа, він живий і динамічний, й надалі буде розвиватися, відгукуючись на потреби українського суспільства. Усі присутні на заході мали змогу поставити спікеркам свої запитання й отримати на них вичерпні відповіді. Як зазначила, коментуючи цю презентацію, керівниця центру гендерної освіти на базі факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ Тетяна Голованова, у виші докладають багато зусиль задля створення умов для гендерних студій викладачів і студентів. Його науковці вносять значний внесок у розвиток української науки в цьому напрямку, а представники ЗВО – активні учасники багатьох соціальних акцій із протидії гендерному насиллю, захисту прав жінок тощо. Тож це видання стане важливим посібником для всіх представників вишу, зацікавлених у науковій та громадській діяльності. Тетяна Голованова висловила щиру подяку усім організаторам презентації Словника за можливість долучитися до цієї важливої події та висловила сподівання на їхню подальшу плідну співпрацю.

Переглянути презентацію словника можна за лінком:

https://www.youtube.com/watch?v=oR5HqSOlN4w

 

 slovnuk-gendernyy9-03-1-43.pdf

 

 

Схожі новини