Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-мешканці гуртожитку ЗНУ №7 організовують важливі протиепідемічні заходи

Питання збереження здоров’я, звичайно, не лишає байдужими й студентів інженерного навчально-наукового інституту та інших факультетів Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), які мешкають у гуртожитку № 7. Як розповів голова ради гуртожитку, магістр 1 року навчання освітньої програми «Мікроелектронні інформаційні системи» Даніїл Михайловський, про своє безпечне проживання в гуртожитку студенти замислилися практично з самого початку пандемії. Обговорюючи на загальних зборах питання ефективного захисту від Covid-19, вони вирішили проводити прибирання з використанням дезінфікуючих засобів. Це – необхідний захід, адже в блоці мешкає приблизно 20 осіб, і контактів у кухні, коридорі, у ванній кімнаті практично неможливо уникнути.

Звичайно, у Запорізькому національному університеті турбуються про здоров’я студентів, і технічний персонал щодня прибирає сходові прольоти, коридори тощо. А ось блоки студенти вирішили прибирати самостійно, причому кожного дня, а раз на місяць вони ще й влаштовувати генеральні прибирання. Допомагають в організації таких заходів члени студентського самоврядування гуртожитку та старости блоків. «Ще в нас склалася ось така традиція, – зазначив Даніїл Михайловський, - коли хтось зі студентів йде в магазин, він намагається закупити продукти та необхідні речі й для своїх сусідів. Наступного разу це зробить хтось інший. Так мінімізується загроза заразитися Covid-19 за межами гуртожитку».

Про те, як студенти зберігають своє здоров’я під час пандемії, розповіла і студентка спеціальності «Початкова освіта» (факультет соціальної педагогіки та психології) Марія Бакумова. «Ще нещодавно в гуртожитку проводилися різноманітні цікаві заходи. Але нині це вже не так. Студенти мінімізували пересування кімнатами, відмовилися від запрошення до себе гостей. Звичайно, всі ми дотримуємося маскового режиму, користуємося антисептиками для рук. Усе в руках людини, тому мити їх треба частіше!”», –- пожартувала дівчина.

Студенти відзначають, що далеко не в кожного мешканця гуртожитку, навіть в умовах карантину, є можливість залишити тимчасову домівку. Найчастіше молодь лишатися в гуртожитку спонукає робота, та це – далеко не єдина причина. Нерідко це викликано і неможливістю з будь-яких технічних причин відвідувати заняття, які відбуваються в дистанційному форматі. Для цих студентів питання, як вберегти себе під час пандемії, набуває ще більш вагомого значення. Звичайно, хлопці та дівчата намагаються постійно дотримуватися маскового режиму, провітрювати приміщення. Та цього недостатньо, коли людям важко уникати контактів у місцях загального користування.

Тож від імені мешканців гуртожитку голова ради висловив подяку всім, хто постійно турбується про студентів: «Дякуємо колективу виховного відділу, який, без сумніву, підтримує будь-яку студентську ініціативу. Ми зі словами подяки звертаємося до Світлани Вікторівни Кондратенко, Ірини Вадимівни Марті, Світлани В’ячеславівни Мінаєвої, а також Ольги Іванівни Лисенко, Анастасії Іванівни Шаповалової, заступника директора інституту з виховної та профорієнтаційної роботи Романа Миколайовича Воляра. До карантину вони допомагали проводити квести, дискотеки та інші цікаві заходи. А нині підтримали нашу ініціативу щодо дотримання норм санітарного стану приміщень та попередження захворюванням Covid-19».

Інженерний навчально-науковий інститут