Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Волейбольна команда «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» здобула дві перемоги в бронзовій серії чемпіонату Суперліги

12.04.2021 13:25 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University волейбол спорт перемога команда Орбіта-Університет

Днями волейбольна команда «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» (ZNU, Zaporizhzhia National University) провела вдома два матчі бронзової серії плей-офф чемпіонату Суперліги, проти «Волинь-Університет-ОДЮСШ» (Луцьк). У результаті запорізькі спортсменки здобули переконливі перемоги.

У першій грі гості – спортсменки команди «Волинь-Університет-ОДЮСШ». – починаючи зі стартових хвилин гри, зуміли нав’язати гостру боротьбу та деякий час вели у рахунку — 6:5. Проте це був останній позитивний результат на табло спортивного комплексу ЗНУ на користь лучанок. Після стартового натиску суперниць запоріжанки вгамували надмірне хвилювання та поступово приступили до виконання тренерського плану на гру. Втім, рішуче налаштовані опонентки все одно не відпускали далеко у рахунку до заключного відрізку сету. Вирішити долю партії на власну корить команді головного тренера Гарія Єґіазарова вдалося лише у гострій кінцівці. Причому завдячувати переможному результатові «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ», мабуть, повинна передусім холоднокровним діям досвідченої гравчині Антоніни Жук, яка в найбільш важливі моменти сміливо брала на себе відповідальність. Варто відзначити, що Антоніна продемонструвала дійсно вражаючий за самовіддачею поєдинок і, завдяки її впевненим та врівноваженим діям, ще не раз потім вела за собою команду. Отже, 25:22 – рахунок першого сету.

Із таким же результатом завершилась і друга партія, але сценарій цього відрізку матчу суттєво відрізнявся від попереднього. Лучанки після нетривалої «розкачки» перехопили ініціативу та почали задавати тон. Переломити хід партії господаркам вдалося на умовному екваторі – 13:13 і 14:13, відповідно. Надалі жорстка боротьба за кожен м’яч та значна допомога ще однієї з героїнь матчу – спортсменки «Орбіти-ЗНУ-ЗОДЮСШ» Вікторії Савченко, дозволили запоріжанкам зміцнити перевагу – 2:0 за партіями. Дуже хвилюючим був третій сет. Запоріжанки цього разу тривалий час були в ролі тих, хто наздоганяє, проте ціною неймовірних зусиль врешті-решт зуміли повернутись у гру. Кінцівка партії відбулась за тотальної переваги нашої команди, зупинити яку навіть не зуміли два практично поспіль взяті тайм-аути Володимиром Бузаєвим – головним тренером команди «Волинь-Університет-ОДЮСШ». У результаті –(25:22, 25:22, 25:20) – важка і цілком заслужена перемога!

Щодо загальних показників, то господарки були помітно сильнішими в одному з трьох компонентів гри – атаці (106:74). На прийомі суперники видали майже рівні «цифри» — 62:61, а ось на блоці відчутна перевага залишилась за лучанками – 10:3. Найбільш корисними у складах обох суперників стали: у «Орбіти-ЗНУ-ЗОДЮСШ» Антоніна Жук – 17 залікових балів та Вікторія Савченко – 15 очок, у «Волині-Університет-ОДЮСШ» центральна блокуюча Вікторія Даньчак, яка набрала 17 очок.

Наступного дня у першій партії мало не здалося, що такий досвідчений наставник як Гарій Єґіазаров може помилитися у своїх прогнозах. Після непростої звитяги у першій грі, він передбачав ще складнішу боротьбу в повторному матчі із лучанками. Але в першому сеті натхненні запорізькі дівчата впевнено робили свою справу, закінчивши боротьбу з рахунком 25:18 на свою користь. Утім, це був лише початок драматичного й непередбачуваного сценарію, за розвитком котрого, на жаль, через карантинні обмеження не судилося спостерігати з трибун запорізьким вболівальникам. У другому сеті начебто рівний «старт» змінився загостренням атаки з боку волейболісток «Волині-Університет-ОДЮСШ». «Гойдалки» в рахунку протримались до кінцівки партії, котра більш вдалася як раз команді під керівництвом Володимира Бузаєва. 25:22 на користь лучанок та 1:1 за партіями.

Чимало сил довелося витратити запоріжанкам, аби довести свою перевагу в третьому відрізку ігрового часу. Лучанки знову надали відчутний опір, проте запорізькі спортсменки довели сет до переможного результату – 25:18. Ще більше виваженості та концентрації довелося проявити нашій команді в четвертому сеті, коли після вдалого початку (6:1 та 8:2) лучанки не просто повернулись у гру, а й максимально загострили інтригу. Спочатку «Волині-Університет-ОДЮСШ» вдалося впритул наблизитись у результаті 12:11, а згодом навіть мінімально повести в рахунку 16:15. Однак вчасно взяті тайм-аути Гарієм Єґіазаров зуміли допомогти спортсменкам переломити результат. У підсумку «Орбіта-ЗНУ» перемогла з рахунком 3:1 (25:18, 22:25, 25:18, 25:20). А ця перемога має особливу ціну у сенсі подальших медальних перегонів. У цьому матчі, як і в попередньому, запоріжанки знову відчутно поступились «на блоці» — 4:11, плюс лучанки більш переконливо відпрацювали на прийомі – 88:77. Проте в інших двох компонентах гри — на подачі та в атакуючих діях у «Орбіти-ЗНУ-ЗОДЮСШ» статистичні показники виглядають більш привабливо (98-82 та 136-110, відповідно). Найбільш результативними у складах обох команд стали: Вікторія Савченко у запорізьких спортсменок, яка назбирала 31 заліковий бал, у «Волині-Університет-ОДЮСШ» гідним чином знову себе проявила Вікторія Даньчак — 17 очок.

Нагадаємо, плей-офф за третє місце триватиме до трьох перемог. Незабаром серія переміститься до Луцьку, де 15 квітня відбудеться третій матч. Базовою датою четвертої гри стоїть 16 квітня. У разі рівного рахунку у серії – вирішальний, п’ятий поєдинок за календарним графіком може відбутись у Запоріжжі 20 квітня.