Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Математичний факультет ЗНУ продовжує профорієнтаційну роботу

Математичний факультет ЗНУ продовжує профорієнтаційну роботу

12.04.2021 14:50 Все Головні новини Факультети Математичний ZNU Zaporizhzhia National University математичний факультет профорієнтаційна діяльність Співпраця зі школами учнівська наука

Незважаючи на складний епідеміологічний стан в Україні та Запорізькому регіоні, математичний факультет ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) регулярно проводить профорієнтаційну роботу серед старшокласників та студентів. Останнім часом її інтенсивність суттєво зросла, бо завершується навчальний рік, випускники готуються складати випробування ЗНО, обирають напрями майбутньої навчальної діяльності у вишах, а випускники бакалавріату та магістратури шукають місця працевлаштування.

Минулого тижня викладачі факультету працювали над перевіркою робіт учасників безкоштовних тренінгів із математики, аналізували результативність, висували гіпотези щодо напрямів і засобів покращення підготовки випускників до реального ЗНО. Експертні групи викладачів із математики та фізики готуються до проведення аналітичних семінарів для вчителів математики та фізики міста та області щодо типових помилок учнів при тестуванні. Проводиться математична обробка отриманих під час пробних тренінгів даних, готуються презентації.

Постійний зв'язок зі стейкхолдерами та можливими роботодавцями надає можливості проводити цікаві та корисні, з точки зору розуміння сутності та специфіки майбутньої професійної діяльності, зустрічі студентів бакалавріату та магістратури з представниками ІТ-компаній. Так, днями була проведена зустріч із представником «WINSTARS TECHNOLOGY». А цього тижня (понеділок та п'ятниця) в режимі відеоконференцій заплановані зустрічі із рекрутерами та HR-менеджерами Запорізьких ІТ компаній «ЛайтІТ» та «CompuTools». Таку роботу ініціюють завідувачі кафедр, гаранти освітніх програм і представники студради факультету.

Великий відсоток викладачів факультету задіяно в роботі Малої академії наук і як члени журі, і як керівники робіт. Так, 5 переможців обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ були підготовані викладачами факультету й цього тижня відправили свої роботи на Всеукраїнський, ІІІ, етап. Проведена викладачами факультету Обласна олімпіада ЗНУ з математики вже дала наслідки: 3 учня Запорізької області відмінно виступили на наступному етапі Міжнародної олімпіади з математики, зайняли призові місця та суттєво збільшили рейтинг команди Запорізької області.

Також факультет готується до проведення 29-30 квітня Всеукраїнської наукової конференції молодих дослідників «Актуальні проблеми математики та інформатики», на яку запрошуються й вже подали заявки більше 20 учнів шкіл Запорізької області. Наша конференція проводиться вже 19 рік поспіль і, за коментарями відповідальних осіб Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради математичний факультет ЗНУ, залучаючи молодь до науково-дослідницької роботи, сприяє формуванню наукового фундаменту Запорізького регіону. Звичайно і в закріплених за факультетом закладах середньої освіти викладачі продовжують активно проводити профорієнтацію, так з учнями 10-11 класів багатопрофільного ліцею № 62 у форматі відеоконференції проведено оригінальний захід «ІТ-професії майбутнього». У підготовці та проведенні заходу прийняли участь викладачі кафедри комп'ютерних наук та студенти-практиканти спеціальності «Середня освіта (інформатика)». Було цікаве обговорення нових професій архітектор цифрових офісів, збиральник датасетів, спеціаліст з верифікації якості даних, розробник моделей BIG DATA, програміст квантових комп'ютерів, контролер нейромереж, дизайнер інтерфейсів, інформаційний еколог, кібертехнік розумних середовищ, куратор інформаційної безпеки тощо. Учням захід сподобався. На нашу думку, будь-яка цікавинка для учнів – це новий шлях для їхнього вступу до ЗНУ.

На засіданнях Ради факультету керівництво факультету постійно ініціює обговорення поточних результатів профорієнтації та пошук нових форм роботи з абітурієнтами. Активно функціонують та постійно оновлюються факультетські спільноти на ФБ та Телеграм:

Математичний факультет нагадує абітурієнтам про перелік наших освітніх програм.

Математичний факультет запрошує всіх охочих на навчання.

Шановні випускники та їхні батьки, математичний факультет радо чекає на нових студентів.

Геннадій Циммерман,

заступник декана математичного факультету з профорієнтаційної роботи