Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ долучилися до презентації модельних навчальних програм для розвитку професійних навичок досліджень і письма

Тринадцятого квітня 2021 року науковці та здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, які навчаються в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) на юридичному факультеті за спеціальністю 081 «Право», долучилися до презентації модельних навчальних програм для розвитку професійних навичок правничих досліджень і письма. Метою заходу стало обговорення важливості набуття студентами навичок проведення правничих досліджень і правничого письма в системі юридичної освіти України та в контексті Інноваційного навчального плану підготовки правника, аналіз ключових складових добре структурованого курсу з правничих досліджень і письма.

Учасникам заходу презентували розроблені модельні навчальні програми курсів «Правничі дослідження та письмо» для викладання українською мовою студентам першого року навчання та «Legal Writing in English» для викладання англійською мовою студентам третього та четвертого років навчання. Проведення заходу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».  Модератором заходу був Артем Шаіпов, юридичний радник Програми USAID «Нове правосуддя».

Із привітальними словами витупили Андрій Бойко, д.ю.н., професор права, голова підкомісії з розробки стандартів юридичної освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти та науки України, Наталія Петрова, заступник керівника Програми USAID «Нове правосуддя». Проведення заходу відбувалося сесійно. Сесію першого заходу «Аналіз навичок правничих досліджень та письма у контексті юридичної освіти України та Інноваційного навчального плану підготовки правника» представив Ділейні Р. Свенсон, доктор права (США), директор Центру вдосконалення правничих навичок та Центру американського права Католицького університету Любліна імені Івана Павла ІІ (Польща). Сесію 2 «Істотні складові опанування навичок проведення правничих досліджень та письма під час набуття юридичної освіти» – Емі Воренберг, професорка права, директорка програми розвитку правничого письма Школи права Університету Нью Гемпшир (США). Сесію 3 «Презентація Модельної навчальної програми курсу Правничі дослідження та письмо» представив учасникам заходу Олег Кириєвський, адвокат, викладач Школи права Українського католицького університету.

Неабиякий інтерес викликала у учасників сесія 4. «Презентація модельної навчальної програми курсу “Legal Writing in English”», яку презентували Інна Заярна, кандидат педагогічних наук, викладачка правничої англійської, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, а також – Ольга Гришина, правник-лінгвістка, засновниця навчальних курсів англійської мови у сфері права, представниця «EULETA» в Україні, представниця «TOLES» в Україні.

Представники ЗНУ мали змогу не лише прослухати основні презентаційні положення, сформульовані спікерами, а й долучилися до фахового обговорення. Співпраця юридичного факультету з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя» є досить тривалим і плідним. Залучення представників ЗНУ до заходів Агентства не лише сприяє вдосконаленню освітнього процесу на факультеті, а й загалом підвищенню фахового рівня підготовки всіх учасників освітньо-наукового процесу, поглибленню навичок фахового правничого дослідження. А також – вдосконалення рівня володіння англійською фаховою мовою, інтернаціоналізації науковців та здобувачів факультету й розширенню інтеграційних фахових зв’язків.