Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутні радіожурналісти ЗНУ поспілкувалися з авторкою подкастів Іванною Шкромидою

14.04.2021 13:20 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики освітній процес онлайн-зустріч

У рамках вивчення радійної спеціалізації за ініціативи доцентки кафедри журналістики Юлії Любченко студенти 3 курсу факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) зустрілися з продюсеркою студії подкастів «IZONE Media», авторкою подкасту «Акустика тіней» Іванною Шкромидою. Сьогодні тема подкастингу вкрай актуальна для України, тому Іванна поділилась своїм практичним досвідом і дала професійні поради.

«Акустика тіней» – це літературний подкаст, у якому авторка розповідає про життя й творчість письменників світової літератури. Цьому проєкту вже 5 років, але Іванна й досі згадує, як народжувався перший епізод. Тоді, працюючи графічним дизайнером, вона відчула брак україномовного аудіоконтенту про художню літературу й вирішила створити його самотужки. Перший подкаст був присвячений поезії бітників, яку свого часу українською мовою переклав Юрій Андрухович.

«У мене ще нічого не було, навіть назви, лише ідея, але я чітко знала, що я маю взяти інтерв'ю у Юрія Адруховича. І мене це тоді так надихнуло!», – розповіла Іванна Шкромида. Потім було ще багато епізодів, але кожний із них авторка проживає по-новому. Появі сценарію передує чималий підготовчий процес: прочитання творів, збір інформації, пошук експертів, добір музичного матеріалу. До речі, в звуквому оформленні подкасту Іванці допомагають її друзі та колеги.

Альбер Камю, Сильвія Плат, Герман Гессе, Джорж Орвелл… Авторку подкасту цікавлять постаті з непростим, але цікавим життям. «Вибір імен зажди відбуваєтся по-різному. Я на певний час занурююсь у життя письменника, читаю або поновлюю в пам’яті його твори й тільки потім пишу сценарій. На це може піти два-три місяці», - зазначає вона, Особливо ретельно Іванна ставиться до вибору експертів. Зазвичай, це – перекладачі, літературознавці, але буває так, що звертається до людей, які просто багато читають і цікавляться творчістю письменника.

Так було і в епізоді про Чарльза Буковські: «Мене тоді познайомили з барменом, який шаленів від цього автора. А зважаючи на те, що Буковські багато часу проводив у барах, мені здалось, що поговорити з барменом у барі про цю постать буде дуже вдалою ідеєю. Тоді вийшло дуже гарне інтерв’ю», – згадує Іванна і радить релізовувати свої найсміливіші плани.

На сьогодні подкаст «Акуститка тіней» входить у Топ-200 подкастів на різних платформах, але при цьому він залишається проєктом «для душі». І хоча подкасти в Україні вже почали монетизувати, Іванка не поспішає «впускати» у свій світ акустики тіней рекламодавців. Більше того, авторка стала допомагати іншим розвивати подкастинг в Україні.

Анастасія Звягінцева