Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець біологічного факультету та факультету соціології та управління (магістратури), заступник начальника управління-начальник відділу департаменту захисту довкілля ЗОДА Андрій Компанієць

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець біологічного факультету та факультету соціології та управління (магістратури), заступник начальника управління-начальник відділу департаменту захисту довкілля ЗОДА Андрій Компанієць

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець біологічного факультету та факультету соціології та управління (магістратури), заступник начальника управління-начальник відділу департаменту захисту довкілля ЗОДА Андрій Компанієць
15.04.2021 12:57 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Біологічний Соціології та управління ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває успішна реалізація проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованцем біологічного факультету та факультету соціології та управління (магістратури), заступником начальника управління-начальником відділу раціонального користування природних ресурсів у департаменті захисту довкілля Запорізької обласної державної адміністрації Андрієм Компанійцем.

Випускник біологічного факультету Запорізького національного університету Компанієць Андрій Валерійович, у якого ми взяли інтерв’ю – це людина, яка не забула про дарунки природи, та яка намагається всіма силами допомогти їй і тим самим допомогти жителям Запоріжжя жити не у смітнику, а у Едемі.

- Андрію Валерійовичу, розкажіть, будь ласка, чому Ви обрали ЗНУ, як місце для отримання вищої освіти?

- Після дев’ятого класу в мене сформувалася любов до біології, тому після 11 класу в 1998 році я вирішив поступити на біологічний факультет, а оскільки спеціальність «мисливствознавство» була лише в ЗНУ (тоді він називався Запорізьким державним університетом), я вирішив піти саму в цей заклад вищої освіти.

- Які спогади зі студентських років є для вас найціннішими? Та які отримані у виші знання стали корисними в житті й на роботі?

- Ну, звичайно, найцікавіші спогади пов’язані з практикою на Бірючому острові. Це були одні з найцікавіших та найвеселіших часів. Уявіть: чотири чи три дні, точно не пам’ятаю, нас розвозили островом, і ми на відстані десь 8 кілометрів один від одного робили практику, наприклад, проводили обліки тварин. Усі чотири дні ми мешкали в наметах на дві людини. Це, звичайно, запам’ятається на все життя (усміхається Андрій Валерійович). Щодо найкорисніших знань, то, звісно, – це знання з біології та екології, також до них можна додати мисливствознавство.

- Чи зустрічалися Ви з колишніми одногрупниками? Чи спілкуєтеся з ними зараз?

- Зазвичай, я бачуся та спілкуюся з тими, хто пішов працювати за профілем. А з усіма іншими після закінчення університету ми ще роки три зустрічалися, а потім перестали.

- Чи змінили Ви щось у житті, якби знову стали студентом?

- Мабуть, ні….. Швидше за все, нічого не змінював би.

- Розкажіть, будь ласка, трохи більше про свою сьогоднішню роботу.

- Я працюю заступником начальника управління-начальником відділу раціонального користування природних ресурсів у департаменті захисту довкілля Запорізької обласної державної адміністрації. Коли я завершив навчання в університеті, я відразу пішов працювати екологічним інспектором. Потім у 2007 р. та у 2013 р. у нас була реорганізація. На сьогодні я обіймаю адміністративну посаду, пов’язану із захистом довкілля.

- Що Вас надихає у роботі, та якими здобутками ви пишаєтесь?

- Безпосередньо я займаюсь створенням нових заповідних територій. Головними своїми здобутками вважаю створення в нашій області Приазовського національного природного парку – це дуже потужна установа на узбережжі Азовського моря і на той час, коли ми її створили, вона була однією з найбільших в Україні. Її площа – 78 тисяч га. Також ми – єдина область в Україні, яка зробила та затвердила всі схеми екомережі в усіх районах. Екомережа – це ділянки простору, які пов’язані між собою, це – екологічні коридори, які є місцями пересування різних видів тварин та птахів.

- Які Ваші професійні пріоритети?

- Розбудова та покращення екологічного складника, хоча екологічного – це важко сказати, адже у нас багато промисловості. Безпосередньо я займаюсь мисливськими угіддями, водними об'єктами й раціональним використанням природно-заповідного фонду.

- Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє та про що мрієте?

- Я мрію, щоб території природно-заповідного фонду, які існують на сьогодні, не розорювалися, аби їх усіх винести «в натуру» та щоб всі вони з’явилися на кадастровій карті. У нас є 348 об’єктів – я хочу, щоб у них були чітко позначені межі, щоб не траплялося непорозумінь.

- Що Ви можете порадити студентам ЗНУ, зокрема вашого факультету.

- Найголовніше – це знання законодавства. Якщо йти працювати в державну структуру, то треба більше приділяти уваги законодавству, слідкувати за його оновленням, бо воно любить постійно змінюватися.

 

 

 

Схожі новини