Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики відбулася зустріч із відеооператоркою Мариною Дем’яненко

15.04.2021 15:00 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики онлайн зустріч освітній процес співпраця з випускниками

Чотирнадцятого квітня на факультеті журналістики Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася онлайн-конференція з випускницею факультету, відомою київською відеооператоркою й керівницею власної відеостудії Мариною Дем’яненко.

Зустріч ініціювали представниці кафедри журналістики – доцентка Алла Тернова та старша викладачка Тетяна Рогова. Подія була організована для студентів, що наразі вивчають практичні курси з журналістської діяльності: «Студійний практикум» (бакалаври освітньої програми «Журналістика») та «Телевиробництво» (магістри освітньо-професійної програми «Медіа комунікації»).

Програма Zoom-конференції складалася з кількох блоків. Cпочатку гостя розповіла про себе, про те, чому обрала факультет журналістики? Вона розкрила особливості вибору цього напрямку професії. Торкнулася теми набутого практичного досвіду та планів на майбутнє, у якому прагне спробувати себе в режисурі.

Спікерка щиро зізналася, що писати тексти, начитувати закадровий текст і їй зовсім не подобалося, натомість фотографувати, знімати відео, монтувати, працювати над графікою, навпаки, – захоплювало. Тому вже на четвертому курсі Марина працювала операторкою в навчальній лабораторії телевізійної журналістики «Юніверс-ТБ». Після отримання диплому магістра вона була студійною операторкою на запорізькому телеканалі «МТМ» (наразі телеканал «Z» – прим. автора), має досвід роботи на «ЕspresoTV», різних YouTube-платформах.

Після «завершення кар’єри на телебаченні», як з гумором зазначила гостя, вона вирішила створити власну продакшн-студію. Пані Марина наголосила, що «”Relight Videography” – це не відеостудія повного циклу, як заведено вважати. Це – виробничий майданчик переважно для комерційних проєктів. … Це – бізнес! Я зібрала свою команду. Ми знімаємо й кіно. Але через пандемію прокат його в кінотеатрах так і не відбувся. Скоро приступаємо до зйомок інших серій кінострічки “Мій дідусь – Дід Мороз”… Я керую процесом створення самостійно. Коли необхідно – залучаю до виробництва фахівців у суміжних галузях… Деякі проєкти роблю спільно зі своїми однокурсниками (Вікторією Кучеренко) та іншими випускниками журфаку ЗНУ (В’ячеславом Чиженком)».

Студентів зацікавили сучасні технічні засоби для зйомки, які показала гостя на зустрічі. Вона наголосила, що плата за навчання в університеті досить низька в порівнянні з окремими фаховими курсами, які пропонуються наразі в Києві, тому варто максимально отримувати користь від занять ще в стінах університету. Цікаво, що обслуговування певної відео- та кінотехніки пані Марина опанувала на спеціалізованих комерційних курсах «1АС». Наприкінці вона порадила молодим фахівцям «спостерігати як і що робить хтось досвідчений, дивитися бекстейджі, вивчати світові тенденції, частково наслідувати, пробувати робити щось самому, експериментувати».

Учасники зустрічі подякували Марині Дем’яненко за знайдений час і приділену увагу, викладачі побажали їй успіхів у майбутніх творчих починаннях і запросили, при нагоді, відвідати стіни рідної alma-mater в режимі офлайн.

Влада Третяк