Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На платформі РОНІК ЗНУ провели черговий аналітичний семінар для вчителів за результатами пробних тестувань з іноземної мови

16.04.2021 10:34 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування РОНІК факультет іноземної філології кафедра англійської філології аналітичний семінар співпраця зі школами

У ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) 14 квітня відбувся черговий аналітичний семінар для вчителів закладів загальної середньої освіти, що присвячені розгляду типових помилок абітурієнтів, виявлених під час тренінгових сесій із підготовки до ЗНО з іноземної мови. Такі заходи тривають на платформі Регіонального освітньо-наукового інноваційного комплексу (РОНІК) ЗНУ. За результатами зустрічі її учасники отримають сертифікати, що підтверджують підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗЗСО.

Серед організаторів цього семінару – представники відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування під керівництвом начальниці Галини Микитів, та співробітники факультету іноземної філології за участю декана Галини Морошкіної. Темою зустрічі став «Аналіз типових помилок абітурієнтів, виявлених під час тренінгових сесій із підготовки до ЗНО з іноземної мови 2021 року». Головною спікеркою заходу стала доцентка кафедри англійської філології Оксана Шевчук. Спілкування учасників проходило англійською та українською мовами.

До участі в семінарі долучилось 29 викладачі іноземної мови ЗЗСО Запоріжжя та області. На початку зустрічі їх привітала декан ФІФ Галина Морошкіна, яка окреслила основну тематику заходу. Вона розповіла також про переваги навчання на факультеті іноземної філології ЗНУ, а ще – ознайомила гостей із здобутками, можливостями й перспективами, які, зокрема, відкриває технічне забезпечення аудиторій для спілкування онлайн, розвитку співпраці між освітянами й студентами України та зарубіжжя.

Надалі учасникам зустрічі був представлений докладний аналіз типових помилок, яких припустилися старшокласники під час проходження безкоштовних пробних тестувань, що відбулися у березні на базі ЗНУ.

У пробних тестуваннях, які проходили в аудиторному форматі, цього року взяли участь 212 осіб. Оксана Шевчук презентувала таблицю успішності за результатами проведених пробних тестувань, яка демонструє доволі високий рівень підготовки випускників ЗЗСО вже під час вступу до університету. Проте, доповідачка звернула увагу присутніх і на низку проблемних моментів, представивши їх докладний аналіз, а також надала поради і представила алгоритм підготовки учнів, який допоможе подолати ці труднощі під час викладання іноземних мов – у розділах граматики, прочитання й розуміння тексту, написання листа тощо. Окрім іншого, вона окреслила особливості проведення тренінгу в дистанційному форматі на платформі Moodle, в якому взяли участь 180 старшокласників.

Під час презентації доповідачка зупинилася на побудові структури робочого зошиту з іноземних мов, матеріалах для аудіювання, особливостях проведення тренінгу в аудиторіях, що відповідає формату ЗНО згідно вимог МОН України. Надала аналіз завдань за розділами. Учасники зустрічі також отримали змогу поставити запитання, а ще – долучилися до обговорення проблемних моментів, пов’язаних із викладанням іноземної мови у ЗЗСО, поділитися своїм власним досвідом, досягненнями й отримати поради колег. Зокрема, йшлося про необхідність залучати для проведення уроків не лише рекомендований підручник з англійської мови за редакцією О. Карпюк, а також використовувати інші матеріали, спеціалізовані сайти тощо, аби учні демонстрували гарний результат під час складання /ЗНО з іноземної мови. Зокрема, до дискусії приєдналася і поділилася своїми власними напрацюваннями щодо підготовки учнів до вдалого складання ЗНО й молода вчителька Запорізького ліцею «Логос», випускниця ФІФ Олена Гацко. Їй вже є чим пишатися, адже підготовлені нею учні випускного класу продемонстрували найвищий результат із ЗНО з англійської мови минулого року.

Насамкінець учасники заходу висловили свою вдячність за змістовну зустріч і сподівання, що співпраця ЗНУ із вчителями ЗЗСО буде й надалі сприяти якісній підготовці абітурієнтів до складання зовнішнього незалежного оцінювання.

За детальною інформацією щодо аналітичних семінарів та інших заходів для представників закладів загальноосвітньої середньої освіти можна звернутись до відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Запорізького національного університету за адресою: 69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66 б (навчальний корпус № 2), каб. 204, 209, тел.: (061) 289-12-96, (061) 289-12-86. E-mail: vdpp_znu@ukr.net.

Також приєднуйтесь до нас у соцмережах:

Фейсбук: https://www.facebook.com/univerzp

Інстаграм: https://www.instagram.com/znu.official/