Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учені інженерного інституту ЗНУ взяли участь у Всеукраїнській конференції «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка: застосування, дослідження, освіта»

П’ятнадцятого-шістнадцятого квітня у дистанційному форматі на базі Військової академії (м. Одеса) відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка: застосування, дослідження, освіта». Її учасниками стали наукові та науково-педагогічні працівники, ад’юнкти, аспіранти, курсанти та студенти закладів вищої освіти; представники громадських організацій та підприємств, волонтери. Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) на заході представляли: завідувач кафедри теплоенергетики та гідроенергетики Андрій Чейлитко, доценти цієї ж кафедри Сергій Ільїн та Олександр Осаул, а також – аспірантка Тетяна Черненко.

Робота конференції тривала за такими тематичними напрямками, як електроенергетика та техніка високих напруг; електромеханічні системи та електропривод; електротехнічні системи та комплекси; системи керування та автоматика енергосистем. Її учасники узагальнили та представили для практичного використання результати досліджень у галузі електричної інженерії та автоматики. Вони розглянули досвід застосування розроблених і впроваджуваних на ринку України систем, технологій, моделей, технічних рішень у галузі електричної інженерії та автоматики. Учасники поділилися досвідом популяризації знань й удосконалення освітнього процесу в галузі тощо.

У зв’язку з тим, що на кафедрі теплоенергетики та гідроенергетики ведеться активне дослідження теплових процесів у високотемпературному обладнанні, науковці вирішили надати результати досліджень на конференцію «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка: застосування, дослідження, освіта». Результати роботи групи вчених у доповіді «Дослідження роботи систем теплового захисту силового обладнання вакуумних печей» представила колегам з інших закладів вищої освіти аспірантка кафедри теплоенергетики та гідроенергетики Тетяна Черненко.

Звернувши увагу присутніх на види вакуумних печей, галузь їхнього застосування та переваги, які надає їхнє використання, а також – на принципово різні способи охолодження силових трансформаторів, Тетяна В’ячеславівна зазначила, що проблема теплового захисту енергетичного обладнання в вакуумних печах сьогодні є дуже актуальним напрямком досліджень. Окремо зупинилася доповідачка й на особливостях дослідження теплових процесів в обмотках трансформатору та на методах, які використовуються для цього.

Результати роботи конференції будуть представлені в «Збірнику наукових праць Військової академії (м. Одеса)» задля поширення та популяризації знань в галузі електричної інженерії та автоматики, які є невід’ємною частиною науково-технічного прогресу та створюють основу для розвитку технологій четвертої промислової революції,.

Інженерний навчально-науковий інститут