Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для студентів юридичного факультету провели вебінар від фахівців Запорізького місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги

Шістнадцятого квітня, за ініціативи декана юридичного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Тетяни Коломоєць та директорки Запорізького місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Ольги Бородіної, відбувся навчальний вебінар для студентів 1 курсу юридичного факультету на тему «Система БПД та адвокати: співпраця заради захисту прав людей». На заході також були присутні завідувачка кафедри кримінального права та правосуддя Юлія Пирожкова, к.ю.н., доцент Євген Войтович, к.ю.н., доцент Михайло Ларкін, завідувачка лабораторії нормотворчої діяльності та правозастосування Марина Шиванова та здобувачі 1 курсу третього освітньо-наукового рівня вищої освіти за спеціальністю 081 «Право» Дар’я Кремова та Богдан Клімов.

Завідувачка кафедри кримінального права та правосуддя, докторка юридичних наук, професор кафедри Юлія Пирожкова у вітальному слові зазначила, що співпраця з центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги є важливою для навчального закладу в різних напрямках. Вона наголосила на тому, що й надалі планується активна взаємодія із системою безоплатної правової допомоги.

Директорка Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ольга Бородіна, окреслила особливості надання безоплатної правової допомоги громадянам. Студенти дізналися про широкий спектр юридичних послуг, які надають центри правової допомоги, а також про дієві й зручні способи вирішення проблемних правових питань. «Наразі ми маємо чимало альтернативних сервісів, пілотних проєктів та планів, які реалізуються в Україні та в Запоріжжі зокрема. Ми забезпечуємо рівний доступ до правосуддя та доступ до правової інформації тим, хто цього потребує. Активно співпрацюємо з молоддю в напрямку правопросвітництва, представниками ЗМІ та влади», – зазначила Ольга Бородіна.

Про власний досвід роботи у Запорізькому МЦ з надання БВПД розповіла випускниця юридичного факультету ЗНУ, головна фахівчиня відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги, здобувачка 1 курсу третього освітньо-наукового рівня вищої освіти Катерина Чеченко, яка акцентувала увагу присутніх на порядок звернення до Центрів надання безоплатної правової допомоги і суб’єктів права на безоплатну правову допомогу, порядок подання та розгляду звернень про надання безоплатної вторинної правової допомоги, ключові аспекти прийняття Центром рішення про надання або відмову в наданні безоплатної вторинної правової допомоги.

Під час зустрічі студенти мали змогу почути про досвід роботи адвокатки системи безоплатної правової допомоги Марини Насонової, яка розповіла про співпрацю з Регіональним та місцевим центрами, успішні справи захисту прав клієнтів. А також – про переваги співпраці адвоката із системою безоплатної правової допомоги, навела приклади найцікавіших справ, з якими зверталися до неї клієнти під час роботи у  Запорізькому МЦ з надання БВПД, розповіла про конкурсний відбір, який проходить кожен спеціаліст з метою прийняття до команди Запорізького МЦ з надання БВПД, а тому можна гарантувати якість надання будь-якого виду правової допомоги кожному.

Центри з надання безоплатної правової допомоги – одне з найкращих  місць для майбутньої практики та стажування майбутніх юристів, а також проходження наукової практики здобувачів третього освітньо-наукового рівня вищої освіти за спеціальністю 081 Право. На цьому акцентував увагу заступник декана з профорієнтаційної роботи Михайло Ларкін.

Зустріч пройшла в дружній атмосфері. Студенти юридичного факультету отримали корисні знання, ставили нестандартні запитання та намагалися разом із спеціалістами розібратися у конкретних ситуаціях. Наприкінці заходу Ольга Бородіна запросила майбутніх юристів на проходження практики, пообіцявши цікавий досвід та набуття нових навичок, необхідних для подальшої роботи за спеціальністю.