Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ вдосконалювали свої компетентності роботи зі статистичними даними

Правники ЗНУ вдосконалювали свої компетентності роботи зі статистичними даними

19.04.2021 11:07 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юриидчний факультет вебінар освітній процес

У процесі підготовки майбутніх правників на юридичному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) вивченню статистики, способів, методів опрацювання статистичних даних, використання їх в аналітичній, профілактичній діяльності приділяється достатньо уваги впродовж всього періоду навчання здобувачів. Важливість формування компетентностей пошуку, опрацювання й використання статистичних даних у здобувачів зумовлена й доцільністю розвитку дослідницьких якостей правника. Вони ж починають формуватися вже під час підготовки рефератів, кваліфікаційних робіт, наукових статей. А також – із залучення здобувачів до експертно-аналітичної діяльності разом із науково-педагогічними працівниками юридичного факультету.

Ще більшої актуальності зазначені питання набувають для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, які поєднують навчання із тематичними науковими дослідженнями, залучені до наукових проєктів кафедр факультету, виконання наукових досліджень спільно із представниками наукових шкіл. А також – дотичні до підготовки експертно-аналітичних, наукових висновків на запити Конституційного Суду України, Верховного Суду, Національної поліції, органів місцевого самоврядування тощо.

Задля вдосконалення компетентностей здобувачів всіх рівнів вищої освіти, підготовка яких зі спеціальності 081 «Право» здійснюється в ЗНУ, 15 квітня 2021 року було проведено тематичних вебінар із представниками Головного управляння статистики у Запорізькій області. Начальниця відділу поширення інформації, комунікацій із користувачами та громадськістю Ольга Остороухова розповіла здобувачам про основні підходи до формування та поширення комплексних статистичних та інформаційно-аналітичних продуктів. Крім того, у її виступі йшлося про здійснення планових державних статистичних спостережень, алгоритми надання запитів-відповідей згідно із Законом України «Про доступи до публічної інформації». Доповідачка згадала про основні методи обробки статистичних даних, формування статистичних обґрунтувань й використання таких даних для нормопроєктної та правозастосовчої діяльності.

Здобувачі змогли з’ясувати особливості використання статистичних даних щодо діяльності різних органів державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів, установ юстиції. Крім тогою. Вони мали змогу поглибили свої знання та компетентності щодо формування запиту, його змісту, опрацювання спрощеного та розгорнутого звіту-відповіді та особливостей формування запиту для отримання інформації з декількох джерел.

Відзначимо, що у професійній правничій діяльності чільне місце посідає робота з офіційними статистичними даними. Це дозволяє з’ясувати певні тенденції нормотворення, правозастосування, виявити причини порушень правових приписів, їх видове розмаїття, спрогнозувати розвиток правових явищ тощо. Саме офіційні статистичні дані дозволяють формулювати висновки про ефективність застосування того чи того правового інструментарію для врегулювання відносин у певних галузях суспільного життя, результативність діяльності правоохоронних органів, судових установ, органів місцевого самоврядування.