Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час роботи секції «Сучасні проблеми обліку, аналізу і аудиту економічної діяльності в Україні» науковці кафедри обліку та оподаткування розглянули актуальні питання й шляхи їхнього вирішення

19.04.2021 10:50 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет кафедра обліку та оподаткування наукова діяльність конференція

Шістнадцятого квітня 2021 року на базі кафедри обліку та оподаткування економічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) XVІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Управління соціально-економічним розвитком регіонів та держави» активно працювала секція «Сучасні проблеми обліку, аналізу і аудиту економічної діяльності в Україні».

Основна мета роботи секції – залучення науковців зі спеціальності «Облік і оподаткування» до обміну науковими доробками в галузі бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту та долучення студентів до процесу. Зі вступним словом до учасників секції звернулася в.о. завідувача кафедри обліку та оподаткування, д.е.н., професорка Неля Проскуріна. Приєдналася до привітань і к.е.н, доцентка кафедри обліку, аналізу і аудиту Донецького національного університету імені Василя Стуса (м. Вінниці) Надії Манько. Надія Федорівна – також представниця Аудиторської палати України у Вінницькій області, сертифікована аудиторка, директорка ТОВ «Аудиторська фірма «Надійність» (м. Вінниця). Надії Федорівна привернула увагу науковців до питання формування професійного судження під час проведення аудиту фінансової звітності.

Із надзвичайно актуальною темою «Сучасні особливості оподаткування діяльності сільськогосподарських підприємств» виступила к.е.н., доцентка кафедри обліку та оподаткування Вікторія Гринь.  Продовжила дискусію з цього питання магістрантка Вікторія Романова з науковою доповіддю «Аудит поточних біологічних активів рослинництва». К.е.н., доцентка Юлія Скорнякова виголосила доповідь щодо проблематики ідентифікації матеріальних активів багаторазового використання. Потім до участі в роботі секції долучилися студенти кафедри обліку та оподаткування з науковими доповідями:

- Марина Даниленко, тема виступу «Проблеми обліку оплати праці на сільськогосподарському підприємстві» (наукова керівниця – к.е.н., доцентка В. В. Сьомченко);

- Анастасія Романова «Аналіз витрат банків України на прикладі АТКБ «ПРИВАТБАНК» (наукова керівниця – к.е.н., доцентка З.П. Урусова);

- Тетяна Бойко «Проблеми використання факторного аналізу витрат на підприємствах оптової торгівлі»» (наукова керівниця – д.е.н., професорка І.С. Варламова);

- Анна Шишаєва «Інтегрована звітність як нова модель звітності підприємств» (наукова керівниця – к.е.н., доцентка В.В. Сьомченко);

- Аліна Гамазинська «Шляхи удосконалення обліку витрат на підприємствах» (наукова керівниця – д.е.н., професорка І.С. Варламова);

- Валентина Серьогіна «Роль спрощеної системи оподаткування у формуванні місцевого бюджету» (науковий керівник – к.е.н., доцент І.М. Дашко);

- Валерія Зубачьова «Практичні аспекти організації внутрішнього аудиту на підприємстві» (наукова керівниця – к.н.держ.упр., доцентка І.В. Пушкарь);

- Аліна Огієнко «Організація складання консолідованої фінансової звітності аудиту на підприємстві» (науковий керівник – к.е.н., доцент О.Р. Саєнко) та інші.

У роботі секції також взяли участь провідні науковці економічного факультету ЗНУ – Варламова І.С., Гамова О.В., Дашко І.М., Пушкарь І.М. та Саєнко О.Р.

На завершення роботи секції викликали жваве обговорення гострі питання організаційно-методичних основ взаємодії незалежних аудиторів з Аудиторським комітетом в процесі аудиту фінансової звітності. Дискусію ініціювала професорка Неля Проскуріна. У роботі секції взяли участь понад 50 провідних науковців та наукової студентської спільноти кафедри обліку та оподаткування Запорізького національного університету. Загалом робота секції «Сучасні проблеми обліку, аналізу і аудиту економічної діяльності в Україні» пройшла на високому організаційному та науковому рівні, у формі дискусій та зі значною зацікавленістю студентської молоді.  Усім її учасникам організатори побажали невичерпного натхнення в науковому пошуку, нових креативних ідей та їх успішного втілення у реальність!

Проскуріна Н.М.,

д.е.н., професорка, голова секції