Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Інженерний інститут – співорганізатор Міжнародної конференції «Інноваційні рішення в економіці, бізнесі, суспільних комунікаціях і міжнародних відносинах»

Шістнадцятого квітня в online-форматі відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні рішення в економіці, бізнесі, суспільних комунікаціях і міжнародних відносинах». Її організатором став Університет митної справи та фінансів (м. Дніпро), а співорганізаторами, серед яких був і інженерний навчально-науковий інститут Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), – заклади вищої освіти з України, Польщі, Іспанії, Грузії, Республіки Узбекистан, Латвії, Болгарії, Республіки Таджикистан. До складу організаційного комітету увійшли 20 науковців, серед яких і директорка інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ Наталя Метеленко.

Із вітальними словами до учасників заходу звернулися представники Університету митної справи та фінансів, зокрема, ректор Дмитро Бочаров і перший проректор Віктор Ченцов. У роботі Міжнародної науково-практичної конференції взяли участь провідні вчені з навчальних закладів, наукових установ та організацій; представники приватних компаній; спеціалісти-практики та інші. Метою заходу була апробація результатів наукових досліджень і прикладних інноваційних розробок у галузі інформаційних технологій, економіки, бізнесу, суспільних комунікацій та міжнародних відносин,

Робота конференції відбувалася за сімома тематичними напрямками, і майже в кожному з них взяли участь представники інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ. Так, із доповіддю «Інновації та інноваційні стратегії як фактор сталого цифрового розвитку економіки: зарубіжний досвід» участь у роботі секції «Соціальні інновації як фактор сталого розвитку економіки» взяли завідувачка кафедри менеджменту організації та управління проєктами Валентина Воронкова й аспірантка Оксана Бугайчук. А факультет менеджменту ЗНУ представляла доцентка кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Тетяна Павлюк (доповідь «Пандемія covid-19 та інформаційний розвиток людського потенціалу»).

Найбільш активну участь викладачі інженерного навчально-наукового інституту взяли в роботі секції «Підприємництво, торгівля, маркетинг: сучасні тренди та перспективи розвитку». Зокрема, директорка інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ Наталя Метеленко разом із начальником Головного управління ДПС у Запорізькій області Романом Афоновим поділилися власним поглядом на інноваційний вектор розвитку підприємств гірничо-металургійного комплексу України в напряму забезпечення екологічності виробництва. А в.о. завідувача кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів В’ячеслав Глущевський представив дослідження моделі багатоваріантного вибору оптимальної шихти виробництва асортименту вогнетривкої продукції.

Доцентка цієї ж кафедри Ірина Сіліна присвятила свою доповідь стану та перспективам розвитку малого та середнього бізнесу в Україні, а доцентка Єлизавета Ткаченко та магістрантка Ольга Маторя присвятили свою доповідь фінансовому контролінгу як складовій системи управління фінансовим станом промислового підприємства. Доцентка Вікторія Хорошун представила результати оцінювання впливу масової поведінки контрагентів і споживачів на репутацію підприємства. Завідувачка кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту Тетяна Меліхова оприлюднила доповідь «Організація обліку касових операцій на підприємстві».

Свою роботу «Комунікаційні технології та інноваційні рішення в управлінні в умовах інформаційного суспільства» доцент кафедри менеджменту організації та управління проєктами Олександр Фурсін представив під час роботи секції «Комунікаційні технології та інноваційні рішення». А на засіданні секції «Спрямування розвитку сучасних інноваційних технологій у галузі комп’ютерних наук та кібербезпеки» свої роботи висвітили доценти кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Іван Клопов (доповідь «Роль big data в цифровій економіці») та Євген Мержинський («Взаємозв’язок інформаційних та операційних технологій на підприємствах в умовах поширення концепції industry 4.0»).

Доценти цієї ж кафедри Вікторія Фатюха (доповідь «Золотовалютні резерви України»), Олександр Шапуров («Розвиток промислової політики світових країн-лідерів на основі індустрії 4.0») та Олена Яришко («Вплив пандемії на платіжний баланс України») взяли участь у роботі секції «Проблематика розвитку світового господарства та міжнародних економічних відносин». За результатами роботи конференції буде видано та розміщено на сайті Університету митної справи та фінансів електронний збірник тез доповідей, який можна буде подивитися за лінком: http://umsf.dp.ua

Інженерний навчально-науковий інститут