Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ прозвітували про реалізацію науково-дослідного складника проєктів «Erasmus+», які на сьогодні втілюються в життя у виші

Науковці ЗНУ прозвітували про реалізацію науково-дослідного складника проєктів «Erasmus+», які на сьогодні втілюються в життя у виші

Науковці ЗНУ прозвітували про реалізацію науково-дослідного складника проєктів «Erasmus+», які на сьогодні втілюються в життя у виші
20.04.2021 13:00 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет факультет журналістики Науково-технічна рада проєктна діяльність

Під час Науково-технічної ради ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в режимі онлайн в рамках питання щодо змісту науково-дослідного складника проєкту Erasmus+ «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні» за напрямом Жана Моне (DIRUT) виступила координаторка проєкту, доцент кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму економічного факультету Наталя Венгерська.

Вона розповіла про зміст, команду проєкту та заплановані на 2021-2023 роки заходи в рамках його реалізації. Так, доповідачка зауважила, що його метою є диверсифікація сільського туризму України на засадах збалансованості та креативності шляхом оснащення магістрів освітньої програми «Економіка» спеціальності «Міжнародна економіка» ЗНУ та підприємців в галузі сільського туризму фаховими компетенціями з формування бізнес-моделей, відповідно до європейських цінностей, принципів встановлення гармонійного балансу між екологічними, економічними, соціокультурними аспектами.

Так, у рамках реалізації проєкту відбуваються тренінги для підприємців та інших стейкхолдерів задля поширення європейського досвіду щодо кращих практик у галузі організації і диверсифікації сільського туризму та інші заходи. Доповідачка, зокрема, акцентувала увагу присутніх на 5 очікуваних результатах, з яких два – це науково-дослідні складники.

Як передбачається, платформою взаємодії та налагодження комунікації з метою формування наукових засад розвитку сільського туризму шляхом побудови ланцюга взаємодії «освіта-наука-громадськість-влада-агросадиби-туристичні компанії» стане наукове та інформаційне забезпечення налагодженої системи взаємозв’язків між усіма ланками, задіяними в сільському туризмі.

У період до 2023 року будуть проведені змістовні дискусії із зовнішніми експертами щодо узагальнення теоретичного та практичного досвіду диверсифікації бізнес-моделей сільського туризму на засадах збалансованості та креативності під час запланованих заходів, у числі яких – наукової конференції «Проблеми та перспективи впровадження європейського досвіду диверсифікації сільського туризму в Україні на засадах креативності та збалансованості», засідання круглого столу «Інтеграція освіти, науки та бізнесу», фінальна конференція проєкту «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість (стійкість) та креативність: поширення європейського досвіду в Україні».

А також – здійснена низка наукових публікацій, у числі яких – наукові статті, матеріали конференцій, монографія, яку планують безкоштовно розмістити – українською та англійською мовами – в системі Google-books (2023) тощо. За результатами обговорення доповіді представники інших факультетів, зокрема біологічного, виявили бажання долучитися до реалізації проєкту в галузі екотуризму.

У рамках наступної доповіді – за проєктом DESTIN «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесності і розвиток професіоналізму» в рамках програми Еразмус+, напрям КА2 – координаторка цього проєкту, доцентка кафедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова також представила науково-дослідний складник. На даний момент триває третій рік реалізації проєкту, вже здійснено дві третини запланованих заходів.

Доповідачка представила результати науково-дослідної роботи факультету журналістики за період виконання цього проєкту – з 2018 по 2021 роки. До складу робочої групи, окрім спікерки, також входять: декан факультету журналістики., доцент Віктор Костюк, доценти кафедри журналістики Юлія Любченко, Павло Мірошниченко, Юрій Костюк, доцентка кафедри німецької філології і перекладу Олена Тупахіна. Учасниками консорціуму DESTIN загалом виступають 20 партнерів, із яких – 4 європейські ЗВО (Університет Бат Спа (Великобританія) – головний координатор, Університет Адама Міцкевича (Польща), Університет Ліннаеу (Швеція), Дублінський Інститут мистецтва, дизайну і технологій (Ірландія)) та 10 українських, серед яких – і ЗНУ. Окрім цього, залучені до реалізації: Міністерство освіти і науки України й такі професійні організації, як Мережа етичної журналістики (Великобританія), Європейська асоціація журналістських тренінгів (Нідерланди), WUS (World University Service, Австрія) – громадська організація із забезпечення і моніторингу якості освіти, Громадське Радіо (Україна) й Українська асоціація студентів.

За період 2018-2020 рр. у рамках проєкту здійснили низку підготовчих заходів, у числі яких: навчальний візит й участь у науковій конференції викладачів до закордонних ЗВО-партнерів, відбулося реформування освітніх програм бакалаврів і магістрів, були переглянуті й модернізовані навчальні плани за принципом формування практичних навичок: «Не вивчаємо журналістику – робимо журналістику» тощо. Серед наукових здобутків команди – отримання Свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір № 98214 від 18.06.2020 р. (науковий твір «Освітньо-професійні програми «Журналістика», оновлені у рамках проєкту Erasmus+ KA2 DESTIN»), низка наукових публікацій у фахових виданнях категорії «Б», тези й матеріали конференцій, зокрема, закордонних, спільні дослідження тощо.

Доповідачка також представила плани щодо діяльності проєктної команди у 2020-2021 рр.: продовження роботи із впровадження стандартів вищої освіти в галузі знань 06 «Журналістика» та оновлення програм бакалаврату і магістратури; ̶їх публічне обговорення, дослідження думки стейкхолдерів (студентів і роботодавців); проведення науково-практичної конференції «Journalism Futures» в Львівському національному університеті ім. І. Франка (м. Львів, 4-9 жовтня 2021 року) з метою презентації наукових і практичних результатів проєкту. Також планується розробка онлайн-курсів із медіаграмотності для широкої громадськості та їхній запуск у режимі дистанційної освіти, забезпечення обладнання для подальших досліджень, подання до МОН України результатів і пропозицій щодо оновлення програм зі спеціальності «Журналістика» тощо.

Головуючий на засіданні Науково-технічної ради, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук подякував спікеркам за інформативні доповіді з важливого питання та наголосив, що на сьогодні проєктна діяльність належить до провідних напрямків розвитку ЗНУ.

 

Схожі новини