Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ вже другий рік поспіль проводять ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Службове право»

20.04.2021 16:55 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет студентська наука всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Двадцятого квітня 2021 року на базі Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) завершився ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Службове право». Уже другий рік поспіль здобувачі вищої освіти закладів вищої освіти України, які поглиблено досліджують питання службового права, збираються саме в Запорізькому національному університеті. Це не є випадковим з огляду на функціонування у виші Навчально-наукової лабораторії з дослідження проблем службового права Національної академії правових наук України. А також – на здійснення комплексних наукових досліджень із проблематики службового права науковцями вишу, із залученням фахівців у галузі службового права з України та зарубіжних країн, активне залучення їх до експертно-аналітичної та нормопроєктної діяльності за запитами Верховної ради України, Кабінету Міністрів України, Національного агентства з питань державної служби України, центральних та місцевих органів  виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Варто зважати й на підготовку навчальних посібників, підручників, науково-практичних коментарів до службового законодавства України, які активно використовуються у навчальному процесі всіх закладів вищої освіти України.

Для участі у конкурсі цього року подали 46 робіт від представників 20 закладів вищої освіти. За підсумками попереднього рецензування конкурсних робіт з огляду на їхню унікальність, актуальність, наукове та практичне значення, апробацію результатів, дотримання вимог академічної доброчесності до участі у фінальній частині – публічного захисту у форматі відеоконференції допущені 13 наукових робіт.

Упродовж дня здобувачі продемонстрували свої ґрунтовні знання з проблематики службового права. Вони презентували результати своїх досліджень із питань відповідальності державних службовців, оплати їхньої праці, службових відносин при розслідуванні авіаційних подій, антикорупційної суб’єктності надавачів публічних послуг. А також – щодо контролю за відповідністю витрат доходів державних службовців як ефективного механізму корупції в державній службі, порушення етичних норм публічними службовцями, гендерної рівності у діяльності суб’єктів публічної адміністрації, особливостей проходження державної служби в органах митної служби тощо.

За підсумками заходу кваліфіковане журі, до складу якого увійшли представники різних закладів вищої освіти  України, Національної академії правових наук України, правничих професійних громадських організацій, визначило переможців Конкурсу. Перше місце посіли, а відповідно дипломи І ступеня отримали: Даніл Приймаченко (Запорізький національний університет» та Олена Негара (Національний університет «Одеська юридична академія». Дипломи ІІ ступеню отримали: Олександр Ковальов (Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого), Богдана Літвінчук (Національний авіаційний університет), Олексій Бевзін (Сумський державний університет). Дипломи ІІІ ступня отримали: Марія Колотіло (Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича), Крістіна Васильєва (Запорізький національний університет), Вадим Рушіць (Харківський університет внутрішніх справ), Артем Гура (Університет митної справи та фінансів) та Олег Паламарчук (Університету державної фіскальної служби України).

Усі учасники конкурсу отримали сертифікати, лауреати конкурсу отримали дипломи, цінні подарунки, а їх наукові керівники – подяки.