Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели аналітичний семінар для вчителів, присвячений аналізу типових помилок абітурієнтів, виявлених під час тренінгових сесій із підготовки до ЗНО з української мови та літератури

У ЗНУ провели аналітичний семінар для вчителів, присвячений аналізу типових помилок абітурієнтів, виявлених під час тренінгових сесій із підготовки до ЗНО з української мови та літератури

У ЗНУ провели аналітичний семінар для вчителів, присвячений аналізу типових помилок абітурієнтів, виявлених під час тренінгових сесій із підготовки до ЗНО з української мови та літератури
20.04.2021 17:05 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування профорієнтаційна діяльність аналітичний семінар співпраця зі школами

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) провели низку семінарів для вчителів загальноосвітніх закладів середньої освіти «Аналіз типових помилок абітурієнтів, виявлених під час тренінгових сесій із підготовки до ЗНО-2021». Це – важливий складник співпраці ЗНУ зі школами м. Запоріжжя, а також – Запорізької та сусідніх областей. Щороку за всебічної підтримки ректора Миколи Фролова та проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури співробітники відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування під керівництвом Галини Микитів і представники факультетів проводять ці важливі методичні заняття. Цього разу, через протиепідемічні норми й вимоги, заходи проходили в онлайн-режимі.

На початку онлайн-семінару до його учасників звернувся проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура. Він привітав присутніх від імені ректора Миколи Фролова, подякував за те, що в ці непрості часи вони докладають стільки зусиль задля підготовки учнів до успішного складання ЗНО та вступу до закладів вищої освіти й побажав плідної роботи під час семінару.

Своєю чергою, декан філологічного факультету, професорка Тамара Хом’як поділилася з учасниками заходу своїми враженнями щодо тих робіт абітурієнтів, які взяли участь тренінгових сесій із підготовки до ЗНО-2021. Також вона побажала вчителям, аби їхні учнів вдало склали основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання, а також – щоб вчителі відчували віддачу вів вдячних учнів за дуже потрібну й нелегку працю.

Своєю чергою, начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів розповіла, що участь в аналітичному семінарі та опрацювання учасниками наданої їм інформації прирівнюватиметься до 4 годин підвищення кваліфікації. Це буде засвідчене відповідним сертифікатами. Крім того, Галина Володимирівна закликала педагогів приєднатися до Асоціації випускників ЗНУ й розповіла про те, які перспективи відкриються перед активними й цілеспрямованими учнями, якщо ті стануть учасниками традиційної для ЗНУ Школи лідерів учнівського самоврядування. Вона попросила вчителів проінформувати про цю можливість старшокласників.

Перед вчителями-учасниками заходу виступили доцентка кафедри української мови Світлана Сабліна, яка проаналізувала типові помилки, допущені абітурієнтами в питання тренінгу із ЗНО з української мови, та доцентка кафедри української літератури Любов Костецька, яка розглянула помилки майбутніх вступників у питаннях з української літератури.

Учителям розповіли, що у тренінгах із написання ЗНО з української мови та літератури взяли участь 297 осіб. На 170 балів і вище написали 33 особи, найнижчий бал – 104, не склав один учасник, середній бал – 148-150.

У своїх виступах викладачки розглянули питання, на які вчителі мають звернути особливу увагу при підготовці учнів до успішного проходження основної сесії ЗНО. З української мови – це м’який знак, структура підмета й присудка, типи речення, розділові знаки тощо. При цьому спікерка уточнила, що учні граматично правильно утворюють речення, гарно розбираються з подовженням і подвоєнням тощо. Крім того, відзначили, що вступники гарно всіють структурувати текст і наводити аргументи. Однак серед недоліків при розборі творів згадали обмежений словниковий запас, стереотипізація, нехтування чи зловживання пунктуаційними знаками тощо.

Своєю чергою, Любов Костецька порадила звернути увагу учнів на питання, для правильної відповіді на які потрібно навчитися запам’ятовувати героїв творів, розрізняти їхні характеристики, вміти знаходити композиційні елементи, мати уявлення про присвяти творів, знати вірші напам'ять тощо.

При цьому доповідачки подякували вчителям, наголосивши, що за кожною правильною відповіддю учнів – їхня натхнена й наполеглива праця.

Своєю чергою, вчителі подякували за цікавий і корисний захід представникам Запорізького національного університету й висловили сподівання на подальшу співпрацю.

Аналіз помилок учасників безкоштовних пробних тренінгів із ЗНО-2020 розміщено тут:

https://signup.znu.edu.ua/index.php?r=student%2Fregistration&id_group=64

Анкета випускника Запорізького національного університету:

https://docs.google.com/forms/d/1Do7wL0HlUiS2b2eFg4HoBHpZmdSgv4FxbB3uG722hDU/edit?ts=5ffdb600#responses

За детальною інформацією з цих питань можна звернутись до відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Запорізького національного університету за адресою:

69600, м. Запоріжжя,

вул. Жуковського, 66 б, каб. 204, 209, навчальний корпус № 2,

тел.: (061) 289-12-96, (061) 289-12-86.

E-mail: vdpp_znu@ukr.net

Фейсбук: https://www.facebook.com/univerzp

Інстаграм: https://www.instagram.com/znu.official/

Телеграм: https://t.me/znu_official

Ютуб: https://www.youtube.com/user/ZNUofficial/featured

 

 

 

Схожі новини