Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники факультету СПП долучилися до Всеукраїнського онлайн-вебінару про особливості впровадження Стандарту вищої освіти зі спеціальності «Початкова освіта»

21.04.2021 12:29 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології наукова діяльність конференція

Двадцятого квітня 2021 р. представники Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), зокрема завідувачка кафедри дошкільної та початкової освіти, професорка Лариса Сущенко й доцентки Олена Андрющенко та Юлія Зубцова, мали можливість долучитися до участі у Всеукраїнському онлайн-вебінарі з питань впровадження стандарту вищої освіти першого (бакалаврського) рівня зі спеціальності «Початкова освіта» в практичну діяльність ЗВО України. Організатором заходу виступив Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.

Вебінар було присвячено обговоренню особливостей впровадження, затвердженого у березні цього року Стандарту вищої освіти за спеціальністю 013 «Початкова освіта» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. У доповідях учасників заходу (Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова; Донбаський державний педагогічний університет; Чернівецький національний університету ім. Ю. Федьковича; Глухівський національний педагогічний університет ім. О. Довженка) акцентували увагу присутніх на висвітленні напрямів оновлення змісту освітніх програм: визначення й формулювання компетентостей і програмних результатів навчання майбутніх учителів початкових класів, їхня кореляція. А також – на орієнтовному структуруванні компонентів освітньої програми та їхньої логічною послідовністю; на обґрунтуванні матриці відповідності, визначених Стандартом результатів навчання й компетентностей та ін.

Науково-педагогічні працівники кафедри дошкільної та початкової освіти Запорізького національного університету активно долучилися до роботи сесії запитань та відповідей стосовно особливостей планування й реалізації практичної підготовки здобувачів і розрахування обсягу освітніх компонентів (у кредитах ЄКТС), спрямованих на формування компетентностей, визначених Стандартом вищої освіти.