Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті відбувся фінал ділової гри з автоматизації бізнес-процесів

21.04.2021 12:44 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет кафедра економічної кібернетики освітній процес ділова гра

Двадцятого квітня на економічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся завершальний етап ділової гри «Конкурс проєктів автоматизації бізнес-процесів в економіці». Організаторами гри є співробітники кафедри економічної кібернетики під керівництвом її завідувачки, д.е.н., професорки Наталії Максишко та незмінний партнер кафедри ‑ ІТ-компанія ТОВ «ПРОКОМ» під керівництвом її директора Сергія Бутенка.

Цей рік є тричі ювілейним і для економічного факультету – 30 років в освіті, і для ІТ-компанії ТОВ «ПРОКОМ» ‑ 30 років на ринку інформаційних технологій. Крім того, кафедра економічної кібернетики вже вдесяте проводить ділову гру. Учасники гри попередніх років – випускники кафедри – не втрачають цікавості до гри (виступають консультантами, тренерами теперішніх команд). Вони – співробітники ТОВ «ПРОКОМ», працюють у ІТ-компаніях тощо.

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, запрошений на захід, привітав учасників із визначними датами, ювілейним фіналом і побажав успіхів у презентації своїх проєктів, які сприятимуть покращенню життя мешканців міста Запоріжжя. Декан економічного факультету д.е.н., професорка Алла Череп відзначила актуальність ділової гри як форми підготовки фахівця, від якого сьогодні роботодавець прагне отримати реальні вміння та проєкти, максимально наближені до сучасних умов розвитку економіки.

За словами Наталії Максишко, ділова гра – дуже важлива й для організаторів, і для учасників, адже її метою є моделювання професійної діяльності майбутніх фахівців з економічної кібернетики та набуття студентами практичних навичок. Захід спрямований, насамперед, на розробку проєктів, які дійсно можуть бути втілені в життя.

Завданням ділової гри в цьому році було розробка проєкту «Теплий дім» для ОСББ, які діють на сьогодні, актуальну інформацію про які надала ТОВ «ПРОКОМ». Командам необхідно було: проаналізувати структуру надходжень і витрати ОСББ, здійснити аналіз існуючих програм «теплих кредитів», розробити фінансовий план утеплення будинку ОСББ, побудувати Cash Flow проєкту. Таке завдання є особливо актуальним для всіх мешканців багатоквартирних будинків щодо формування вміння та бажання управління своєю житловою власністю, створення комфортних умов проживання, зокрема, у нашому рідному місті.

Ділова гра стартувала 05 березня 2021 року. Участь у заході взяли студенти економічного факультету спеціальності «Економіка» освітньої програми «Економічна кібернетика» – представники 2-4 курсів. Учасники сформували дві команди – «КіберБуль» та «Level Up», обрали капітанів та розподілили обов’язки. Розроблені проєкти утеплення будинку ОСББ команди представили журі та стейкхолдерам – досвідченим фахівцям, серед яких, зокрема, була запрошена на захід головна бухгалтерка ОСББ «КАЛИНА-54» Людмила Бутенко.

До поважного журі увійшли: директор ТОВ «ПРОКОМ» Сергій Бутенко (голова журі), професорка, завідувачка кафедри економічної кібернетики Наталія Максишко; професор кафедри економічної кібернетики Ігор Козін; а також – доцентки кафедри Віта Лось та Олена Макаренко, представник ЦСН ТОВ «ПРОКОМ» Дмитро Бречко. Важливм є те, що до складу журі увійшли колишні випускники кафедри – Сергій Куркула та Деніс Плохотніков, які під час навчання на економічному факультеті також брали участь у цій діловій грі. Усі вони ставили запитання учасникам команд, а також надавали корисні поради щодо вдосконалення проєктів.

За оцінками журі визначили команду переможців. Нею стала команда «КіберБуль» під керівництвом капітана команди Євгенія Штурмака. Також за результатами онлайн-опитування присутніх (а їх на онлайн-зустрічі було понад 50) визначено переможця «Глядацьких симпатій» – команда «Level Up», капітан – Олексій Зарубін. Усіх учасників гри відзначили сертифікатами та пам’ятними призами від організаторів і партнерів.

О.І. Макаренко.

доцент кафедри економічної кібернетики