Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор ЗНУ Микола Фролов: «Саме завдяки українсько-болгарському напрямку співпраці в ЗНУ за сприяння недільної школи «Светліна» відкрили мультимедійну аудиторію»

Двадцять першого квітня на базі історичного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося урочисте відкриття мультимедійної аудиторії із сучасним обладнанням. Це стало можливим завдяки тривалій та плідній співпраці ЗНУ, зокрема історичного факультету із Запорізьким обласним товариством болгарської культури та недільної болгарської школи «Светліна» ще з 2014 року. Зокрема, увесь цей час на базі університету активно діє болгарська недільна школа, де всі охочі можуть вивчати болгарську мову, літературу та традиції. На урочистому заході буди присутні ректор ЗНУ Микола Фролов, декан історичного факультету Володимир Мільчев, голова Запорізького обласного товариства болгарської культури Василь Мітков, директор недільної болгарської школи «Светліна» («Сяйво») Іван Ангелов і викладач цієї школи Іван Вельчев.

Микола Олександрович привітав присутніх, подякував за можливість покращити матеріально-технічну базу університету та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю. За умовами договору, 6 днів на тиждень цією мультимедійною лабораторією для навчання студентів користуватимуться представники Запорізького національного університету, а в неділю її використовуватимуть для навчання представники болгарської недільної школи. Ректор ЗНУ, розповідаючи про сьогодення та перспективи його розвитку, наголосив, що це – активний і динамічний заклад вищої освіти, який оперативно реагує на вимоги сьогодення й завжди відкритий до співпраці, зокрема з іноземними колегами. Він висловив сподівання на подальший розвиток українсько-болгарського напрямку співпраці у стінах Запорізького національного університету.

На сьогодні на базі ЗНУ вже 7 років активно діє недільна болгарська школа. Це відбувається за активного сприяння ректора ЗНУ Миколи Фролова, який особливого значення надає розвитку мультикультурного середовища Запорізької області та створенню однакових стартових умов для всіх національних громад міста. Також діяльність цієї недільної школи всіляко підтримує декан історичного факультету Володимир Мільчев, саме в аудиторному фонді цього факультету збираються охочі вивчити болгарську мову або покращити свій рівень володіння нею.

Від керівництва й колективу болгарської недільної школи на адресу Міністерства освіти Болгарії надійшла грантова заявка щодо придбання необхідної техніки та створення лінгафонного кабінету. Ця заявка виграла, що дало змогу придбати 11 комп’ютерів: 10 для слухачів й один – для викладача, їхні комплектуючі, а також мультимедійну дошку. Своєю чергою, Запорізький національний університет, в особі ректора Миколи Фролова успішно виконав свою частину договору про співпрацю: приміщення, відведене під нову мультимедійну аудиторію, відремонтоване та обладнане меблями.

На сьогодні технікам вже встановлена в аудиторії. Її стан перевірили в.о. керівника Центру інформаційних систем та комп’ютерних технологій Владислав Ракша та провідний фахівець центру Олександр Богатченко. Вони запевнили, що вся техніка готова до роботи. Як зазначив декан історичного факультету Володимир Мільчев, в подальшому ці ресурси мультимедійної аудиторії будуть використовуватися під час навчання студентів спеціальностей «країнознавство», «історія та археологія», «середня освіта (історія)» та відкритої цього року спеціальності «діджитал-історія».

За словами Володимира Івановича, співпраця з представниками болгарського товариства – один із елементів фахової підготовки студентів спеціальностей «країнознавство» (історичний факультет) і «туризм» (факультет фізичного виховання, здоров’я та туризму). Вивчення болгарської мови може стати для них актуальним під час проходження практики в Болгарії. Раніше до ЗНУ приїздили викладачі з болгарських вишів – Іван Семіонов, Людмила Мінькова, – тож студенти мали змогу спілкуватися з носіями болгарської мови. На сьогодні, на превеликий жаль, через пандемію, представники університету позбавлені такої можливості. Та вони сподіваються, що надалі така можливість з’явиться знову.

Крім того, договір про співпрацю відкриває нові горизонти співробітництва з представниками Запорізького обласного товариства болгарської культури.