Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутні студенти-іноземці інженерного навчально-наукового інституту знайомляться з культурою, традиціями та сторінками історії України

Уже багато років поспіль в інженерному навчально-науковому інституті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) навчаються іноземні громадяни. Більшість із них обирають для себе перспективні спеціальності з галузі знань 191 «Архітектура та будівництво», адже чимало їхніх співвітчизників, завдяки отриманій тут освіті, досягли значних успіхів у професійній діяльності. А це свідчить про високий рівень підготовки фахівців-іноземців у інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ.

Наприкінці 2019 р. на кафедрі міського будівництва і архітектури відкрили нову спеціальність 191 «Архітектура та містобудування». І вже сьогодні вона користується чималою популярністю серед іноземної молоді, яка обирає для навчання Україну. Ось і цьогорічні слухачі підготовчого відділення здебільшого бачать своє майбутнє в архітектурній галузі. Та щоб стати студентами, вони мають адаптуватися до умов життя в нашій країні та вивчити українську мову.

Однією з дисциплін, яка покликана допомогти молоді краще дізнатися історію та культурні традиції України, є країнознавство, яке викладає слухачам підготовчого відділення викладач кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Ольга Пєтухова. На сьогодні майбутні архітектори вже побачили чимало витворів мистецтва, серед яких – й архітектурні шедеври України. Вони познайомилися з нашою символікою; найбільшими містами країни; зі столицею Києвом; дізналися про українські традиції, національну кухню, і, навіть, святкували Масляну. Та знайомство з країною не можливо без знання ключових подій в її історії. Одне з таких занять Ольга Василівна присвятила трагічній сторінці людства - 35-річчю від дня Чорнобильської катастрофи. Долучився до проведення заходу під назвою «Обпалені ядерним вогнем» і заступник директора з виховної роботи Роман Воляр.

Слухачі курсів дізналися про масштаб цієї трагедії та наслідки аварії; висловили свою думку щодо цих подій і того, як уникнути повторення такої трагедії в майбутньому, адже ця проблема сьогодні стосується кожного.

Знайомство іноземних громадян із нашою країною триває, і кожне нове заняття допомагає їм краще зрозуміти Україну – країну, де вони навчатимуться в найближчі роки, щоб незабаром у їхніх батьківщин з’явилися нові висококваліфіковані архітектори, інженери, економісти тощо.

Інженерний навчально-науковий інститут