Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До міжнародного дня китайської мови в Школі Конфуція ЗНУ тривають просвітницькі заходи

До міжнародного дня китайської мови в Школі Конфуція ЗНУ тривають просвітницькі заходи

До міжнародного дня китайської мови в Школі Конфуція ЗНУ тривають просвітницькі заходи
29.04.2021 14:48 Все Головні новини Школа Конфуція ZNU Zaporizhzhia National University Школа Конфуція міжнародний день китайської мови

До міжнародного Дня китайської мови, який був впроваджений ООН, представники школи Конфуція ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) розповіли запорізьким журналістам про причини зростання популярності мови, перспективи її вивчення та деякі аспекти.

Багатовікова історія, 56 етнічних груп, 10 діалектів, 80 000 ієрогліфів і майже один мільярд і триста мільйонів людей, які розмовляють китайською. Такі цифри вражають і стає доволі зрозуміло: чому ця мова вийшла на міжнародний рівень і продовжує впевнено посідати нові позиції. «Це просування в світовій економіці безпосередньо Китаю. Більше тридцяти років відкрита політика, яка пов’язана з вивченням світового досвіду безпосередньо китайцями, і звичайно зворотній зв’язок пов’язаний з розповсюдженням тих досягнень, які здобув Китай на сьогоднішній день. І це, загалом, від філології до космосу» - пояснив причини різкого зросту популярності китайської мови директор школи Конфуція Володимир Волков.

Завдяки міжнародним зв'язкам та розвитку економіки актуальність китайської мови зростає з кожним роком. Наприклад, в Україні вже 10 закладів вищої освіти мають відповідний напрям роботи. Це стосується і ЗНУ. «Таких психологічних бар’єрів із кожним днем стає все менше і менше. І люди розуміють, що потреби в цій мові якраз-таки знаходяться в тих перспективних областях розвитку особистості, спеціалістів і т.д.» - говорить Володимир Волков

Авжеж, мова китайського народу, як і всі інші мови, має свою специфіку, що робить її вивчання непростою справою. Наприклад, директор Школи Конфуція Володимир Волков розповів, що це одна з небагатьох мов у світі, яка не має алфавіту. Адже ієрогліфи – це не звуки та букви, а в одних випадках склади, а в інших – цілі слова. Комбінування цих ієрогліфів може утворювати нові слова, чим і займаються на практиці. «Для читання знадобиться знання більш менш трьох тисяч ієрогліфів» - розповіла викладачка китайської мови у Школі Конфуція ЗНУ Ген Ліпін.

Для носіїв європейських мов китайська фонетика доволі таки незвична, тож можуть виникнути деякі труднощі у вимові. Більше того, велику роль у китайській мові має висота, інтонація та тривалість звуку. Таким чином, слово з двох звуків вимовлених по-різному може мати чотири абсолютно різні значення. Усього існує шість рівнів володіння мовою. Але незважаючи на те, що китайська мова входить до десятки найскладніших мов, першим рівнем можна оволодіти за півроку, якщо займатись по дві години на тиждень з викладачем і щодня по годині практикуватися самостійно.

Детальніше в журналістському сюжеті:

https://www.youtube.com/watch?v=pKM8GC0hLzg

 

Влад Макаренко

Схожі новини