Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Кафедра журналістики взяла участь у розробці онлайн-курсу з медіаграмотності та пройшла незалежний аудит проєкту «DESTIN»

Кафедра журналістики взяла участь у розробці онлайн-курсу з медіаграмотності та пройшла незалежний аудит проєкту «DESTIN»

Кафедра журналістики взяла участь у розробці онлайн-курсу з медіаграмотності та пройшла незалежний аудит проєкту «DESTIN»
19.05.2021 10:33 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики проєктна діяльність міжнародна діяльність медіаграмотність проєкт DESTIN

У межах реалізації міжнародного проєкту «Еразмус+» (напрямок КА2: розвиток потенціалу вищої освіти) «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність та професіоналізм» (Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism/DESTIN) викладачі кафедри журналістики ЗНУ долучились до створення онлайн-курсу з медіаграмотності. Над цією частиною проєкту працювали всі українські команди, обравши окремі аспекти курсу. Команда ЗНУ створила блоки «Фейки: ознаки й загрози» та «Дезінфекція інформації: як правильно це робити в епоху пандемії». Кожен із блоків складається з трьох частин, у яких розтлумачуються основні поняття й терміни, розглядаються інструменти перевірки інформації, кейси з практичної журналістики. Ці блоки, створені командами українських вишів, будуть об’єднані в єдиний курс із медіаграмотності, адресований широкій аудиторії. Це – школярі, вчителі, студенти нежурналістських спеціальностей та інші категорії глядачів, що не пов’язані з медійною галуззю.

«Цей онлайн-курс стане особливо корисним для непідготовленого користувача, оскільки подає основні поняття, вчить критичному мисленню, перевірці інформації. А підготовлені тестові завдання до кожного блоку дозволяють перевірити знання з курсу. Найближчим часом курс з’явиться у відкритому доступі й буде апробований серед користувачів», – зазначає декан факультету журналістики ЗНУ Віктор Костюк.

Ще одним кроком у реалізації проєкту «DESTIN» стала онлайн-зустріч команди кафедри журналістики ЗНУ з представниками Української асоціації оцінювання, які здійснюють зовнішню експертизу проєкту. «Її основна мета – зробити проєкт ще ефективнішим, зрозуміти настрої та враження учасників, відгуки стейкхолдерів, перспективи впровадження результатів після завершення “DESTIN”» – наголосив представник асоціації Михайло Савва.

Основним досягненням міжнародного проєкту DESTIN для факультету журналістики учасники команди від ЗНУ вважають поліпшення навчальних планів освітньої програми «Журналістика», студентоцентричний підхід, налагодження співпраці зі стейкхолдерами. «”DESTIN виходить на фінішну пряму. Триває третій рік реалізації проєкту. Це означає, що ми вже підбиваємо певні підсумкийі оцінюємо здобутки. За цей час ми досягли неабияких результатів у різних напрямках. Освітньому: оновили навчальні плани, розробили модульні дескриптори (силабуси) дисциплін, започаткували практику опитувань студентів щодо якості курсів і освітнього процесу. Напрямку роботи зі стейхолдерами: створили асоціацію випускників журфаку, налагодили співпрацю з роботодавцями. Напрямку міжнародного співробітництва: взяли участь у навчальних візитах до Великої Британії, Швеції й Польщі, стали співорганізаторами дослідження з Європейською асоціацією викладачів журналістики (EJTA). Незалежний аудит дозволив нам оцінити вплив проєкту на наш університет і зрозуміти, що DESTIN матиме продовження у багатьох нових справах, зокрема у проєкті «Erasmus+ Jean Monnet EU-Indy», який кафедра почала реалізовувати в цьому навчальному році», – розповіла менеджерка проєкту, доцент кафедри журналістики ЗНУ Катерина Сіріньок-Долгарьова.

Нагадаємо, що «Еразмус+» КА2 «DESTIN» – це трирічний міжнародний проєкт-консорціум. Він об’єднав більш ніж 50 представників із 20 установ і закладів вищої освіти Європи та України задля розробки та впровадження в навчання нових стандартів журналістської освіти в Україні з урахуванням досвіду європейських країн.

 

Кафедра журналістики

 

 

Схожі новини