Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики відбувся День відкритих дверей – «DESTIN Open Day»

На факультеті журналістики відбувся День відкритих дверей – «DESTIN Open Day»

24.05.2021 09:31 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики проєктна діяльність профорієнтаційна діяльність День відкритих дверей DESTIN

20 травня факультет журналістики Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) організував і провів оригінальний захід у рамках проєкту «Erasmus+ KA2 DESTIN» – «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність та професіоналізм». «DESTIN Open Day» – день відкритих дверей, який мав на меті зібрати в одному місці та в один час (хоча й віртуально) реальних та потенційних учасників програми: викладачів факультету, студентів, роботодавців (медіапрацівників реґіону), абітурієнтів.

Метою веб-зустрічі стало обговорення результатів імплементації завдань, які були поставлені перед групою в рамках проєкту, детальніше розказати про хід їхнього виконання й отримати зворотній зв'язок від залучених стейкхолдерів.

Зустріч розпочалася з вітального слова декана факультету журналістики ЗНУ Віктора Костюка, який звернув увагу учасників «DESTIN Open Day» на зміни в освітньому процесі на факультеті. Зокрема, мова велася про модернізацію бакалаврських і магістерських програм із журналістики, які були адаптовані до європейських стандартів; реалізацію модульних дискрипторів (силабусів навчальних дисциплін), утілення студентоцентрованого підходу до викладання.

Модераторка заходу, заступниця декана з міжнародної діяльності факультету журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова нагадала історію появи проєкту «DESTIN», про його основні завдання та реальні досягнення. Виступ доповнювався мультимедійним супроводом, який візуалізував хронологію дій команди: конференції, засідання круглих столів, розробка та написання силабусів, стажування та інше.

Організатори онлайн-зустрічі представили вітання від своїх закордонних партнерів. Так, учасникам було продемонстровано відео, записане головним координатором DESTIN, професором Університету Бат Спа (Велика Британія) Ієном Геддом. У короткому ролику професор говорив про досягнення університетських команд, нагадав, що одним із завдань проєкту є поліпшення медіаграмотності в Україні – тобто команда прагне, аби українці краще розуміли вітчизняні медіа.

Під час Дня відкритих дверей до слова запрошувалися викладачі факультету доценти кафедри журналістики Юлія Любченко, Павло Мірошниченко та Юрій Костюк, студенти освітніх програм із журналістики, які відзначали зростання практичного складника журналістської освіти в ЗНУ, вітали появу щосеместрового опитування серед студентів, що дає змогу удосконалювати ефективність навчального процесу.