Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, викладач, заслужений тренер України, "здобувач третього рівня вищої освіти (ступеня доктора філософії) із галузі знань 01 "Освіта/Педагогіка" за спеціальністю 017 "Фізична культура і спорт" Анатолій Орлов

07.06.2021 08:55 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультет фізичного виховання здоров’я та туризму відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках сьогодні пропонуємо вашій увазі розповідь про досвід професійного становлення та успіху Анатолія Орлова – талановитого тренера та спортсмена, випускника Запорізького, тоді ще державного, університету, здобувача третього рівня вищої освіти (ступеня доктора філософії) із галузі знань 01 "Освіта/Педагогіка" за спеціальністю 017 "Фізична культура і спорт". У 2003 році Анатолій закінчив факультет фізичного виховання, спеціальність «Олімпійський та професійний спорт», а сьогодні він – майстер спорту України з важкої атлетики, багаторазовий чемпіон та призер Кубків та чемпіонатів України, а також – тренер І категорії з важкої атлетики.

- Пане Анатоліє, розкажіть, будь ласка, чому Ви обрали ЗНУ як місце для отримання вищої освіти?

- У се просто: справа у тому, що там був факультет фізичного виховання.

- Які спогади зі студентських років є для Вас найціннішими? Та які отримані у виші знання стали корисними в житті й на роботі?

- Навіть не знаю (сміється). У принципі, усі є цінними. Увесь процес навчання. Що до знань, то, загалом, багаж необхідних знань я у ЗНУ отримав. Мене навчили застосовувати на практиці у своїй професійній діяльності все, що я дізнався. Факультет дав мені гарну базу знань для майбутньої роботи тренером. Ще хотів би додати, що багато з того, що я дізнався під час навчання там, я застосовував на практиці іще коли був спортсменом.

- Які навички важливі для сучасного спортсмена та тренера?

- Для спортсмена це, в першу чергу, – цілеспрямованість, наполеглива праця, вміння не жаліти себе, визначати мету та йти до неї. Для тренера це – бажання бути першим у плані підготовки та результатів своїх спортсменів, індивідуальний підхід до роботи і прагнення не зупинятися на досягнутому та весь час займатися самоосвітою.

- Чи зустрічалися Ви з колишніми одногрупниками? Чи спілкуєтеся з ними зараз?

- Так, звичайно. У принципі, з основною частиною колишніх одногрупників підтримую знайомство. Залишилися друзі, які зараз працюють у різних видах спорту, з ними зустрічаюся та підтримую дружні стосунки. Бачимося також на різних заходах, змаганнях.

- Розкажіть, будь ласка, трохи більше про свою роботу.

- Так, я працюю викладачем у Запорізькому національному університеті, а також – паралельно тренером із важкої атлетики. У 2019 році мені присудили звання Заслуженого тренера України, також маю вихованців-призерів і чемпіонів у змаганнях Європи та світу.

- Що Вас найбільше цікавить у роботі та якими здобутками Ви пишаєтесь?

- Найперше, як я вже говорив, – своїми вихованцями. Їхніми результатами я пишаюся незалежно від того, дорослий це спортсмен або дитина та якого рівня чемпіонат, тому що я в цьому вбачаю результат своєї праці та наполегливості дитини. Якщо є в нас перемоги та медалі, навіть нехай це бронзові медалі або в спортсмена не вийшло потрапити до трійки лідерів, але він показав новий результат – я все одно цим пишаюсь, адже це – також досягнення.

- Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє та про що мрієте?

- Збираюся продовжувати свою тренерську діяльність, а також отримати вчений ступінь, захистивши дисертацію. А що ж до професійної діяльності, то, звичайно ж, – підготувати своїх спортсменів до участі в олімпійських іграх, щоб вони змогли отримати медалі.

- Що Ви можете порадити студентам ЗНУ, зокрема вашого факультету?

- По-перше, нагадую їм, що вони навчаються в найкращому університеті, а також – що факультет фізичного виховання має великі традиції, а його випускниками є відомі спортсмени, олімпійські чемпіони та тренери, які мають багато досягнень. Тому бажаю студентам продовжувати ці традиції, не лінуватися та вчитися, адже робота з людьми потребує знань, без цього працювати дуже важко.

Катерина Дмитренко