Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Триває активна профорієнтаційна робота юридичного факультету

Триває активна профорієнтаційна робота юридичного факультету

18.06.2021 13:54 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет профорієнтаційна робота співпраця з абітурієнтами

У розпалі вступної кампанії ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) представники факультетів не полишають плідну співпрацю з абітурієнтами вишу. Варто відзначити, що не лише викладачі, але й студенти-активісти намагаються докласти чимало зусиль до втілення в життя профорієнтаційних проєктів. Тож однією з важливих форм роботи лишається спілкування вже з студентів із самими вступниками – майбутніми студентами вишу. Про подібну форму діяльності розповіли представники юридичного факультету ЗНУ.

Зокрема, голова наукового сектору студентської ради юридичного факультету ЗНУ Поліна Пряникова під час кількох зустрічей із абітурієнтами на їхнє питання щодо співпраці студентства та ректорату відзначила, що за рік навчання в ЗНУ одночасно на двох факультетах (юридичний та економічний), вона та чимало її колег зіштовхувалися з багатьма гострими питаннями, які б неможливо було б ефективно вирішити без допомоги адміністрації вишу.

Поліна Пряникова зауважила: «На першому курсі 2020/2021 мені вдалось взяти участь у понад 20-ти заходах Всеукраїнського та міжнародного рівнів акредитації, спілкуватись англійською з професорами, адвокатами, керівниками великих і успішних юридичних компаній США та ЄС, суддею Європейського суду з прав людини у Страсбурзі тощо. Я також познайомилась з Жінкою України 2020, вченою з Академії Наук України, Ванєєвою Оленою Олександрівною. Обравши шлях правозахисної діяльності з питань Штучного Інтелекту, як на рівні нашої держави, так і у світі в цілому, я, 18-річна першокурсниця, у травні звернулася з відповідним питанням на пряму лінію до ректора: чи буде якась підтримка моїм ініціативам? І вже незабаром моє питання розглянули під час спілкування ректора та адміністрації ЗНУ зі студентською радою та всією нашою дружньою молодою громадою. Моє питання та відповідь на нього розмістили й на офіційних інформаційних майданчиках студентства – каналах в Telegram: «Студрада ЗНУ» та «Юрфак.чат», а відео (з прямим ефіром) – в Instagram Студради ЗНУ. Микола Олександрович розглянув суть питання та запевнив мене та студентську громаду, що в усьому підтримає в моїй правозахисній діяльності, і можна з цього приводу звертатись до нього безпосередньо, або до першого проректора з наукової роботи Васильчука Геннадія Миколайовича (який також запевнив громаду, що допоможе з усіх питань і в подальшому зателефонував мені).

Тож у своїх зверненнях до вступників Поліна підкреслила таку тезу:

-Друже, абітурієнте, хіба Ви зустрічали в інших закладах вищої освіти таке конструктивне, відкрите і демократичне ставлення адміністрації до студентів? Це пряме спілкування першокурсниці з вищими посадовими особами університету із загальним колективом близько 20 тисяч осіб. Якщо Ви налаштовані на плідну працю, очікуєте на професійних викладачів та підтримку від колективу щодо Ваших наукових ініціатив, то Вам до нас! Я звертаюсь до Вас зараз і як кандидат у Молодіжні Делегати України в ООН 2021/2022, оскільки маю честь наразі брати участь у відповідному Всеукраїнському конкурсі, який проводить Міністерство Закордонних Справ України. Я не знаю, чи стану переможницею, це вирішуватиме поважна міжнародна комісія. Але ж сам факт можливості участі в такому проєкті – вже почесна подія для мене особисто. Відзначу, що першого червня, у Всесвітній День захисту дітей, я підготувала Петицію щодо встановлення Дня Штучного Інтелекту в Україні. Деталі щодо цього питання за лінком:

Поліна зауважує, що саме для захисту майбутнього дітей і молоді потрібна імплементація Штучного Інтелекту в законодавство країни з тим, щоб забезпечити права людей і врегулювати безпечне співіснування з новими технологіями. Дівчина говорить: «Ми не плануємо зупинятись і робимо ряд конкретних, активних і цілеспрямованих кроків, про результати яких я згодом інформуватиму громадськість, як Міжнародний правозахисник з питань Штучного Інтелекту. Я вдячна деканам юридичного факультету Коломоєць Тетяні Олександрівні та економічного факультету Череп Аллі Василівні, їхнім заступникам та всім викладачам, які допомагають нам, навіть не рахуючись з власним часом, з вирішенням питань, що кожного дня стають перед молоддю. Абітурієнте, друже, бажаю Вам обрати вірний шлях у житті, міцного здоров’я та успіхів у навчанні. Отже, якщо бажаєте реалізувати себе на повну, Вам до нас, до нашого Запорізького національного університету»!

Юридичний факультет