Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-філологи стали учасниками всеукраїнського освітнього проєкту «Інтерактивна книга»

Студенти-філологи стали учасниками всеукраїнського освітнього проєкту «Інтерактивна книга»

Студенти-філологи стали учасниками всеукраїнського освітнього проєкту «Інтерактивна книга»
18.06.2021 15:46 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет сучасні дидактичні засоби навчання Середня освіта українська мова і література Всеукраїнський освітній проєкт інтерактивна книга Український культурний фонд

У рамках вивчення навчальної дисципліни «Сучасні дидактичні засоби навчання» студенти 3 курсу (освітньої програми «Середня освіта (українська мова і література)») філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) долучились до Всеукраїнського освітнього проєкту «Інтерактивна книга», що реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Давня мудрість говорить: «Хто стоїть на місці, той відстає». Модель сучасного вчителя передбачає готовність до застосування нових ідей та інноваційних технологій навчання, здатність постійно навчатися, бути в постійному творчому пошуку, вимагає від нього глибоких і різноманітних наукових, професійних знань, умінь, навичок, котрі становлять основу професійної компетентності. Ці якості не видаються додатком до диплома про педагогічну освіту, а формуються спочатку в студентських аудиторіях, а потім – у щоденній учительській праці.

Проєкт передбачає знайомство з інтерактивною книгою «Магічний Кобзар» як старшокласників, які прагнуть поглибити свої знання з української мови та літератури та спробувати сили в підготовці до ЗНО в ігровій формі, так і вчителів, які використовують сучасні формати подання та закріплення матеріалу шкільного курсу та зацікавлені у креативних інноваціях в освіті.

«Магічний Кобзар» – сучасний дидактичний засіб навчання, котрий вміщує інтерактивну портативну книгу-гру (квест-бокс) з механічними та електронними компонентами, онлайн-квест та аудіовізуальні матеріали з української літератури для старшокласників. Портативна книга містить замок з зашифрованим кодом, лабіринт, спеціальні дверцятка і ключик для них, приховану зачинену нішу, в якій на гравців очікують черепашка-помічник і шестерні зі стародавніми рунами й українською абеткою, інші ігрові елементи. Мета книги-гри – допомогти старшокласникам поглибити та систематизувати свої знання з української мови та літератури та підготуватися до ЗНО.

Зареєструвавшись на платформі ILearn (https://ilearn.org.ua/), студенти-філологи відправились у мандрівку віртуальним світом гри за допомогою інтерактивної книги «Магічний Кобзар», щоб «віднайти джерело національної свідомості та допомогти вціліти державі української літератури». «Острів пам’яті», «острів духу», «острів рішучості», різноманітні випробування у форматі завдань і загадок (визначити код для відкриття книги; із певних слів скласти речення та ввести їх в онлайн-частину; поєднати закохані пари; визначити послідовність подій у художньому творі; зіставити справжнє прізвище письменника та його псевдонім тощо), можливість «спілкування» з літературними героями творів Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка – все це очікувало гравців на «архіпелазі української літератури». Допомагали студентам вирішувати завдання літературні герої – Еней, Мавка та Максим Беркут, а також їхні автори – видатні українські письменники: «блогер» Тарас Шевченко, «тревел-блогерка» Леся Українка та «журналіст» Іван Франко, які звичайною «некнижною» мовою розповіли учасникам гри про власне життя та творчість. Студентів зацікавила можливість побачити «реакції» письменників на правильні/неправильні відповіді, магічні підказки, додаткова інформація до завдань, візуальні спецефекти. А «родзинкою» онлайн-квесту стало те, що учасники гри, майбутні учителі-словесники, «побачили майбутнє».

Процес організації вивчення української літератури або повторення та систематизація вивченого з використанням інтерактивної книги «Магічний Кобзар» та платформи ILearn дозволить зробити заняття цікавими, яскравими і різноманітними за формою, налагодити зворотній зв’язок зі школярами; а процес підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання – захопливою грою, що надасть можливості отримувати не тільки знання по-новому, але в подальшому – й високі результати у навчанні.

У процесі онлайн-квесту студенти переконались, що освітній квест – цікава форма роботи, спрямована на підвищення активності розумового процесу учнів, дає можливість школярам ефективно використовувати інформацію, дозволяє працювати в групах, розвиває конкурентність і лідерські якості школярів, перетворює учнів на активних суб’єктів навчальної діяльності, підвищуючи не лише мотивацію до процесу здобуття знань, але і відповідальність за результати цієї діяльності та їхню презентацію. Інтерактивний онлайн-квест переконав, що навчання може бути цікавим і захоплюючим, а такі сучасні засоби навчання з використанням інтерактивної книги, онлайн-платформи та ігрових елементів – це те, що треба сучасним школярам, представникам покоління Z.

Наприкінці гри студенти поділились своїми враженнями від роботи.

Громова Вікторія: «Під час навчання ми використовували різноманітні платформи та онлайн-інструменти, за допомогою яких створювали цікаві завдання, кросворди, були в нас і квести, й інтерактивні вправи, ігри в різних програмах. Але цей онлайн-квест зацікавив своїми цікавими вправами та завданнями. Особисто я «освіжила» в своїй пам'яті шкільні знання, отримала багато корисних, цікавих і позитивних емоцій. На мою думку, онлайн-квест – чудова можливість підготуватися до ЗНО, тому що в такій формі можна легше запам'ятати потрібну інформацію».

Носок Аліна: «Мені дуже сподобалася онлайн-гра, завдяки їй я розширила свої уявлення про те, як можна цікаво, в ігровій формі підготувати дітей до ЗНО. Це можна робити у незвичайному та цікавому форматі. Взяла до уваги багато цікавих ідей для майбутньої роботи з учнями».

Пензій Катерина: «Наше покоління Z дуже важко взагалі чимось здивувати і заохотити до процесу навчання, а особливо до читання художніх творів. На мою думку, якщо вже студенти третього курсу були в захваті та сиділи з «відкритими ротами», то школярам 100% сподобається. Я вважаю, що державі потрібно виділяти кошти на такі проєкти, тому що це підвищить якість освіти в школі і заохотить учнів до процесу навчання».

Домашенко Катерина: «Від онлайн-гри «Магічний Кобзар» отримала велике задоволення. Ми поринули у загадковий світ, який подарував нам Кобзар. Вже дорослі 20-річні «діти», майбутні учителі-словесники, зовсім забули про час. Дякую за можливість поринути у світ дитинства і казки».

Середа Тетяна: «Дуже сподобалася інтерактивна книга «Магічний Кобзар». Багато цікавинок, інтерактивні завдання, класна анімація, яскраві спецефекти. Добре, що учні, у яких немає магічної книги, все одно зможуть пройти цей квест. Це був дуже корисний досвід, який, без сумніву, знадобиться мені для професії вчителя».

Лантарьова Каріна: «Інтерактивна книга «Магічний Кобзар» пробуджує цікавість учасників, розвиває логічне та творче мислення, дарує позитивні емоції, зближує колектив. Ця гра, на мою думку, буде доречною як для роботи на уроці, так і в позаурочний час, наприклад з друзями, родиною, а також для підготовки до ЗНО. Сподобалось також і те, що в нашій грі були задіяні всі учасники. Емоції ще й досі вирують.Сподіваюся, в майбутньому зможу використовувати отриманий досвід на практиці».

Канюка Вікторія: «Ця інтерактивна книга надає завдання різної складності, але завдяки творчому підходу впоратися з ними може кожен. Гру використовувати значно веселіше групою. Усього за один урок можна пригадати справжні імена та прізвища письменників, визначити послідовність подій у художньому творі, «об’єднати» закохані пари, пригадати біографію Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка. При нагоді було б цікаво спробувати подібне у своїй викладацькій діяльності».

Мартиненко Анна.: «Мені дуже сподобалося використання інтерактивної книги «Магічний Кобзар» на нашому занятті. Це процес різнобічної взаємодії. Ця «цікавинка» допоможе згуртувати клас та навчить працювати у колективі, адже всі завдання, які нам поставив «Магічний Кобзар», ми виконали разом. Також онлайн-квест допоможе майбутньому вчителю розвивати учнів, поглибити їх знання з української мови та літератури, а також перевірити вже наявні знання та вміння. Я дуже задоволена, що мені випала така нагода скористатися цією інтерактивною книгою».

На думку Ірини Бакаленко, доцента кафедри української літератури Запорізького національного університету, знайомство студентів із сучасними дидактичними засобами навчання формує професійну компетентність студентів-філологів,майбутніх учителів-словесників, є запорукою якісної освіти та становлення «Школи майбутнього». Наприкінці заходу його учасники подякували за неймовірний надсучасний дидактичний засіб авторам проєкту «Інтерактивної книги», засновникам платформи ILearn та Українському культурному фонду, а також Центру патріотичного виховання молоді м. Запоріжжя – за можливість долучитись до проєкту.

 

Філологічний факультет

 

 

 

 

Схожі новини