Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутні видавці звітували на конференції про результати виробничої практики

Майбутні видавці звітували на конференції про результати виробничої практики

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася звітна конференція з виробничої практики студентів 3 курсу спеціальності журналістика, освітньо-професійної програми видавнича справа та редагування під керівництвом відповідальної за практику та керівниці, викладачки кафедри видавничої справи та редагування Інни Горбенко. Також на конференції були присутні керівники практики від кафедри видавничої справи та редагування Тетяна Плеханова, Наталя Лебідь.

Зауважимо, що одним із важливих напрямків професійної підготовки майбутніх працівників галузі видавничої й редакторської діяльності є проведення виробничої практики, мета якої – поглиблення отриманих теоретичних знань і вдосконалення набутих майбутніми фахівцями практичних навичок і вмінь. Безпосереднє знайомство з професією студентів спеціальності журналістика відбулося в таких засобах масової інформації: телеканалах, видавничих будинках, у газетах, журналах, радіо та інших.

Кожен студент мав змогу творчо застосовувати одержані знання в журналістській, видавничій чи редакторській галузі; ознайомитися зі структурою, особливостями та функціональними можливостями усіх ЗМІ; набути навички зі створення, редагування та розповсюдження видавничої продукції; адаптуватися до виконання професійних обов’язків; розширити свої уявлення в галузі видавничого бізнесу.

Майбутні видавці й редактори із задоволенням виконували всі окреслені програмою практики завдання, допомагали редакторам, дизайнерам, програмістам, верстальникам, коректорам та іншим працівникам галузі у вигляді контрольних перевірок (апробації) навичок, що входять до майбутніх професійних обов’язків. Під час звітної конференції студенти продемонстрували високий рівень теоретичної підготовки (зокрема – Андрій Резніченко, Софія Кравчук, Матіас Шмаль), володіння практичним матеріалом (насамперед це Влада Лядова, Ганна Луценко та Андрій Бойко) та конкретними практичними вміннями (лідери в цьому аспекті – Катерина Саркісова та Ілля Кучерявий). У підсумку майбутні видавці залишилися задоволені результатами виробничої практики, вмотивовані до подальшого професійного зростання та вже визначилися з вибором майбутньої спеціалізації чи хоча б із місцем наступної практики.

Нагорний Дмитро, Лебідь Наталія

Факультет журналістики