Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт “Історії успіху випускників ЗНУ”: випускниця факультету іноземної філології, кандидатка педагогічних наук, доцентка Ольга Каніболоцька

29.06.2021 12:50 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології Історії успіху випускників ЗНУ Пресслужба ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування

Вона молода, розумна, амбітна, талановита, мобільна, відверта. Закохана в іноземні мови і на заняттях своїм прикладом закохує в англійську та іспанську студентів факультету іноземної філології. У рамках масштабного профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ», який триває у Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University), пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з кандидаткою педагогічних наук, доценткою кафедри викладання другої іноземної мови Ольгою Каніболоцькою.

- Пані Ольго, випускники ФІФ часто згадують Ваші заняття. А які у Вас найяскравіші спогади студентського життя?

- Після закінчення педагогічного училища у 2000 році я вступила на факультет іноземної мови на другий курс. Мої одногрупники вже почали вивчати іспанську як другу іноземну. А я “доганяла”, сама вчила основи. Та це не завадило мені закохатись у цю мову. Наша викладачка Ганна Іванівна Клименко доклала зусиль, щоб ми полюбили і культуру цієї мови. Іспанська - мова емоцій, поезії, пісень. Ми готували різноманітні події. Танці, костюми, сцена. І зараз я намагаюсь донести до студентів розуміння мов через емоцію.

- Ви вільно володієте та викладаєте англійську, іспанську, знаєте французьку. Що дає у житті знання мов?

- Я не відкрию Америки, коли скажу, що іноземні мови - це статусність та привілеї, можливості та стирання кордонів. Два роки тому ми подоружували з друзями Європою. Із усієї туристичної групи я була єдина, хто спілкується англійською. Було відчуття, що ти - провідник між двома світами.

- Якими науковими та професійними досягненнями пишаєтесь

- Професійні досягнення викладача - це досягнення його студентів. Я сяю, коли пишуть студенти: “Ольга Анатоліївна, я працюю перекладачем за кордоном, а я у престижній компанії, а у мене власна мовна школа”. Наша факультетська гордість - це постійна робота у форматі “школа-університет” та проведення двічі на рік семінарів-практикумів для вчителів іноземних мов міста та області. Я вже багато років займаюсь організацією таких заходів. Якщо про наукову діяльність, то зі студентських років вона у мене дещо змінилась. Тоді я займалась лінгвістичними дослідженнями та дуже вдячна Тетяні Олеговні Козловій за любов до науки та навички дослідницької діяльності. А ось згодом я захопилась методикою. І у 2008 році захистила дисертацію за спеціальністю “Теорія і методика навчання (зарубіжна література)” під керівництвом Тетяни Олександрівни Пахомової. Методика - це завжди актуально і є можливість описувати та ділитись викладацькою творчістю. Що вже і зроблено у 116 статтях та 22 навчальних посібниках.

- Сучасні студенти дуже активні, мобільні, творчі. Чи є щось чому вони вас вчать?

- Вони вчать дивитись на світ іншими очима, бути драйвовим, не втрачати смак до життя у вирії рутинних справ. Кожного року у мене нові студенти. І кожен раз це нові енергії, нові думки та погляди. Це як ми перезавантажуємо якусь техніку. Працюючи зі студентами, ти вчишся протягом усього життя, перезавантажуєшся. Ну, а як інакше?

- Ви - викладач, до якого студенти біжать на пари, керуєте науково-методичною радою факультету, виробничою практикою студентів. Наразі виконуєтє обов'язки завідувачки кафедри викладання другої іноземної мови. Звідки стільки енергії? Як все вдається, що мотивує?

- Сил надає моя робота. А енергія в тому, що мені не байдуже до того, що я роблю. Люблю усі види своєї діяльності і моя сфера відповідає взаєминами. І, звичайно ж, подорожі дають натхнення, просто зміна локації та приклади успішних людей.

- 5 слів, з якими асоціюється робота викладача іноземних мов?

- Можливості, партнерство, всебічний розвиток, дружба, емоції.

- Дуже багато вже зроблено, написано. Проте, ви - людина амбітна, енергійна, мобільна. Які зараз орієнтири, чого хочете досягти?

- Працюю над реалізацією теми докторської дисертації “Неперервна підготовка вчителя іноземних мов”. Це втілення усієї моєї викладацької та методичної практики, досвід спілкування з вчителями шкіл під час проведення заходів на факультеті та керівництво педагогічною практикою студентів. І дуже хочеться продовжувати справу мого Вчителя Катерини Михайлівни Ружин. З нею у 1992 році кафедра викладання другої іноземної мови розпочала свою історію, стала змістом життя Катерини Михайлівни. Отже, у планах - розвивати рідну кафедру, факультет, закохувати студентів в іноземні мови та викладацьку діяльність!

Ганна Ваніна