Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Триває активна профорієнтаційна робота представників факультету іноземної філології ЗНУ

Триває активна профорієнтаційна робота представників факультету іноземної філології ЗНУ

Триває активна профорієнтаційна робота представників факультету іноземної філології ЗНУ
30.06.2021 12:49 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ФІФ профорієнтація Вступ-2021 мова і література англійська німецька французька іспанська переклад англійський німецький і французький середня освіта викладачі вчителі іноземних мов і другої додаткової спеціальності мова і література китайська

Результативна діяльність освітян ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) щодо інформування абітурієнтів про вступ-2021 набирає обертів. Тож нещодавно представниці факультету іноземної філології вишу стали гостями одного з випусків програми "Ранок із TV5", в ефірі якого розповіли про навчання на ФІФ. У студію завітали заступниця декана з навчальної роботи Катерина Василина та заступниця декана з профорієнтаційної роботи Оксана Шевчук.

У рамках цієї програми говорили про особливості вступної кампанії 2021 та умови вступу на факультет іноземної філології. Зокрема, кандидатка філологічних наук, доцентка, заступниця декана з навчальної роботи Катерина Василина розповіла про традиційні та сучасні підходи в навчанні: як технічно обладнані аудиторії сприяють вивченню іноземних мов. «На факультеті майже постійно працюють волонтери-носії мов із різних країн як в аудиторії, так і дистанційно. А невеликі групи студентів дозволяють створити штучне мовне середовище і сприяють інтенсивному вивченню мов», - зазначила вона.

«Ми поєднуємо традиційне навчання і новітній підхід. Наш факультет один із найстаріших в нашому регіоні. Він займається підготовкою фахівців із іноземних мов. Крім того, наші викладачі постійно підвищуються рівень власної майстерності: відвідують вебінари, тренінги для того, щоб підвищити рівень викладання іноземної. Перевагою є і матеріально-технічна база. Студенти відзначають, що навчатися в наших аудиторіях комфортно. Більше того, наші аудиторії обладнанні всім необхідним аудіо- та відеообладнанням. І це робить навчання цікавим. Крім того, наші студенти спілкуються з носіями мови. Тому що в нас на факультеті постійно знаходяться іноземні волонтери, і вони спілкуються зі студентами і в аудиторії, і в позааудиторний час. Із вересня в нас буде працювати волонтер корпусу миру (американського), а також повертається наш волонтер французький – Жан Люк. Ми навчаємось у маленьких групах. Це теж надає переваги, тому що студент спілкується безпосередньо з викладачем. Тож створюється можливість штучного мовного середовища. До речі, у нас на факультеті вивчають три мови. Це теж робить нас конкурентоспроможними. Ми пропонуємо 9 освітніх програм. Це, по перше, мова і література англійська, німецька, французька, іспанська. Також це Переклад англійський, німецький і французький. Крім того, є у нас ще освітня програма – середня освіта, мова і література англійська, де ми готуємо викладачів, вчителів іноземних мов і другої додаткової спеціальності. І ще цього року ми відкрили нову спеціальність: мова і література китайська. Тут викладають тільки носії мови зі школи Конфуція. Ми бачимо вже гарні результати. Зауважу, що наші абітурієнти мають надати три сертифікати для вступу. Це, по-перше, українська мові і література, по-друге, іноземна мова. З англійською мовою можна вступати на різні мови. І третє – це будь-який сертифікат, який ви маєте із низки запропонованих: історія України, математика, фізика, хімія, географія, біологія. Зауважу, що за час карантину студенти у нас навчалися за змішаною формою. Тобто лекційні заняття – онлайн, в Zoom, а практичні заняття в аудиторії. CiscoWebex ми також використовуємо. Крім того, у нас є загальноуніверситетська платформа Moodle, на якій викладаються всі необхідні матеріали а також є такий сервіс, як BigBlueButton, за яким ми також можемо в зумі проводити заняття без обмеження в часі, інтерактивні заняття. Тож наші студенти, наші випускники – наша гордість. Ми з ними спілкуємося, вони – по всьому світові і вони працюють в різних галузях. Насправді, це не тільки викладання іноземної мови, це не тільки переклад, а це і, скажімо, IT-компанії, в яких дуже затребувані наші випускники зі знанням трьох мов».

Своєю чергою, кандидатка філологічних наук, доцентка заступниця декана з профорієнтаційної роботи Оксана Шевчук розповіла про позааудиторну діяльність студентів, активну участь у факультетських, університетських і міських заходах. Крім того, на заході відзначили, що факультет іноземної філології безоплатно допомагає старшокласникам підготуватись до складання ЗНО та взяти участь у факультетських заходах. Наприклад, з самого початку навчального року для майбутніх вступників передбачені щотижневі онлайн-консультації, конкурс поетичного перекладу, конкурс відгуків на прочитану книжку, онлайн-екскурсія факультетом «One day at university» тощо.

Оксана Шевчук підкреслила: «Діяльність нашої молоді не завершується в аудиторії. Скажімо, днями наші студенти отримали гран-прі в конкурсі «Студентська весна». Ви можете насолодитися цим видовищем на YouTube-каналі Центру культури ЗНУ. Наші студенти дуже активні, дуже ініціативні. Вони розпочали роботу і в «English Speaking Club», до якого долучилися представники не тільки факультету, але й молодь усього міста. Маю сказати, що, безумовно, ця діяльність висвітлюється в соцмережах: на Telegram-каналі, на наших власних сторінках у Facebook. Ми розпочинаємо роботу на початку навчального року. У вересні вже проводиться традиційний конкурс «Test&Tips» для вступників, де вони можуть спробувати свої сили в написанні ЗНО. Також надбанням цього року є безкоштовні щотижневі тренінги. Вони проводяться в режимі онлайн, де абітурієнти мають спробу вдосконалити свої навички складання ЗНО. Упродовж всього року ми масово проводимо профорієнтаційні заходи, такі як день відкритих дверей, або ж «One day at University», онлайн-екскурсія факультетами. Це дуже корисно для майбутніх абітурієнтів. У нас велика кількість масових заходів, таких як конкурс на кращого перекладача, конкурс на кращий відгук художнього твору, де задіяні школи міста. І після цього вступники отримують заслужені винагороди, а вчителі-керівники отримують подяки від ректора ЗНУ».

Також присутні обговорили й питання працевлаштування випускників після закінчення факультету іноземної філології. Зокрема, викладачі факультету іноземної філології відзначили, що практичне застосування отриманих знань уже давно виходить за межі викладання та перекладу. А знавці трьох мов завжди конкурентоспроможні та можуть знайти себе в різних галузях.

Випуск програми можна подивитись за лінком:

https://youtu.be/RW1E5jhx_e0

 

Єлизавета Чичика

 

Схожі новини