Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ триває успішна реалізація спільного з Німецьким товариством міжнародного співробітництва «GIZ» важливого соціального проєкту

У ЗНУ триває успішна реалізація спільного з Німецьким товариством міжнародного співробітництва «GIZ» важливого соціального проєкту

У ЗНУ триває успішна реалізація спільного з Німецьким товариством міжнародного співробітництва «GIZ» важливого соціального проєкту
27.07.2021 16:00 Все Головні новини Факультети Соціології та управління ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціології та управління центр післядипломної освіти проєктна діяльність міжнародна діяльність програма підвищення кваліфікації

На сьогодні серед пріоритетних напрямків проєктної діяльності Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) – участь у проєкті «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України», який реалізується Німецьким товариство міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH). Програма підвищення кваліфікації під назвою «Сучасні підходи надання соціальних послуг в територіальних громадах» втілюється в життя на базі ЗНУ під егідою центру післядипломної освіти в тісній співпраці з факультетом соціології та управління.

Так, 27 липня в рамках його успішної реалізації у виші відбулося в змішаному форматі (в аудиторії з одночасною трансляцією на платформі Zoom) засідання відбіркової комісії. За результатами обговорення, перевірки наявності всіх необхідних документів і розгляду мотиваційних листів члени комісії створили рекомендований список майбутніх слухачів проєкту, до якого увійшли 20 мешканців Запорізької області з різних територіальних громад.

Це – вже другий етап конкурсного відбору. На початку реалізації проєкту, коли всіх охочих запросили заповнити спеціальну гугл-форму, на пропозицію відгукнулися 82 особи – фахівців і фахівчинь соціальної сфери з територіальних громад Запорізької області. Із них 38 осіб подали на розгляд відбіркової комісії пакети документів і мотиваційні листи.

Двадцять робіт, що згідно з критеріями оцінювання набрали найбільше балів, визначили під час засідання члени відбіркової комісії: менеджер проєкту, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ Олександр Гура, керівник освітньої частини проєкту, доцентка кафедри соціальної філософії та управління Ольга Широбокова, керівник центру післядипломної освіти університету Сергій Ільїн, декан факультету соціології та управління Тетяна Бірюкова; доцентки кафедри соціальної філософії та управління Ганна Бойко та Олена Маловічко; доцентки кафедри соціології Юлія Приймак й Олександра Сорокіна. Від Німецького товариства міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) в онлайн-форматі участь у засіданні та в оцінюванні представлених на розгляд комісії робіт взяла коориднаторка проєкту «Підтримка територіальних громад на Сході України» Вікторія Василенко.

Усі члени відбіркової комісії одностайно проголосували за список із 20 осіб, які стануть слухачами проєкту. Так само одностайно присутні затвердили резервний список у складі трьох осіб, чиї мотиваційні листи справили дуже позитивне враження, однак їм не вистачило мінімальної кількості балів, аби пройти відбір.

Крім того, проректор Олександр Гура виступив із пропозицією, аби для учасників конкурсу, які не стали слухачами проєкту, паралельно на базі ЗНУ створили навчальну групу. Тут вони зможуть опановувати всі необхідні їм для підвищення кваліфікації теми й набути відповідних компетенцій, а за умови звільнення місця й найвищої кількості балів, отриманих під час навчання, перейти до основної групи. Ця ініціатива отримала цілковите схвалення всіх присутніх на засіданні відбіркової комісії.

Програма проєкту зорієнтована на фахівців та фахівчинь соціальної сфери територіальних громад Запорізької області. Термін її дії: жовтень 2021 р. – травень 2022 р. Форма проведення – очно-дистанційна: теоретичні заняття – дистанційно; тренінгові заняття – очно на базі Запорізького національного університету (одна субота на місяць). Програма навчання розрахована на 200 годин і матиме п’ять змістовних модулів: «Нормативно-правові та соціально-економічні основи надання соціальних послуг в територіальній громаді», «Комунікація як механізм забезпечення соціальних послуг в територіальній громаді», «Особливості організації групової роботи при наданні соціальних послуг в територіальній громаді», «Технології забезпечення зворотного зв’язку під час надання соціальних послуг в територіальних громадах та моніторинг надання соціальних послуг» та «Інституційні засади управління якістю соціальних послуг в громаді».

Після її завершення слухачі отримають свідоцтво про підвищення кваліфікації державного зразка на 200 годин, завірене Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).

На сьогодні в університеті в рамках реалізації проєкту вже завершено ремонтні роботи у відеолабораторії, проведено тендер на закупівлю обладнання, створено начальний контент і в найближчих планах – запис відеоконтенту. Також у серпні планується в режимі онлайн провести zoom-конференцію для всіх учасників й організаторів програми, під час якої відбудеться обговорення організаційних моментів.

Як зазначив проректор Олександр Гура, на сьогодні реалізація масштабного міжнародного проєкту триває згідно із запланованим графіком його реалізації.

 

zatverdzhenij_spisok_slukhach__v_pro__ktu.doc

 

 

Схожі новини