Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка філологічного факультету, кореспондентка газети «Запорозька Січ» Ірина Гавриленко

28.07.2021 14:54 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба ЗНУ проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація масштабного профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованкою філологічного факультету, кореспонденткою газети «Запорозька Січ» Іриною Гавриленко.

- Пані Ірино, розкажіть, будь ласка, чому свого часу обрали для навчання саме цей факультет ?

- У наш час треба обрати такий освітній заклад, щоб потім була робота. ЗНУ – саме такий університет. І так було завжди. Наприклад, я знала про це ще 30 років тому. І три роки поспіль намагалася вступити саме сюди.

- Розкажіть, будь ласка, про себе і свій професійний досвід: у якій галузі ви сьогодні працюєте, чим займаєтесь?

- Закінчивши філологічний факультет у 1999 році, я думала, що стану шкільним вчителем. Проте доля склалася по-іншому. Підпрацьовувала коректором у газеті «Запорізька Січ», і раптом там звільнилося місце кореспондента. Я спробувала й мені сподобалося. Так, журналістика стала моєю справою на довгі роки.

- Що вам запам’яталось найбільше з часів навчання на філологічному факультеті ЗНУ?

- Мені дуже приємно згадувати ті 5 років, коли я щодня приїздила на навчання. Це було дійсно цікаво. До слова, із своїми однокурсниками ми підтримуємо стосунки досі.

- Поділіться, будь ласка, секретами професійного успіху: як стати успішним у своїй професії?

- Успішним у професії можна стати лише тоді, коли любиш те, чим займаєшся.

- Які знання і досвід, здобуті під час навчання, стали для вас найціннішими?

- Знання, які дають у ЗНУ, – системні, об'ємні та фундаментальні. Тут навчають вчитися, бути креативними в житті. Тут дають не мертві застарілі знання, а такі, що відповідають потребам часу. Найцінніші знання – це правопис та синтаксис. А ще, вміння вчитися, шукати й аналізувати інформацію.

- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема філологічного факультету ?

- Порадити студентам можу лише справжнього бажання досягти чогось в житті. А ті, хто піде працювати у школу, то, взагалі, святі люди.