Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ відбувся тренінг «Особливості реалізації проєктів із термомодернізації за програмою "Енергодім" Фонду енергоефективності»

В інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ відбувся тренінг «Особливості реалізації проєктів із термомодернізації за програмою "Енергодім" Фонду енергоефективності»

В інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ відбувся тренінг «Особливості реалізації проєктів із термомодернізації за програмою "Енергодім" Фонду енергоефективності»
29.07.2021 10:51 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National Universitу Центр післядипломної освіти Інженерний навчально-науковий інститут кафедра теплоенергетики та гідроенергетики міжнародна співпраця GIZ тренінг енергоаудит

Двадцять сьомого- двадцять восьмого липня в інженерному навчально-науковому інституті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National Universitу) провели тренінг «Особливості реалізації проєктів із термомодернізації за програмою "Енергодім" Фонду енергоефективності». Його організаторами стали українське відділення Німецького товариства міжнародного співробітництва (“Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH”)) і проєкт «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ S2I в Україні». Партнером проєкту виступило Міністерство розвитку громад та територій України (Мінрегіон) та Фонд енергоефективності, а виконавцем – громадське об’єднання «Асоціація енергоаудиторів України».

На заході були присутні куратор проєкту «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S2I) в Україні» Микола Кудінов, а також – технічний радник «GIZ Україна» Ігор Божко. Запорізький національний університет представляли керівник центру післядипломної освіти Сергій Ільїн та завідувач кафедри теплоенергетики та гідроенергетики інженерного навчально-наукового інституту Андрій Чейлитко.

Від імені адміністрації Запорізького національного університету учасників заходу привітав Сергій Ільїн. «Мені дуже приємно бачити тут багатьох фахівців, які пройшли атестацію за напряму "Енергоефективність та обстеження інженерних мереж" саме в атестаційній комісії ЗНУ», – підкреслив Сергій Віталійович. Він висловив сподівання, що за підтримкою «наших друзів і партнерів “GIZ”» учасники тренінгу зможуть підвищити свій рівень та отримати чимало нової інформації, яка знадобиться їм під час реалізації професійних завдань. Наприкінці звернення Сергій Ільїн запросив учасників заходу підвищувати кваліфікацію та проходити атестацію з енергоефективності саме в Запорізькому національному університеті.

Привітав учасників і куратор проєкту «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S2I) в Україні» Микола Кудінов. Він звернув увагу присутніх на те, що «тренінги присвячені підвищенню якості робіт». Спікер зазначив, що заняття допоможуть «знайти для себе щось нове, або, можливо, переконатися в тому, що те, що ви знаєте – це вірно. А загалом заняття потрібні, щоб в майбутньому ви змогли уникнути якихось помилок».

Ознайомив Микола Кудінов учасників заходу і з його програмою, зокрема, з тим, як саме відбуватимуться тренінги, а також познайомив зі спікерами. Ними стали: керівник навчального центру Асоціації енергоаудиторів України, тренер з програм «GIZ», «USAID», «ULEED» тощо Вадим Литвин; співзасновниця Асоціації енергоаудиторів України, член Асоціації інженерів-енергетиків і тренерка циклу тренінгів з енергоаудиту Катерина Шишка.

Метою занять, які, окрім тренінгів, в інституті включають і огляд будівельного об’єкту і збір даних про конструктив та інженерні системи, стало надання слухачам цілісної картини виконання всіх видів робіт, координації виконавців та забезпечення основної мети, тобто зниження затрат на підтримання комфорту. А серед завдань, які постали перед організаторами тренінгів, були такі: продемонструвати вимоги до загального процесу підготовки, впровадження та верифікації термомодернізаційних робіт за програмою «Енергодім» Фонду енергоефективності; розкрити особливості впровадження найбільш поширених заходів за програмою «Енергодім»; розповісти про помилки, які найчастіше зустрічаються при виконанні термомодернізаційних проєктів, та про те, як їх уникнути; донести інформацію про тренінги, що відбуваються на базі постачальників матеріалів та обладнання, а також закладів професійно-технічної освіти та університетів.

Під час тренінгів увага учасників була зосереджена на таких питаннях, як мета та етапи термомодернізації; нормативне забезпечення (основні вимоги та процедури); особливості впровадження заходів (утеплення, віконні та дверні конструкції, утеплення пласких дахів та горищ); модернізація системи опалення (балансування, утеплення трубопроводів). Також провели аналізи побаченого під час огляду будівельного об’єкту та можливих помилок, а також зроблено вибір оптимальних рішень. Під час занять було розглянуто й контроль якості робіт на об’єкті, запропонований Фондом енергоефективності.

Кожний тренінг завершувався питаннями до спікерів, та їхніми ґрунтовними відповідями на ці питання, а по завершенню учасники пройшли тестування за тематикою занять.

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

Схожі новини