Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Три проєкти студентів ЗНУ стали переможцями конкурсу «Хортиця – втілення мрій»

Три проєкти студентів ЗНУ стали переможцями конкурсу «Хортиця – втілення мрій»

Три проєкти студентів ЗНУ стали переможцями конкурсу «Хортиця – втілення мрій»
29.07.2021 15:01 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University поєктна діяльність конкурс реконструкція о Хортиці

Стали відомі переможці конкурсного проєкту «Хортиця – втілення мрій» для студентів ЗНУ(ZNU, Zaporizhzhia National University) з оновлення Національного заповідника «Хортиця» в рамках Державної програми «Велика Реставрація». На сьогодні журі обрало три найцікавіші проєкти, які будуть втілені в життя.

Незабаром у відпочивальників, які завітають на острів Хортиця, з’явиться можливість ходити босоніж незвичною стежкою, спостерігати та слухати тварин, а також – прокладати власні веломаршрути за допомогою спеціального мобільного додатку. Саме такі ідеї студентів перемогли на конкурсі.

Нагадаємо, що даний конкурс ідей серед студентів ЗНУ є спільним проєктом ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій», ПАТ «Запоріжсталь» Групи Метінвест та Національного заповідника «Хортиця». Унікальний острів прагнуть зробити максимально цікавим і комфортним для туристів.

До відродження Хортиці також залучили студентську молодь ЗНУ. Студенти подали на конкурс 30 проєктних ідей на теми: історія, культура, археологія, ландшафт, дизайн, здоровий спосіб життя. Представники експертної ради нещодавно оголосили імена трьох переможців на урочистому засіданні в хабі громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій».

Так, студент четвертого курсу історичного факультету ЗНУ Сергій Ващенко на конкурс подав чотири пропозиції. Переміг проєкт «Спільнота», що передбачає розробку загальної системи пішохідної та велосипедної навігації островом Хортиця. Хлопець розповів:

- Ідея була в тому, щоб створити велонавігацію для острова та поєднати це все в окремому додатку. За допомогою цього додатку люди зможуть прокладати власний маршрут та ділитися ним з іншими. А ще – одночасно користуватися ним, щоб покататися всією сім’єю островом.

Генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко надав із цього приводу такий коментар:

- На Хортицю їдуть люди з різних місць, щоб просто поїздити островом. Вони хочуть нормально орієнтуватися тут. Зробити зручну, максимально легку навігацію на острові Хортиця, точно потрібно.

Експерти високо оцінили цю ідею та вже знайшли спосіб, як її вдосконалити.

Ще однією переможницею стала четвертокурсниця факультету іноземної філології ЗНУ Ірина Ульченко. Вона подала на конкурс також чотири ідеї, дві з яких здобули визнання експертів. В ідеї «NEzumno» («Не зимно») дівчина пропонує розмістити на Хортиці зимівник для тварин та встановити там камери, за допомогою яких люди зможуть спостерігати за ними. Крім цього, встановити інформативні стенди, які допоможуть відвідувачам слухати тварин, що живуть на Хортиці.

Наступна ідея Ірини Ульченко називається «Вarefoot». Вона запропонувала прокласти на 2-3 км спеціальну стежку з різним природним покриттям: устелену піском, деревом, каменем, травою, мохом тощо. А пройти цією стежкою туристам буде потрібно босоніж.

- Мені дуже приємно, що дві мої ідеї перемогли, – зізналася Ірина. – Я навіть не очікувала, що здобуду перемогу. Знаю, що було дуже багато цікавих ідей від інших студентів. Участь у конкурсі для мене була дуже комфортною. Нас завжди підтримували, постійно спілкувалися та допомагали.

Максим Остапенко занзачив:

- Практично все це можливо реалізувати в південній частині острова. Там є зона абсолютної заповідності і там є декілька зимових майданчиків для прикорму оленів, косуль, кабанів та інших тварин. Такі веб-камери можна встановити і в місцях гніздування рідкісних птахів. Там є точка, де наявна електрика та вежі, щоб роздавати інтернет.

Під час урочистого оголошення результатів конкурсу директорка ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Ірайсат Магомедалієва зауважила:

- Експертам було не просто обрати переможців. Ми обговорили кожну ідею окремо. Були схожі ідеї, були такі, які вже реалізовані на Хортиці. Ми ретельно обирали. Зараз наше завдання – об’єднати навколо трьох ідей велику команду, в яку увійдуть учасники конкурсу, «Платформа спільних дій» та наші партнери. Ми віримо, що Хортиця стане туристичним магнітом не тільки для України, але і для всього світу.

А генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь», підприємства, яке виділило на реалізацію найкращих студентських ідеї 300 тис. грн, Олександр Мироненко наголо:

- Ми зробили перші кроки, що приведуть до гарних результатів, які всі зможуть побачити й оцінити. Величезна подяка молоді за участь, за їх ідеї. У них є свіжість поглядів, нестандартний підхід до вирішення тих чи інших завдань!

Ректор ЗНУ Микола Фролов, який також був присутній на заході, вважає, що студенти зможуть допомогти змінити Хортицю та пообіцяв допомогти в реалізації їхніх проєктів. Він подякував представникам комбінату «Запоріжсталь» і його генеральному директору Олександру Мироненку, заповідника «Хортиця», яким керує Максим Остапенко, зауваживши:

- Нам разом вдалося організувати такий чудовий захід. Я вважаю, що він поступово перетвориться на певний рух, направлений на те, що молодь буде опікуватися Хортицею. Ми започатковуємо з вами велику та серйозну справу. В мене немає сумніву, що рух молоді до Хортиці зі своїми ідеями та проєктами повинен бути постійним і мати результат.

Участь у засіданні експертної ради брав і голова студради ЗНУ Єгор Гуков. На нагороджені він був присутній онлайн:

- Дуже цінним є те, що відповідальний бізнес «заходить» в університети, – зазначив Єгор. – Так, комбінат «Запоріжсталь» пропонує класні проєкти, цікаві молоді. Також дуже тішить, що саме цей проєкт був реалізований лише зі студентством ЗНУ. Ще я вдячний «Платформі спільних дій», яка нас постійно приймає. Навіть на карантині ми дуже класно співпрацювали.

Переможців конкурсу в онлайн-режимі привітала також народна депутатка України VIII скликання, віце-президент зі сталого розвитку Професійної асоціації екологів України Валерія Заружко:

- Президент України Володимир Зеленський проголосив відродження Хортиці одним із пріоритетів державної політики у галузі туризму та культури. До цієї ініціативи долучився і великий бізнес, який представляє Група Метінвест, а також талановита молодь Запоріжжя, якій, безумовно, є що сказати і що запропонувати. Ті ідеї, які обговорювали у ході конкурсного відбору, це підтверджують. Дуже важливо, що ініціатива і можливості великої компанії Метінвест стали невід’ємною частиною спільної синергії в реалізації проєкту великого національного масштабу. Я вдячна комбінату «Запоріжсталь» за підтримку молоді в їх ініціативах як досвідом, так і фінансово. Впевнена, що у майбутньому це обов’язково допоможе нашій активній прогресивній молоді стати рушійною силою позитивних змін не тільки у своєму місті, а й в усій країні.

Ідеї переможців будуть доопрацьовані та найближчим часом перетворяться на три масштабні проєкти, які реалізують на острові Хортиця.

 

За матеріалами сайту «IZ Индустриалка»: http://iz.com.ua/zaporoje/zaporizki-studenti-realizuyut-tri-kruti-proyekti-na-hortitsi?fbclid=IwAR2RZpbv9r3QKCDfh_cNrgat3W90mnqLI_hhV5D3GVofkyc8KGS2f2qvI-g

 

Схожі новини