Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець ІННІ ЗНУ, начальник департаменту з охорони праці, навколишнього середовища та пожежної безпеки Судноплавної компанії «Укррічфлот» Володимир Манідін

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець ІННІ ЗНУ, начальник департаменту з охорони праці, навколишнього середовища та пожежної безпеки Судноплавної компанії «Укррічфлот» Володимир Манідін

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець ІННІ ЗНУ, начальник департаменту з охорони праці, навколишнього середовища та пожежної безпеки Судноплавної компанії «Укррічфлот» Володимир Манідін
09.08.2021 14:20 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University Інженерний навчально-науковий інститут відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування проєкт Історії успіху випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжується втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Цього разу вашій увазі пропонується розповідь про досвід професійного становлення й успіху вихованця інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), начальника департаменту з охорони праці, навколишнього середовища та пожежної безпеки Судноплавної компанії «Укррічфлот» Володимира Манідіна.

Володимир у 2005 році завершив навчання за бакалаврським рівнем на кафедрі охорони праці та екології металургійного виробництва металургійного факультету тоді ще ЗДІА. А у 2006 році закінчив магістратуру за освітньо-професійною програмою «Металургія чорних металів» кафедри металургії чорних металів академії.
Сьогодні Володимир Сергійович вже керує департаментом з охорони праці, навколишнього середовища та пожежної безпеки Судноплавної компанії «Укррічфлот». Але жага до нових знань, бажання досягати більшого супроводжує його все життя. Зараз Володимир Манідін навчається на кафедрі психології факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ, під керівництвом завідувачки кафедри кандидата психологічних наук Наталії Олександрівни Губа працює над магістерською роботою.
- Пане Володимире, як Ви обирали для себе місце навчання та спеціальність?
- Навчатися за напрямом екології та охорони праці мені порадив мій батько. Але мушу зазначити, що на мій вибір майбутньої спеціальності вплинула й особистість першого завідувача моєї кафедри – видатного вченого, дослідника, який активно долучав до наукової роботи молодь, доктора технічних наук Юрія Павловича Павленка.
- Які Ваші спогади про роки навчання?
- Спогадів дуже багато. Спочатку головним для мене було інтенсивне навчання, за стабільно високий рейтинг успішності я навіть отримав значок «Почесний відмінник ЗДІА». Але невдовзі занурився в активне студентське життя, керував Студентським сенатом академії та брав участь у багатьох заходах.
Особливо запам’яталася мені участь разом із колишнім президентом Координаційно-ініціативної студентської спілки академії Віктором Бондаренком у конференції, яку проводив Національний університет «Львівська політехніка». Багато часу, сил, ідей разом із моєю командою вклав у становлення та розвиток студентського самоврядування України, за що у 2004 році був удостоєний першої державної нагороди – почесної грамоти МОН України. А вже у 2006 році ми стали організаторами Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Студентське самоврядування: досвід, проблеми, перспективи розвитку» на базі ЗДІА. За активну громадську діяльність отримав грамоту міського голови Євгена Григоровича Карташова, був учасником колегії МОН України в Одесі разом із ректором Володимиром Пожуєвим. За активну участь у VI Всеукраїнській науково-практичній конференції «Охорона навколишнього середовища промислових регіонів як умова сталого розвитку України» нагороджений грамотою ректора. Практику під час навчання проходив як стажер-студент у постійній комісії з питань екології Запорізької міської ради, а потім став учасником програми «Студенти до парламенту», яку активно підтримували Денис Кас’яненко та Владислав Ніколаєв.
- Пане Володимире, хто з викладачів Вам найбільше запам’ятався і чим саме?
- На мою думку, в нашому виші одним із принципів виховання майбутнього фахівця було поєднання навчання з формуванням особистості. Усі наші викладачі навчали нас вмінню знаходити та засвоювати потрібну інформацію, постійно розвиватися. Із викладачів кафедри мені найбільш запам’ятався Геннадій Борисович Кожемякін. На 1 курсі він був куратором моєї групи, а потім – і керівником магістерської роботи та науковим керівником під час навчання в аспірантурі академії за спеціальністю «Екологічна безпека». Геннадій Борисович – чудова людина, професіонал у галузі охорони навколишнього середовища. Добре пам’ятаю й свого першого декана Валентину Панасівну Зіновкіну, її вимогливість до нас і наших знань із хімії. Дуже гарні спогади залишилися в мене про завідувача кафедри філософії Віктора Степановича Калюжного. Із ним ми співпрацювали під час організації науково-практичних конференцій, зустрічалися й на волейбольному майданчику на змаганнях серед команд викладачів і студентів. На все життя запам’яталися яскраві лекції з теоретичної механіки ректора академії Володимира Івановича Пожуєва.
- Як складалася Ваша діяльність по закінченню академії, де Ви працювали, на яких посадах?
- В академії я отримав гідну освіту, здобуті знання дозволяли мені виконувати свої посадові обов’язки на професійному рівні. Під час роботи на НВП «Дніпроенергосталь» я брав участь у багатьох значних заходах. Наприклад, це – Міжнародний конгрес-2010 «Доменне виробництво XXI століття» на базі Московського інституті сталі та сплавів. У заході брали участь начальники доменних цехів найбільших металургійних підприємств, і мені пощастило познайомитись з видатною людиною – Вадимом Івановичем Большаковим, член-кореспондентом НАН України, директором Інституту чорної металургії НАНУ. Велике враження справила на мене Міжнародна конференція «PetroСem-2010» у м. Санкт-Петербург, де близько 170 фахівців із 21 країни світу представляли найбільші компанії, які займаються виробництвом цементу та обладнання для цього. Під час урочистої вечері (galadinner) у Таврійському палаці мені пощастило бути поряд із керівниками цементних заводів з усією України.
А потім в моє життя увійшла «Запоріжсталь». Раніше на комбінаті існувало правило, згідно з яким розпочинати кар’єру було потрібно поступово, спочатку відпрацювавши робітником. Тому першим записом у трудовій книжці на комбінаті стало «вантажник» цеху підготовки виробництва. До речі, посвідчення про проходження цього навчання в мене досить зберігається. Я цим пишаюсь (посміхається). Моєму кар’єрному зростанню допомагала Школа ресурсів кадрів із програми підготовки резерву на посади майстрів та старших майстрів. Після її закінчення мене було призначено змінним майстром базисного складу вугілля, і я відразу ж вступив до Національної металургійної академії України здобувачем наукового ступеня кандидата наук за спеціальністю «Металургія чорних і кольорових металів та спеціальних сплавів». Під керівництвом мого наукового керівника – професорки, докторки технічних наук Людмили Володимирівни Камкіної готувались та друкувались статті в журналах «Теорія і практика металургії», «Металургійна та гірничорудна промисловість» тощо. У співавторстві з директором з технології та якості ПАТ «Запоріжсталь» Сергієм Володимировичем Гоманом і начальником технічного управління, випускником академії 1988 року Володимиром Івановичем Набокою була написана стаття на тему дисертаційної роботи у журналі «Сталь».
У 2012 році за досягнуті високі показники в роботі, новаторський пошук, розвиток професійних якостей та особистісних компетенцій, прихильність корпоративним цінностям компанії мене як змінного майстра базисного складу вугілля цеху підготовки виробництва було нагороджено дипломом у номінації «Майбутнє Метінвесту», який підписав Ігор Миколайович Сирий, на той час – генеральний директор ТОВ «Метінвест Холдинг».
Під час роботи майстром я пройшов навчання в групі перспективного резерву за програмою «Менеджмент для керівників». Виконав й успішно захистив кваліфікаційну роботу за темою: «Впровадження сучасного вантажно-розвантажувального обладнання в умовах базисного складу вугілля ЦПВ» та отримав відповідний сертифікат від директора з персоналу Андрія Івановича Лученка. Успішною була й моя участь у Міжнародній науково-технічній конференції молоді комбінату «Запоріжсталь». Багато разів я перемагав серед гостей у секціях: «Охорона праці, промислова та техногенна безпека», «Управління персоналом», «Сталеплавильна», «Аглодоменна», «Охорона навколишнього середовища та радіаційної безпеки» (2008 р.).
- Як допомагала Вам отримана освіта у подальшій кар’єрі?
- Із цеху підготовки виробництва я перейшов до відділу охорони праці комбінату «Запоріжсталь», яким керував Олександр Іванович Дебелий. До моїх посадових обов’язків входив, серед іншого, контроль виконання робіт у агломераційному, доменному, газовому цехам, потім також у мартенівському цеху та ТЕЦ. Треба було багато чому навчитись та допомагати керівникам цехів створювати та організовувати безпечне виконання робіт.
Робота на комбінаті – це постійне вдосконалення. Я пройшов навчання в компанії «TMS» та отримав Сертифікат внутрішнього аудитора міжнародних стандартів ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, BSOHSAS 18001:2007, ISO 50001:2011. За підсумками роботи у 2014 році був нагороджений Почесною грамотою «Найкращій внутрішній аудитор Інтегрованої системи менеджменту». А вручав її мене генеральний директор Ростислав Ігоревич Шурма. У тому ж році пройшов курс із зберігаючого виробництва у Компанії Pricewaterhouse Coopers (PwC) та отримав Сертифікат Lean Six Sigma Yellow Belt у м. Донецьк. А у 2015 році – навчально-практичний курс «Впровадження ресурсоефективного та більш чистого виробництва на підприємствах згідно методики ЮНІДО з РЕЧВ» у Центрі ресурсоефективного та чистого виробництва з практикою на ПрАТ «Запоріжвогнетрив». Це був колосальний досвід навчання, під час якого я здобув кваліфікацію міжнародного експерта United Nations Industrial Development Organization.
Пізніше, у зв’язку з реорганізацією комбінату, мені довелося керувати відділом з охорони праці ТОВ «Запорізький ливарно-механічний завод». Завод як нова юридична особа мав отримати необхідні дозвільні документи у галузі охорони праці та навколишнього середовища. Були впроваджені порядки, регламенти, які вимагались законодавчо, а також – і внутрішньо-корпоративні стандарти безпеки ТОВ «Метінвест Холдинг». Під час роботи мені дуже допомагали начальник відділу охорони праці комбінату Олександр Іванович Дебелий та директор з охорони праці, промислової та техногенної безпеки комбінату Ігор Анатолійович Черняк під загальним керівництвом генерального директора ТОВ «ЗЛМЗ» Євгена Сергійовича Шрамка.
- Розкажіть, будь ласка, про нинішнє Ваше місце роботи.
- Близько трьох років я працюю на посаді начальника департаменту з охорони праці, навколишнього середовища та пожежної безпеки Судноплавної компанії «Укррічфлот». Наша компанія – це найбільша кількість річкових портів України в одній організації. У Судноплавній компанії експлуатують судна портового флоту, каботажного флоту та флоту «ріка-море», які виконують доставку вантажів до багатьох країн. Робота тут дуже динамічна, постійно потребує нових знань, але базові знання, які я отримав в академії, допомагають мені кожного дня.
- Як складається Ваша співпраця з alma mater?
- В інженерному навчально-науковому інституті останні три роки я керую Державною екзаменаційною комісією на рідній кафедрі за напрямом «Цивільна безпека». Тому кожного року з цікавістю спостерігаю за майбутніми фахівцями (бакалаврами та магістрами), які працюватимуть у сферах цивільної безпеки, охорони праці та промислової безпеки.
- Які Ваші захоплення? Як Ви проводите свій вільний час?
- Усе своє життя я захоплююсь риболовлею, верховою їздою тощо.
- Ваші поради сьогоднішнім студентам?
- Студентам я бажаю яскраво проводити роки навчання, отримувати фундаментальні знання, брати активну участь у студентському самоврядуванні, в роботі профспілці та багатьох заходах для молоді.
- Що Ви порадите випускникам шкіл, які нині обирають майбутню професію?
- Обирайте ту справу, яка вам до душі. Щаслива людина – це людина, яка займається улюбленою справою!

Інженерний навчально-науковий інститут

Схожі новини