Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В інженерному навчально-науковому інституті готують наукові кадри для майбутнього

В інженерному навчально-науковому інституті готують наукові кадри для майбутнього

В інженерному навчально-науковому інституті готують наукові кадри для майбутнього
25.08.2021 09:40 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут наукова діяльність студентська наука міжнародна діяльність конференція Метінвест Холдинг M Student Champ

Ще з часів створення в 1959 році Запорізького вечірнього факультету Дніпропетровського металургійного інституту, а нині – інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), виш зарекомендував себе осередком розвитку наукових ідей, об’єднанням провідних науковців різних галузей. Саме тут, в інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ, вчені створюють унікальні прилади, тут зароджуються та розвиваються нові наукові ідеї; діють наукові лабораторії; проводяться всеукраїнські та міжнародні конференції; зароджується нове наукове майбутнє нашої країни.

Активно діють наукові школи професора Миколи Колесника «Інноваційний розвиток проблем металургії, матеріалознавства, систем управління та машинобудування»; професорки Валентини Воронкової «Філософія управління». Значним досягненням стало обрання вчених інституту експертами інформаційного центру фонду Альфреда Нобеля: його сертифікати наукових консультантів минулого року отримали Тетяна Критська, Віктор Скачков, Дмитро Алексієвський.
Виконують науково-дослідні, виробничі, експериментальні й інші роботи «Навчально-науково-дослідна лабораторія матеріалознавства високотемпературних композиційних матеріалів», Науково-дослідна лабораторія «Промислова електроніка», Центр промислової екології, Спеціалізована науково-виробнича лабораторія з проєктування, будівництва, експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж. Від початку нового навчального року розпочне діяльність «Спеціалізована наукова навчально-виробнича лабораторія» кафедри мікроелектронних та електронних інформаційних систем.
Розширюється й міжнародне наукове співробітництво. У рамках співпраці між АТ «Фуцзянь Хiangxin» (КНР) та ЗНУ в лабораторії матеріалознавства високотемпературних композиційних матеріалів виконана науково-дослідна робота за темою «Розробка високоміцних алюмінієвих сплавів 6 серії». Восени запланований виступ докторанта кафедри металургії Олександра Харченка на конференції ESTAD-2021 «Європейські дні сталі, технології та застосування» за темою «Диференціальні коефіцієнти засвоєння в комп’ютерних системах контролю сталеплавильного виробництва».
Підтримують міжнародне співробітництво з Уханьським університетом на кафедрі металургійного обладнання. Завідувач кафедри Йосип Огінський нещодавно був запрошений до Уханьського університету науки та технологій (КНР) задля обговорення наукової співпраці в галузі освіти, науки, промислових технологій і перспектив у металургії та машинобудування. На початку цього навчального року доцент кафедри обробки металів тиском Віктор Проценко проходитиме стажування на металургійному підприємстві АТ «Фуцзянь Хiangxin».
У час, коли вчені з усього світу намагаються поставити бар’єр перед Covid-19, винахідники кафедри мікроелектронних та електронних інформаційних систем Дмитро Алексієвський, Олег Панков і Костянтин Туришев створили експериментальну установку – озонатор ОСП-4-100. Модель озонатора запорізьких вчених зацікавила Поліський державний університет (Республіка Білорусь), результатом стало створення міжнародної лабораторії «Інженерна екологія» на базі науково-дослідних лабораторій обох університетів.
Шлях до енергонезалежності нашої країни прокладають учені кафедр електротехніки та енергоефективності та теплоенергетики та гідроенергетики. Комплексна науково-дослідна робота щодо розробки наукових основ і практичного використання електрофізичних методів підвищення ефективності біогазових технологій при виробництві та спалюванні біогазових сумішей проводиться на кафедрі електротехніки та енергоефективності під керівництвом її завідувача Віктора Коваленка. Науковці кафедри теплоенергетики та гідроенергетики займаються питаннями підвищення енергоефективності житлових та адміністративних будівель, а також розвитком відновлюваної енергетики та гідроенергетики під керівництвом завідувача кафедри Андрія Чейлитка, лауреата Премії президента України серед молодих вчених.
Наукова діяльність кафедр еконономіко-управлінського спрямування відбувається в руслі розвитку інженерних спеціальностей, забезпечуючи студентів сучасними економічними, управлінськими знаннями та сприяючи підготовці інженерних кадрів, здатних вирішувати завдання організації та управління сучасним виробництвом.
Вже традиційно чимало уваги приділяється розвитку студентської науки, адже в інженерному навчально-науковому інституті розуміють – майбутнє країни неможливо без поповнення наукової еліти новими талановитими вченими та винахідниками!
У цьому році 15 із 30 призових місць, які посіли студенти ЗНУ на всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, отримали молоді науковці інженерного навчально-наукового інституту. Три роки поспіль значного успіху на міжнародних і всеукраїнських конкурсах й олімпіадах досягають студенти кафедри прикладної екології та охорони праці під керівництвом своїх наукових керівників – заступниці директора інституту з наукової роботи Карини Бєлоконь, доцентки цієї ж кафедри Євгенії Манідіної та ін. Студенти кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем беруть участь у всеукраїнських і міжнародних командних змаганнях з ІТ-технологій. І завжди досягають успіху.
Кількість студентів інституту, які захоплюються наукою, мріють стати професіоналами в обраній галузі, постійно зростає. А сприяє цьому участь у кейс-чемпіонатах від ТОВ «Метінвест Холдинг». 15 команд від інституту на M.Student Champ-2021, а це рекордна кількість учасників від одного вишу, гідно представили свої розробки в півфіналі та фіналі.
Сьогодні, коли світ потребує нових винаходів, наукових розробок, а головне, – молодих талановитих вчених, інженерний навчально-науковий інститут Запорізького національного університету робить все можливе, щоб підготувати науковців, які сприятимуть розвитку та успіху рідної країни. Світ змінюється, і ми змінюємося разом з ним!

Інженерний навчально-науковий інститут

Схожі новини