Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі та студенти ЗНУ вітають із ювілеєм доцента кафедри медико-біологічних основ фізичної культури та спорту Володимира Фаворитова

02.09.2021 09:34 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультет фізичного виховання здоров'я та туризму ювілей поздоровлення

Другого вересня свій 65-річний ювілей святкує досвідчений педагог і науковець, який присвятив чимало років науці та педагогічній роботі в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) – фахівець зі значним досвідом, кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри медико-біологічних основ фізичної культури та спорту факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Володимир Фаворитов.

Свого часу ювіляр отримав першу – медичну – освіту в Запорізькому медичному інституті на фармацевтичному факультеті (1978-1983) за спеціальністю «Фармація». Він здобув кваліфікацію «Провізор» й деякий час працював за спеціальністю. Із 1986 р. по 1996 р. обіймав посаду наукового співробітника в ЗДМУ. У 1991 році захистив кандидатську дисертацію у Львівському медичному інституті й отримав диплом кандидата фармацевтичних наук. Із 2004 р. він – доцент кафедри медико-біологічних основ фізичної культури та спорту ЗНУ.

Володимир Фаворитов – висококваліфікований фахівець зі значним педагогічним досвідом. Він викладає для студентів факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму – молодих фахівців і спортсменів – такі спеціальні дисципліни, як: «Анатомія людини», «Основи нозології», «Фізіологія людини», «Спортивна медицина», «Фізіологія рухової активності з основами біохімії», «Гігієна фізичного виховання та спорту».

Водночас із педагогічною роботою Володимир Миколайович провадить плідну науково-дослідну діяльність, результатами якої стали численні наукові праці: це – публікації у фахових виданнях, науково-методичні посібники тощо. Його дослідження присвячені таким практичним проблемам, як розробка нових методичних підходів оцінки та корекції функціонального стану і рівня здоров'я спортсменів різної спеціалізації та кваліфікації. Він досліджує особливості застосування недопінгових засобів метаболічної корекції з метою підвищення фізичної працездатності і процесів відновлення в олімпійському та професійному спорті. Ювіляр має понад 50 наукових публікацій.

За цей час керівництво університету та факультету неодноразово відзначало творчі та виробничі досягнення шановного ювіляра. Сумлінного у виконанні своїх викладацьких обов’язків, вимогливого й водночас захопленого своєю професією, завжди ладного допомогти тим, хто поруч, талановитого викладача цінують колеги, поважають студенти й друзі.

Цього урочистого дня, шановний Володимире Миколайовичу, дозвольте приєднатись представникам усього університетського колективу до численних та щиросердних поздоровлень, які надійшли на Вашу адресу від Ваших колег, друзів та учнів. Усі вони зичать Вам щастя, радості й добробуту, міцного здоров’я та нових цікавих ідей і здобутків, які неодмінно слугуватимуть вихованню кваліфікованих фахівців із фізичного виховання для країни, а отже, сприятимуть здоров’ю української молоді.