Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти Економіко-правничого фахового коледжу відвідали відеолабораторію вишу та поринули у світ телевиробництва

Студенти Економіко-правничого фахового коледжу відвідали  відеолабораторію вишу та поринули у світ телевиробництва

Студійна камера та мікрофон, якісне освітлення, атмосферне обладнане приміщення – знайомство з цим обладнанням чекало чотирнадцятого вересня на студентів 2 курсу спеціальності «журналістика» Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Адже вони в рамках проходження навчальної практики відвідали нещодавно відкриту в стінах вишу відеолабораторію. Студенти з головою поринули у світ телевізійної журналістики: вони знімали підводки ведучих і стендапи. Організували майстер-клас та екскурсію на нову локацію, розташовану в навчальному корпусі № 6, запорізька журналістка, викладачка та головна редакторка мультимедійних платформ ЕПФК Анастасія Шевченко та викладач журналістики, кандидат педагогічних наук Олександр Микитів.

Початок навчання в коледжі та навчальна практика для другокурсників виявилися насиченими, адже перед ними відкрилося чимало нових можливостей.  Спочатку студенти відвідали «Суспільне Запоріжжя», а вже згодом вивчили нові технології створення та виробництва у відеолабораторії ЗНУ.

До слова, нова локація відкрилася у Запорізькому національному університеті 1 вересня 2021 року. Це стало можливим завдяки проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України», який втілюється в життя університетом спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH). Ця аудиторія оснащена новим обладнанням: мікрофони, камери, комп’ютер та звичайно студійне світло.

Практика відбувалася у незовсім звичному форматі для студентів, тому що їх розділили на підгрупи для більш зручного доступу до відеолабораторії та економії часу. Кожен зміг спробувати себе як ведучого, оператора та фотографа. Незважаючи на хвилювання, студенти спробували свої сили у ролі ведучих та попрацювали на «телебаченні», дізналися як робота проходить безпосередньо у кадрі.

Студенти ознайомилися з технікою, поспілкувалися з приводу особистих завдань і розпочали процес зйомки. Першою свою підводку ведучої новин на вільну тему зняла Єлизавета Єрьоменко:

«Український боксер Іван Іванов оголосив про завершення 30-річної кар’єри. Які подальші плани й на всі інші запитання він відповів на своїй пресконференції, де був присутній наш кореспондент, надаю йому слово».

Олександра Корабліна презентувала підводку про відкриття та процесу створення контенту у новій відеолабораторії:

«Відеолабораторія передбачає зйомку інтерв’ю з деканами та студентами, які розповідатимуть про навчання та висвітлюватимуть деякі питання, котрі хвилюють їх. Створена для запису відеороликів із лекціями на YouTube, що сприятимуть на підвищення кваліфікації соцпрацівників Запорізької області».

Атмосфера на майданчику була дуже доброзичливою, хоч трохи і неспокійною: більшість просто не могли стримувати емоції через велику кількість позитивних вражень. Серед інших, Аліна Боровець і Вікторія Чорна зімпровізували та презентували підводку до новин про діяльність відеолабораторії. Марко Корноголуб зняв стендап та «попрацював» оператором. Ангеліна Євенко також працювала над авторською підводкою ведучої.

Усі студенти ЕПФК, які завітали до відеолабораторії, отримали великий досвід, який знадобиться їм потім під час роботи в журналістиці. За їхніми словами, кількість вражень та емоцій від цього дня просто зашкалювала.

Ознайомитись із відеоконтеном, який репрезентує діяльність Запорізького національного університету, можна на університетському YouTube-каналі https://www.youtube.com/channel/UC_HsyeS3czipt7czldAHFZw/videos

Каміла Алярова,

гр. К61-20