Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Обладнання навчальних лабораторій, оновлення освітніх програм і розробка стратегії багатомовної освіти: проєкт MultiEd входить у новий навчальний рік

Обладнання навчальних лабораторій, оновлення освітніх програм і розробка стратегії багатомовної освіти: проєкт MultiEd входить у новий навчальний рік

Обладнання навчальних лабораторій, оновлення освітніх програм і розробка стратегії багатомовної освіти: проєкт MultiEd входить у новий навчальний рік
16.09.2021 11:15 Все Головні новини Факультети Журналістики MultiEd ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики міжнародна діяльність проєктна діяльність MultiEd

Днями Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) долучився до масштабної наради менеджерів проєкту Еразмус+ КА2 MultiEd, де партнери з України, Естонії, Великобританії і Німеччини обговорили плани і завдання на 2021-2022 н.р. У заході взяли участь проректор із наукової роботи Геннадій Васильчук, адміністративний менеджер проєкту, заступник декана з міжнародної діяльності факультету журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова, учасники проєкту від факультету іноземної філології доценти кафедри викладання другої іноземної мови Олена Пєшкова й Ольга Каніболоцька. Головували на зустрічі Олександра Головко й Крістіан Клаукс менеджери від координатора проєкту Університету Тарту (Естонія).

ЗНУ як національний координатор прозвітував про завершення закупівлі обладнання для восьми університетів-партнерів консорціуму. За кошти проєкту ЗНУ придбав техніку для обладнання мультимедійних аудиторій факультету іноземної філології: два комп’ютери, мультимедійну дошку, серверний комп’ютер, мобільний проектор, екран і роутер, а набір для відеозйомки (камера, навушники, мікрофони, штатив) поповнив технічне оснащення лабораторії телевізійної журналістики. Наразі тривають ремонтні роботи у тих аудиторіях, де буде встановлене придбане обладнання.

На нараді обговорили діяльність за робочими пакетами та спланували подальші кроки з реалізації проєкту. Першочерговим завданням є оновлення навчальних планів освітньо-професійної програми з англійської філології для рівнів бакалавр і магістр, а також освітньо-наукової програми «Філологія». Планується введення восьми нових курсів за напрямками методології інтегрованого навчання предмету і мови CLIL, вивчення другої іноземної мови, академічного письма і доброчесності, інфомедійної грамотності. Із наступного навчального року має відбутися пілотаж оновлених навчальних планів.

Крім того, за вимогами проєкту буде оновлено 14 курсів, які вже викладаються для майбутніх учителів іноземних мов – додано різноманітні індивідуальні завдання, вхідне і вихідне тестування мовних знань студентів, введено нові теми і модернізовано навчальну літературу. Щодо останньої, то у проєкті заплановано закупівлю сучасної англомовної літератури (здебільшого електронних книг) для поповнення методичного забезпечення викладання нових і оновлених дисциплін.

Іншим напрямком, над яким працює консорціум, є створення електронного курсу для широкої громадськості під назвою «Методологія CLIL». Курс буде відкрито на онлайн-платформах восьми українських університетів-партнерів і даватиме змогу усім охочим опанувати основи інтегрованого викладання різних предметів і мов. Очікується, що цільовою аудиторію е-курсу будуть насамперед вчителі загальноосвітніх шкіл і викладачі ВНЗ.

Ще одним пріоритетним напрямком роботи, за який відповідальний Запорізький національний університет, є опрацювання результатів всеукраїнського опитування (за участі студентів, науково-педагогічних працівників, адміністративного персоналу восьми партнерських вишів) «Багатомовна освіта» задля того, аби на основі цього аналізу розробити стратегію розвитку багатомовної освіти в Україні.

Реалізація означених напрямків роботи допоможе українським університетам наблизитися до європейських стандартів викладання мов у вищих навчальних закладах і спродукувати національні рекомендації щодо покращення багатомовної вищої освіти в нашій країні.

 

 

 

Схожі новини