Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники факультету іноземної філології ЗНУ разом із ректором Миколою Фроловим обговорили плани подальшого розвитку вишу

Представники факультету іноземної філології ЗНУ разом із ректором Миколою Фроловим обговорили плани подальшого розвитку вишу

Представники факультету іноземної філології ЗНУ разом із ректором Миколою Фроловим обговорили плани подальшого розвитку вишу
16.09.2021 15:35 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет зустріч із ректором

П’ятнадцятого вересня в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) на факультеті іноземної філології організували зустріч науково-педагогічних працівників із ректором, професором Миколою Фроловим. Захід проходив у рамках щорічних обговорень стану справ вишу Миколи Олександровича з представниками всіх факультетів й інженерного навчально-наукового інституту. Традиційно під час зустрічі з представниками ФІФ йшлося про досягнення та основні завдання для колективу університету, що їх поставила адміністрація, на поточний рік, аналіз проблеми та досягнень за результатами вступної кампанії. На заході були присутні перший проректор Олександр Бондар, декан факультету Галина Мирошкіна, завідувачі кафедр і викладачі.

Звертаючись до представників колективу ФІФ, ректор Микола Фролов окреслив основні досягнення за минулий період, а також сформулював провідні завдання на поточний рік, зокрема звернув увагу на проблемні моменти, які має подолати колектив, аби забезпечити стале й успішне функціонування як підрозділу, так і всього університету на поточний і наступний роки.  Передусім, аби забезпечити безперебійний освітній процес в умовах адаптивного карантину, якомога більше науково-педагогічних працівників мають долучитися до вакцинації, яка відбувається в університеті цієї осені. За умов досягнення 80% провакцинованих, формується максимальний колективний імунітет.

Також йшлося про коригування навчального графіку. Це, передусім, пов’язано з економічними питаннями щодо забезпечення життєдіяльності ЗНУ. Адже видатки з державного бюджету спрямовуються на забезпечення лише кількох статей функціонування університету:

- студентів, які навчаються за кошти держбюджету;

- тих, хто належить до категорії дітей-сиріт;

- фінансування 1/5 вартості витрат університету на комунальні послуги.

При загальному зростанні тарифів на опалення університет намагається раціонально використовувати кошти спецфонду. Так, як повідомив ректор, завдяки тому, що в усіх будівлях студмістечка ЗНУ замінили старі вікна на нові металопластикові, на 20% зросла їхня енергоефективність. Триває цей процес і в корпусах інженерного навчально-наукового інституту. 

Також адміністрація ухвалила рішення змінити графік освітнього процесу, модернізувати його за європейською системою, а також забезпечити різдвяні канікули для освітян. Так, перший семестр триватиме з 1 вересня по 25 грудня. До 1 лютого 2022 року організують канікули для студентів, а також період першої відпустки для освітян. У цей час не будуть опалюватися навчальні корпуси, окрім адміністративного (навчальний корпус №1). Другий навчальний семестр першими розпочинатимуть заочники, які приєднаються до освітнього процесу вже з 1 лютого, а всі інші представники денної форми навчання – з 14 лютого. Відповідно здійснюватиметься за семестрами й оформлення викладачів, які працюють за сумісництвом. Літні відпустки відбуватимуться за графіком. Педагогічні працівники університету мають вийти на роботу не пізніше 20 серпня, аби факультети та інші освітні підрозділи могли підготуватися до нового навчального року.

Також обговорювалася низка питань, пов’язаних із конкурентноспроможністю ЗВО, через запровадження в цьому році індикативної вартості на навчання. Проте в даних умовах ЗНУ демонструє значні показники щодо в цілому, а також за окремими підрозділами. Так, за рейтингами, найкращими ЗВО південно-східного регіону України є ЗНУ та НТУ «Дніпровська політехніка». А за показниками набору до магістратури Запорізький національний університет є безперечним лідером – 1057 осіб. Крім того, ЗНУ в Олександрівському районі Запоріжжя сьогодні виступає найбільшою структурою, яка сплачує податки в держбюджет.

Найбільший набір студентів цього року здійснив на різні спеціальності факультет соціальної педагогіки та психології. Зокрема, завдяки введенню низки нових освітніх програм, правильної стратегії та організації роботи його адміністрації, сьогодні тут навчаються 1735 студентів.

На жаль, цього року виникли труднощі через введення обов’язкового складання ЄВІ (з іноземної мови) для вступників у магістратуру по всіх спеціальностях. Загальний результат по Україні: 30-50% вступників склали цей іспит позитивно. У ЗНУ даний показник на різних спеціальностях дещо вищий і склав 40-70%. Але загальна кількість слухачів, які набрані до магістратури, також нижча, ніж торік. У зв’язку з ситуацією, що склалася, МОН України заплановано у цьому році додатковий набір до магістратури, до якого мають ретельно підготуватися факультети. Окрім цього, представники ФІФ, як і інших факультетів, мають вже сьогодні розпочати роботу з організації та підготовки студентів 4 курсів, які прагнуть навчатися в магістратурі в наступному році, до складання ЄВІ.

В умовах загальної кризи в освітній галузі й високої конкуренції та на тлі інших проблем у регіоні, враховуючи відтік абітурієнтів до провідних ЗВО Києва, Харкова, Львова, ЗНУ має вже зараз розпочати активну профорієнтаційну роботу зі шкільною молоддю, аби вступна кампанія наступного, 2022, року була вдалою. При цьому факультети мають консолідувати свої зусилля, аби подолати внутрішні й зовнішні труднощі.

В умовах, що склалися, ФІФ має непогані показники, проте вже сьогодні треба долати проблеми, які назріли. Йдеться про необхідність підвищення показників щодо набору слухачів на французьку та німецьку філологію та переклад, відповідну організацію роботи із адміністрацією, вчителями і старшокласниками спеціалізованих середньоосвітніх закладів тощо. Суттєвою перевагою, яка надала новий поштовх для розвитку факультету, також стало уведення нової освітньої програми «Китайська мова і література». А ще, ректор поділився з представниками ФІФ своїми планами: наразі ведуться перемовини із викладачами корейської мови, у майбутньому до списку освітніх програм ФІФ може додатися ще й «Корейська мова та література». Окрім іншого, Микола Олександрович керівництву факультету більше уваги приділити розвитку італійської філології, підготовці та перепідготовці вчителів для спеціалізованих закладів освіти у рамках діючої на факультеті ОП «Середня освіта», більш інтенсивно співпрацювати зі школами та гімназіями. Своєю чергою, він пообіцяв розвивати співпрацю вишу із Запорізькою обласної державною адміністрацією та Запорізькою міською радою у відповідних галузях діяльності.

Зокрема, перший проректор Олександр Бондар, звертаючись до учасників зібрання, закцентував їхню увагу на необхідності консолідувати роботу працівників ФІФ, його керівництва та ректорату ЗНУ щодо підготовки або розробки нових освітніх програм й актуалізації тих, що діють, а також стосовно діяльності з перепідготовки вчителів, проведення ліцензування та акредитації. Йшлося й про інші напрямки діяльності, зокрема про вирішення проблеми функціонування мікрогруп на факультеті, яких налічується загалом по ЗНУ – 27%.

Окрім іншого, представників викладацького колективу ФІФ закликали розвивати тісну співпрацю зі студентами: представників студактиву запрошувати долучатися до усіх заходів, що проходять на факультеті. Своєю чергою, керівництво ЗНУ намагається підтримувати усі студентські ініціативи й сприяти організації та проведенню масових студентських заходів, принаймні в умовах послаблення карантинних обмежень, аби молодь мала змогу розвиватися, більше спілкуватися й жити цікавим студентським життям.

Варто також посилити роботу з першокурсниками, які цього року влилися в студентську родину ЗНУ, залучати їх до загальноуніверситетських і факультетських заходів, здійснювати виховну роботу, зокрема з тими, хто мешкає в гуртожитках. Під час зустрічі наголосили, що для підтримання порядку й охорони на території студмістечка працюють охоронці, як і в студентських гуртожитках.

До обговорення питань, які сприятимуть розвитку факультету, долучилися декан Галина Морошкіна і викладачі ФІФ. Своєю чергою, ректор Микола Фролов в урочистій обстановці від імені Запорізької обласної ради вручив грамоту Юрію Зацному на знак подяки за багаторічну сумлінну працю, професіоналізм і плідну науково-педагогічну діяльність професора кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови.

Наприкінці заходу ректор Микола Фролов, звертаючись до учасників засідання, закликав представників ФІФ підтримати ініціативи й нововведення, запропоновані адміністрацією, заради стабільного розвитку усього ЗНУ сьогодні та в майбутньому. А науково-педагогічні працівники ФІФ подякували адміністрації вишу за змістовну розмову, постійну підтримку та корисні поради, які й надалі сприятимуть зростанню загального рівня як факультету, так й університету загалом.

 

Олена Хлистун

 

 

 

Схожі новини