Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники історичного факультету взяли участь у відкритті експозиції в Кам’янсько-Дніпровському музеї

20.09.2021 14:03 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин ZNU Zaporizhzhia National University історичний факультет археологічні здобутки

Сімнадцятого вересня 2021 року у Кам'янсько-Дніпровську міському історико-археологічному музеї відбулося довгоочікуване відкриття оновленої експозиції залу археологічних пам'яток. Центром оновленої експозиції стали знахідки археологічної експедиції Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) сезону 2019 року, а саме – скіфський акінак та давньогрецька амфора, знайдені у могильнику Мамай-Гора.

У заході взяли участь представники історичного факультету – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України, керівник археологічної експедиції ЗНУ Геннадій Миколайович Тощев, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін, заступниця декана з навчальної роботи Ірина Миколаївна Кривко та багаторічна співкерівниця археологічною експедицією Світлана Іванівна Андрух.

У своїх виступах під час презентації Г.М. Тощев та С.І. Андрух розповіли про унікальність та наукову важливість цих знахідок. Зокрема, вік амфори дозволяє подовжити скіфський період Мамай-Гори на 2 століття раніше. Велику вдячність очільники археологічної експедиції висловили на адресу керівництва Кам'янсько-Дніпровської ОТГ, яке надає археологам значну організаційну та матеріальну допомогу.

Голова Кам'янсько-Дніпровської ОТГ В.В. Антоненко зазначив щодо важливості не лише збереження пам'яток минулого, але й того, що ці пам'ятки повинні залишатися на території громади. Передача скіфського акінаку та давньогрецької амфори місцевому музею є гарною нагодою привернути увагу мешканців інших регіонів України до історії Запорізької області.

Депутатка Верховної Ради Ю.Г. Яцик, яка була присутня на відкритті експозиції, обіцяла надати громаді та археологічній експедиції необхідну допомогу у проведенні розкопок та збереженні артефактів.

Вела захід з презентації нового виставкового залу директорка Кам'янсько-Дніпровського міського історико-археологічного музею Аліна Олександрівна Чернявська (до речі студентка 5 курсу історичного факультету заочної форми здобуття освіти). Вона розповіла про тісну співпрацю з місцеми органами влади та самоврядування по забезпеченню музею, з історичним факультетом ЗНУ по передачі археологічних знахідок до місцевого музею.

Зауважимо, що експозиція повинна була відкритися рік тому, але через початок пандемії та карантинні обмеження цю подію довелося перенести.