Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Результати реалізації масштабного проєкту в ЗНУ презентували в Одесі на Другій щорічній конференції

Представники Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь 8-9 вересня у Другій щорічній конференції в Одесі, де презентували результати реалізації проєкту капітального ремонту фасадів у гуртожитках №3 та №4 Запорізького національного університету, який виконуються в рамках реалізації Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ), що фінансується Європейським інвестиційним банком.

Долучились до цієї конференції і мери міст, в яких також реалізуються соціальні проєкти та ініціативи в рамках НКПВУ (ремонти комунальних установ, дитячих садочків, музичних шкіл, спортивних комплексів, лікарень, пологових будинків). Серед них мери Одеси, Краматорська, Маріуполя, Мелітополя, Кам’янського та мери інших маленьких містечок.

Відзначимо, що проєкт ЗНУ з ремонту гуртожитків завдяки зусиллям і кропіткій роботі представників вишу, став пілотним в рамках вказаної програми, адже в більшості своїй вона розрахована на підтримку проєктів територіальних громад і органів місцевого самоврядування. Також в рамках НКПВУ підтримали й реалізацію проєкту Бердянського державного педагогічного університету.

Із доповіддю «Зацікавлені сторони vs Робоча група (Комунікація та організація роботи)» в рамках конференції виступив голова робочої групи, проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір, який презентував досягнення в реалізації цього проєкту та робочу групу з координації проектів НКПВУ. Зокрема, робоча група створила моніторингову, метою діяльності якої стало регулярне відслідковування процесу виконання субпроєктів НКПВУ, перевірка стану дотримання екологічних і соціальних стандартів Європейського інвестиційного банку та визначення екологічних і соціальних впливів від реалізації субпроєктів. До складу групи увійшли представники адміністративно-господарської частини, трудового колективу та студентської ради. А саме: фахівчиня із зв’язків з громадськістю Анастасія Долгополова, фахівець з управління ризиками, соціального та екологічного моніторингу Костянтин Федосєєв, спеціалістка по роботі зі скаргами та пропозиціями Світлана Кондратенко, секретарка робочої групи Анастасія Кирієнко.

Також Сергій Кушнір розповів про поточний стан реалізації проєкту, його вплив на студентів, працівників, місцевих мешканців, про моніторингову діяльність робочої групи. «На сьогодні тривають активні будівельні роботи гуртожитку №4, проводяться роботи з утеплення фасаду та фундаменту, у гуртожитку № 3 ремонтується і утеплюється покрівля. Згодом її відремонтують і у 4 гуртожитку. Загалом, проєкт передбачає утеплення фасаду, покрівлі, заміну всіх вікон і вхідних дверей на металопластикові, утеплення даху, зміцнення фундаменту будівель. Також встановлюватимуть циркуляційні насоси й погодну автоматика, якою вже оснащені корпуси ЗНУ. Завдяки цій апаратурі, автоматично регулюється терморежим у будівлях відповідно до температури на вулиці: якщо на дворі прохолодно – у приміщенні буде тепло, а якщо на дворі спека – у приміщенні прохолодно. Всього планується утеплити 15 000 м² фасаду і зробити 2 000м² скління. При цьому, проєктна вартість робіт складає близько 50 млн грн, а сам проєкт розрахований на студентів-мешканців гуртожитку, самоврядування гуртожитку, працівників–мешканців гуртожитку, працівників гуртожитку, а також на ВПО (внутрішньо переселених осіб). Безпосередньо залученими до реалізації субпроєкту є: АГЧ, відділ бухгалтерського обліку, генеральний проектувальник, підрядна організація, технічний нагляд», - відзначив Сергій Миколайович.

За його словами, підрядники розраховують закінчити усі роботи до 30 жовтня. «Після завершення робіт ми матимемо два максимально утеплених гуртожитки, що, своєю чергою, має соціальний вплив – дозволить значно скоротити видатки на опалення взимку і зменшить вартість комунальних послуг за рахунок енергозаощадження від зовнішнього утеплення фасадів і заміни вікон, а також сприятиме соціальному розвитку цього району. Крім того, в цьому є і екологічний ефект – менша кількість спалюваного газу, зменшення викидів і парникових газів, – наголосив Сергій Кушнір.

Як зазначив проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення: «Діяльність робочої групи, яка працює над реалізацією цього проєкту, була високо оцінена учасниками конференції. І надалі ми сподіваємось на подальшу підтримку реалізації іншого проєкту з внутрішнього ремонту гуртожитків. У рамках цього проєкту планується зробити ремонт в помешканнях, санітарних кімнатах, встановити там пральні і сушильні машини, праски, нові кухні, нові меблі, встановити пожежну автоматику та здійснити інші ремонтні роботи. Саме участь у конференції дала змогу обговорити можливість подальшого фінансування в рамках програми НКПВУ  для реалізації  і завершення внутрішніх ремонтних робіт у гуртожитках». Відзначимо, що відбір наступних проєктів, що отримають фінансування в рамках програми НКПВУ,  буде відбуватись до кінця року, а кошти на реалізацію проєктів будуть виділятись вже в наступному році».

Для довідки:

Ремонтні роботи у гуртожитку №3 здійснює ТОВ «СК «Стройінвест», відповідно до дозволу на виконання робіт ІУ012210322485 від 23.04.2021 року. Капітальний ремонт гуртожитку №4 здійснює ТОВ "СПІВДРУЖНІСТЬ АВІА БУД", відповідно до дозволу на виконанняробіт ІУ012210322282 від 17.05.2021 року.

Якщо у вас виникають питання щодо реалізації проєктів, пропозиції або скарги, то ви можете їх надсилати на електронну адресу vospotdel@ukr.net, звертатись до спеціаліста по роботі зі скарги - начальника відділу виховної роботи Кондратенко Світлани Вікторівни (НК №4 каб. 211, тел. 228-76-48) або у телеграм бот @znu_ahch_bot