Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор ЗНУ обговорив із представниками біологічного факультету стратегічні напрямки розвитку на поточний навчальний рік

Ректор ЗНУ обговорив із представниками біологічного факультету стратегічні напрямки розвитку на поточний навчальний рік

Ректор ЗНУ обговорив із представниками біологічного факультету стратегічні напрямки розвитку на поточний навчальний рік
24.09.2021 12:55 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет зустріч з викладачами студентами

Черговим зібранням у низці зустрічей факультетських колективів із представниками адміністрації ЗНУ став захід, який відбувся на біологічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Ректор Микола Фролов обговорив із його представниками –за участю декана Людмили Омельянчик та завідувачів кафедр – основні завдання, напрямки роботи факультету та університету в поточному році, а також питання, які потребують першочергового вирішення.

Йшлося передусім про форми й графік роботи в поточному навчальному році, про потребу прискорення темпів вакцинації, котра триває в ЗНУ, аби університет продовжував свою безперебійну роботу в цьому навчальному році й міг надавати якісну освіту й додаткові освітні послуги. Також розглянули й питання щодо матеріально-технічного забезпечення університету та біологічного факультету, стратегічні напрямки подальшого розвитку.

Як наголосив Микола Олександрович, згідно з нещодавньою постановою Кабінету Міністрів та інших розпоряджень різних рівнів влади й університетської адміністрації, ЗНУ продовжуватиме працювати в офлайн-режимі, якщо тут буде нараховуватися 80% вакцинованих викладачів і співробітників. Тож ректорат взяв курс на досягнення цієї позначки, аби всі структурні підрозділи могли працювати очно й надавати якісні освітні послуги. Минулий рік продемонстрував, що навчання онлайн має чимало переваг, проте й на другий план відходять деякі актуальні моменти. Це знижує показники щодо рівня знань студентів. Для представників академічного колективу ЗНУ організовані на території університету дні вакцинації – на базі медичного пункту. Вона здійснюється безкоштовно вакциною Pfizer. Ті працівники, які не вакцинувалися, мають надати довідку про стан здоров’я спеціальної форми, або щотижня надавати результати негативного ПЛР-тесту.

На заході йшлося, що цьогорічна вступна кампанія була вдалою – традиційно для ЗНУ. Водночас вона виявила й певні проблеми, недоліки, зумовлені карантинними обмеженнями, економічною ситуацією в регіоні та іншими об’єктивними факторами. Між іншим, йшлося про зниження кількості вступників на магістратуру в цьому році через складання ЄВІ (з іноземної мови), який запровадили на усіх без винятку спеціальностях. Разом із тим, університет і цього року займає провідні позиції за показниками набору студентів на бакалаврат (поряд із НТУ «Дінпровська політехніка»), а також має найкращі показники за набором до магістратури, хоча й вони нижчі за торішні. Наразі біологічний факультет має підготуватися й провести вдалий додатковий набір до магістратури на місця державного замовлення (додаткова сесія). А студентів бакалаврату і, зокрема, старшокурсників, вже зараз починати готувати до складання ЄВІ.

Перед колективом як біологічного факультету, так і університету загалом наразі стоять питання щодо підвищення конкурентноспроможності ЗНУ, вдосконалення освітнього процесу тощо. Найближчим часом комісія із першим проректором Олександром Бондарем здійснять аналіз ОП, яких в університеті нараховується 199, а також розроблять рекомендації щодо їхньої актуалізації. У зв’язку із цим на факультетах існує проблема мікрогруп, функціонування яких інколи є оправданим, а подекуди й потребує реформування. Йшлося й про інші проблемні питання, задля подолання яких колектив біологічного факультету та загалом університету має виробити правильну стратегію на поточний навчальний рік і вже зараз розпочати її реалізовувати.

Також присутні обговорили питання щодо економіко-фінансового забезпечення діяльності університету, можливостей матеріально-технічного забезпечення. Через підвищення цін на енергоносії та карантинні обмеження університет втратив чималу суму надходжень до спецфонду, який зазвичай витрачається на розвиток ЗНУ. Також гальмують здійснення ремонтів й закупівель обладнання складні тендерні процедури, про що докладно розповів представникам біологічного колективу ректор. Незважаючи на це, у планах адміністрації продовжити здійснювати ремонти в навчальному корпусі № 3, який, до речі, належить до історичних будівель Старого Олександрівська.

Крім того, ректор розповів про зміни в освітньому процесі в цьому навчальному році. Так, у зв’язку з оптимізацією фонду заробітної плати і витрат на опалення перший семестр триватиме з 1 вересня по 25 грудня. До 1 лютого 2022 року організують канікули для студентів, а також період першої відпустки для освітян. У цей час не опалюватимуть навчальні корпуси, окрім адміністративного (навчальний корпус №1). Другий навчальний семестр першими розпочинатимуть заочники, яких долучать до освітнього процесу вже з 1 лютого, а всі інші представники денної форми навчання – з 14 лютого. Відповідно здійснюватиметься за семестрами й оформлення викладачів, які працюють за сумісництвом.

Розповів Микола Олександрович і про особливості фінансування університету, виплати й витрати, а також про формування вимог до факультетів щодо реалізації тих можливостей, які формують розвиток університету, поділився планами на майбутнє й окреслив стратегію розвитку ЗНУ, яку розробила адміністрація університету. Під час зустрічі розглянули питання змін і реформ у системі шкільної освіти, кадрового забезпечення, відповідності навчально-методичного забезпечення і навчальних планів ліцензійним умовам тощо. Наразі актуальними завданнями в роботі із студентською молоддю також є підвищення комунікації, виховна робота із мешканцями гуртожитків, зокрема тих, де зараз тривають ремонтні роботи і існує підвищений рівень небезпеки.

Наприкінці заходу Микола Олександрович вислухав думки й запитання представників біологічного факультету. Вони стосувалися заробітної плати та інших статей виплат, котрі закладені в умовах Колективного договору ЗНУ, надбавок і компенсацій за наукову роботу. На адресу адміністрації університету й ректора також надійшли слова вдячності від професора Олександра Фролова за підтримку й увагу до наукової діяльності керованого ним колективу, й за збереження й розвиток матеріально-технічної бази лабораторії клітинної та організменної біотехнології.

Спілкуючись з Миколою Фроловим, викладачі цікавились питаннями матеріально-технічного забезпечення роботи факультету, кафедр і лабораторій. Ректор Микола Фролов надав вичерпні відповіді на всі питання, пообіцявши не залишити без уваги жодної пропозиції. Декан Людмила Омельянчик від імені учасників зустрічі подякувала адміністрації університету за увагу до всіх потреб і пропозицій колективу факультету.

 

 

Схожі новини