Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі Запорізького національного університету пройшли міжнародне стажування у Хорватії

Із 17 по 25 вересня 2021 р. доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти факультету соціальної педагогіки та психології Юлія Зубцова та доцентка кафедри соціальної філософії та управління факультету соціології та управління ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ольга Маліновська пройшли міжнародне стажування в Хорватії та взяли участь у ІV Міжнародній науково-практичній конференції на тему «Єдиний освітній простір в умовах цифрової трансформації».

Метою стажування була активізація співпраці між освітянською спільнотою України та державами-членами Європейського Союзу щодо вивчення кращих європейських практик розвитку сучасної освіти та науки, визначення шляхів і напрямів формування ефективної системи освіти та науки в Україні з урахуванням європейського досвіду та національних пріоритетів.

Міжнародне стажування та конференція були проведені за чотирма основними мультидисциплінарними напрямами, які включали в себе такі галузі науки й освіти, як:

-       медична освіта (медицина і реабілітація, соціальна робота та ін.),

-       право (право, публічне адміністрування, національна та міжнародна безпека тощо),

-       інформаційні технології (медіа-освіта, IT в освіті та ін.),

-       освіта (філософія, педагогіка, культура тощо).

Організаторами стажування виступили: PAR University (Croatia), Juraj Dobrila University of Pula (Croatia), University of Primorska, Faculty of Education (Slovenija), Сумський державний університет (Україна), Національний авіаційний університет (Україна), E-Science Space (Poland), Центр стратегічних інновацій та прогресивного розвитку (Україна).

Програма стажування включала такі заходи:

-         зустрічі науковців України зі своїми колегами з країн ЄС;

-         участь у професійних тренінгах;

-         Міжнародна науково-практична конференція;

-         ознайомлення з культурною спадщиною Хорватії;

-         міжкультурна комунікація.

Програма стажування складалася зі 150 годин, із яких 50 годин аудиторної роботи та 100 годин позааудиторної роботи.

У програму аудиторної роботи входили такі модулі:

Модуль 1. Організація освітнього процесу та програми підготовки студентів в університетах Європи.

Модуль 2. Інноваційні технології, науково-методичне та інформаційне забезпечення освітнього процесу.

Модуль 3. Підготовка науковців в Європі та можливості україно-європейської наукової співпраці.

Модуль 4. Наука як основа освітнього процесу – за напрямом роботи кожного учасника.

Позааудиторна або дистанційна частина стажування включала:

-       вивчення організаційної структури університету та програм підготовки через доступ до офіційного сайту університету;

-       ознайомлення з навчально-методичним забезпеченням;

-       вивчення досвіду дистанційної освіти та проходження дистанційного курсу;

-       робота з електронним бібліотечним фондом;

-       ознайомлення з віртуальними лекційними курсами викладачів університетів.

Під час Міжнародної науково-практичної конференції доцентка Юлія Зубцова виступила з доповіддю на тему: «Професійна підготовка майбутніх педагогів у країнах Європи» («Professional training of future teachers in eu member states»), у якій докладно зупинилась на досвіді Запорізького національного університету.

Своєю чергою, доцентка Ольга Маліновська в доповіді «Освітня складова діяльності інтелігенції в інформаційному суспільстві» («Educational component of the Activities of the Intelligentsia in the Information Society») звернула увагу на певні проблеми сучасного цифрового суспільства, пов’язані з ризиками й небезпеками застосування інформаційних технологій та роль інтелігенції, її інтелектуально-просвітницької та аксіологічної активності в удосконаленні цих процесів.

Учасниці стажування висловили подяку його організаторам та сподівання на подальшу плідну співпрацю з хорватськими освітянами.