Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На засіданні Вченої ради затвердили важливі рішення щодо організації освітнього процесу

На засіданні Вченої ради затвердили важливі рішення щодо організації освітнього процесу

На засіданні Вченої ради затвердили важливі рішення щодо організації освітнього процесу
30.09.2021 13:28 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут Вчена рада освітній процес профорієнтаційна діяльність нагородження

Двадцять восьмого вересня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання Вченої ради, під час якого обговорили низку питань й ухвалили стратегічні рішення, які стануть основою для планомірного сталого розвитку університету. Серед них: результати акредитації освітніх програм у 2020/2021 навчальному році та плани акредитацій на поточний навчальний рік, стан і завдання проведення профорієнтаційної роботи в університеті, питання організації освітнього процесу та якість підготовки фахівців у Інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ, затвердження освітньо-професійних програм і положень, кадрові питання та інше.

Розпочав засідання ректор ЗНУ, професор Микола Фролов, який привітав усіх присутніх із черговими науковими здобутками університету. Так, в урочистій обстановці вручили диплом кандидата філософських наук Володимиру Сосуновському, подяку ЗОДА за активну громадську діяльність, вагомий особистий внесок у збереження та розвиток української культури, мови, національних цінностей, традицій Федору Турченку. А також – подяку доцентці кафедри акторської майстерності Лілії Гринь за високі професійні досягнення в освіті творчо-потенційної молоді та підготовці учасників до міжнародного Канадсько-українського фестивалю дитячої та юнацької творчості в Торонто-2021; за творчий внесок у розвиток культури, просування талантів у світі на міжнародному конкурсі «New York Starlights (другий сезон); за вагомий внесок у розвиток естетичного виховання підростаючого покоління, високий професіоналізм і творчу майстерність, за підготовку до участі в Міжнародному конкурсі-фестивалі «Profest Georgia» та в Міжнародному фестивалі мистецтв «Скарби фараона». Крім того, подяки вручили студенту Сергію Пивоварову за 1 місце в міжнародному конкурсі «New York Starlights (другий сезон)» в номінації «естрадний спів» та за 1 місце в міжнародному Канадсько-українському фестивалі дитячої та юнацької творчості в Торонто-2021 та дипломи лауреата 1 ступеня в Міжнародному мистецькому конкурсі «Planet stars», у Міжнародному конкурсі-фестивалі «Profest Georgia» та в Міжнародному фестивалі мистецтв «Скарби фараона». Диплом лауреата 1 премії у Міжнародному конкурсі «Monako Star» отримала студентка Діана Арзамаскова в номінації театральна творчість та художнє слово, дипломом за підготовку до участі в Міжнародному конкурсі «Monako Star» відзначили старшу викладачку кафедри акторської майстерності ЗНУ Тетяну Петрик.

Крім того, грамоти вручили за сміливість та волю до перемоги в змаганнях благодійного турніру з боксу «Sport for light» Юхиму Паталаєнку, Валентину Добровольськомуй, Івану Кобцю й Антоняну Артаку.

Учасники зібрання заслухали звернення ректора, в якому він окреслив плани та стратегії майбутньої роботи. Так, ректор висловив переконання, що саме цілеспрямовані зусилля всього колективу ЗНУ дають необхідний результат, спрямований на розвиток вишу. Головне в цьому процесі – дружня атмосфера, повага один до одного та системна робота. Також Микола Олександрович поставив перед викладачами й деканами завдання щодо плідної й активної підготовки до роботи в новому навчальному році, до різних варіантів організації освітнього процесу. Вони мають оновити силабуси та зміст навчальних курсів у «Moodle» та готуватися до продовження наукової діяльності. Крім того, ректор звернув увагу присутніх на важливість вирішення організаційних питань роботи університету в умовах пандемії коронавірусу, вакцинації співробітників, готовності до дистанційної роботи в цих умовах, посилення карантинних заходів і контроль за дотриманням протиепідемічних заходів.

Під час засідання про стан організації освітнього процесу та якість підготовки фахівців у Інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ доповіла директор ІННІ Наталія Метеленко. Вона проаналізувала результати діяльності освітніх центрів, лабораторій, аудиторій, а також – захисту наукових робіт науково-педагогічні працівників ІННІ, виробничої практики студентів, підготовки кваліфікаційних робіт на замовлення роботодавців, навчально-методичного забезпечення освітнього процесу та інші питання.

Про результати акредитації освітніх програм у 2020/2021 навчальному році та план акредитацій на поточний навчальний рік доповів проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов. Зокрема, він звернув увагу на строки й технологію процесу акредитації, модернізацію процедур у ЗНУ, пов’язаних з акредитацією, результати акредитації 15 освітніх програм на 3 освітніх рівнях (10 акредитовані та 5 – на умовній акредитації), ключові проблеми й завдання в рамках нової моделі акредитації, необхідність оновлення інформації про науково-педагогічних працівників ЗНУ на сайті вишу та обліку їхніх здобутків, відповідно до ліцензійних умов на тестовій інформаційній платформі.

Про стан і завдання проведення профорієнтаційної роботи в університеті доповіла начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів, яка проаналізувала основні напрями й форми профорієнтаційної роботи, контингент і географію слухачів, результати реалізації загальноуніверситетських профорієнтаційних програм, безкоштовних пробних тренінгів тощо. А про затвердження освітньо-професійних програм підготовки фахових молодших бакалаврів у 2021 році ВСП «Економіко-правничий фаховий коледж ЗНУ» розповіла директор ЕПФК Олена Грибанова.

У рамках засідання перший проректор Олександр Бондар і проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук запропонували до розгляду кадрові питання стосовно: обрання на вакантну посаду завідувача кафедри фізичної терапії та ерготерапії, професора Надії Василівни Богдановської, присвоєння вченого звання доцента по кафедрі генетики та рослинних ресурсів Олені Анатоліївні Бойкій, по кафедрі українознавства Юлії Володимирівні Ласкавій і по кафедрі фізичної терапії та ерготерапії Наталії Василівні Позмоговій.

Крім того, розглянули питання про затвердження Положення про науково-методичну раду Запорізького національного університету в новій редакції, про затвердження ліміту стипендіатів для здобувачів 1 курсу ступеня вищої освіти бакалавра та магістра, які вступили на навчання за державним замовленням на додаткові місця, а також ліміту стипендіатів для здобувачів 1 курсу освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра ВСП «Запорізький гідроенергетичний фаховий коледж ЗНУ», які вступили на навчання за державним замовленням на додаткові місця. А також – про затвердження програм атестаційних екзаменів за спеціальностями та освітніми програмами ЗНУ для здобувачів освітнього ступеня бакалавра на 2022 рік; про визнання результатів підвищення кваліфікації (стажування) за неакредитованими програмами та шляхом неформальної/інформальної освіти науково-педагогічних працівників Запорізького національного університету. Про це доповіла керівник навчального відділу Людмила Нестеренко.

До того ж, увазі членів Вченої ради представили до затвердження освітньо-професійні програми за спеціальностями для здобувачів ступенів вищої освіти бакалавра та магістра й перезатвердження навчальних планів набору 2021 року за цими освітньо-професійними програмами та Положення про атестацію наукових працівників Запорізького національного університету. Також розглянули питання про внесення змін та доповнень до Положення про Конференцію трудового колективу Запорізького національного університету; Типового положення про орган громадського самоврядування факультету/навчально-наукового інституту Запорізького національного університету та Типового положення про орган громадського самоврядування фахового коледжу Запорізького національного університету.

У рамках засідання про питання щодо Економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету у м. Мелітополі доповів його в.о. декана Євген Адоньєв.

Наприкінці засідання доповідачі Геннадій Васильчук, Олександр Бондар, Наталія Метеленко, Ольга Пономаренко й Ірина Бондаренко представили до обговорення та затвердження питання про надання Інженерному навчально-науковому інституту ЗНУ імені Ю.М. Потебні; про перейменування Центру польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського в Центр польської культури, освіти, науки та євроінтеграції ім. Яна ІІІ Собеського; про рекомендацію до друку наукових праць і поширення через мережу інтернет збірників наукових праць; про внесення змін до складу редакційної колегії журналу «Металургія». А також – про рекомендацію до друку навчально-методичної літератури; про затвердження загальних короткострокових програм підвищення кваліфікації для державних службовців Центру післядипломної освіти;. Йшлося, зокрема й про представлення до нагородження орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня Валентини Кравченко – кандидатки філологічних наук, професорки кафедри української літератури, а також низки нагород для  науково-педагогічних працівників і співробітників факультету соціальної педагогіки та психології.

Микола Фролов подякував за плідну роботу всім учасникам Вченої ради. Він висловив сподівання, що й надалі ефективність залишиться важливим показником діяльності представників колективу Запорізького національного університету. Відповідно до кожного пункту порядку денного, учасники засідання розглянули й затвердили проєкти рішень.

 

 

 

 

Схожі новини