Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Спортсменки «Орбіти-ЗНУ-ЗОДЮСШ» здобули дві перемоги в черговому етапі національного чемпіонату з волейболу в жіночій суперлізі

05.10.2021 10:31 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ волейбол спорт перемога

Волейболістки «Орбіти-ЗНУ-ЗОДЮСШ» (ZNU, Zaporizhzhia National University) підтвердили статус фавориток у стартовому матчі нового національного чемпіонату з волейболу в жіночій суперлізі Чемпіонат «України-Дмарт», який проходив у Полтаві. Запорізькі спортсменки – підлеглі головного тренера команди Гарія Еґіазарова перемогли житомирську волейбольну команду «Полісся – ШВСМ-ЖДУ», яка в минулому сезоні фінішував на п’ятій сходинці у Суперлізі.

Першого жовтня їхня гра закінчилася з рахунком «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» (Запоріжжя) - «Полісся-ШВСМ-ЖДУ» (Житомир) 3:0 (25:15, 25:21, 25:8). У стартовому сеті запоріжанки швидко захопили ініціативу та повели у рахунку – 5:2. Повернути підлеглих у гру під час «хвилини перерви» намагався керманич тренерського штабу «Полісся-ШВСМ-ЖДУ» Анатолій Казьмерчук, але й після тайм-ауту його команда продовжила віддавати очки – 2:9. «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» завершила перший ігровий відрізок із переконливою перевагою в результаті – 25:15. За досить рівної боротьби відбувався початок другої партії – 5:5, але потім запоріжанки почали нарощувати оберти, потужно атакувати й надійно працювати на блоці. До речі, у першій партії підлеглі Гарія Еґіазарова «у захисті» також виглядали абсолютно впевнено. Як наслідок, підійшли до першого сетболу з рахунком 24:17. Однак волейболістки з Житомира наприкінці партії відіграли чотири очки поспіль. Остаточний результат другої партії – 25:21. У заключному сеті запорізькі спортсменки знову перемогли  з результатом 25:8 на їхню користь.

Другого жовтня команда «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» здобула перемогу у важкому протистоянні із тернополянками. У результаті запоріжанки поступилися в одному сеті супротивницям, однак вибороли перемогу: «Галичанка-ЗУНУ» (Тернопіль) – «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» (Запоріжжя) 1:3 (12:25, 25:21, 13:25, 19:25). Після переконливої перемоги в стартовому матчі чемпіонату над житомирським «Поліссям-ШВСМ-ЖДУ» навряд чи хтось із вболівальників «Орбіти-ЗНУ-ЗОДЮСШ» очікував якихось певних несподіванок у грі проти тернопільських волейболісток. Та й перший сет, у якому запоріжанки виглядали впевнено та розкуто й виграли з рахунком 25:12, абсолютно не натякав на майбутні перешкоди в здобутті необхідних залікових балів.

Проте в другому сеті тернополянки перевернули хід поєдинку та перехопили ініціативу. «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» програла стартові хвилини 1:7 і потім так і не зуміла повернути собі лідерство в сеті. Хоча за рахунку 18:20 така нагода була більш ніж реальною. 21:25 – результат другої партії на користь суперниць. Та варто віддати належне виваженим діям керманича тренерського штабу запоріжанок Гарія Еґіазарова, та, передусім, витримці цього досвідченого наставника. Спокій та врівноваженість Гарія Шамоєвича під час тайм-аутів «пожежного сету» й після програного ігрового відрізку, згодом передалися підлеглим, і «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» у наступній партії виграли з рахунком 25:13.

Більш-менш конкурентну боротьбу тернополянки намагались нав’язати у четвертому сеті, але зупинити запоріжанок вже насправді було проблематично. 25:19 та 3:1 у підсумку. За словами прес-служба волейбольної колманди «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ», головний тренер Гарій Еґіазаров) так прокоментував гру запорізьких спортсменок:

«Перша партія видалась справді доволі легкою для нас. Як зазвичай, після таких легких партій гравці втрачають концентрацію, хоча я заздалегідь про це дівчат попереджував. Це вкотре говорить, що ніколи не потрібно втрачати концентрацію! Кожну секунду бути максимально уважними. Причому у грі проти будь-якого суперника потрібно грати від самісінького початку до фінальної сирени. Третя партія також доволі легко склалася, четверта – до середини тривала очко в очко. Загалом це повинно всім дівчатам піти на користь, бо вони тепер зрозуміли – навіть якщо ви класом вище за суперниць, то все одно потрібно викладатись на сто відсотків».

Зауважимо, що команду «Орбіту-ЗНУ-ЗОДЮСШ» цілковито підтримують і в рідному виші. Зокрема, постійною є підтримка спортсменок від адміністрації вишу та особисто від ректора ЗНУ, професора Миколи Фролова, який щиро вболіває за дівчат не лише під час проведення змагань, але й впродовж постійних й кропітких тренувань на базі спортивно-оздоровчого комплексу Запорізького національного університету.