Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ триває міжнародне співробітництво з партнерами навчальної лабораторії спецосвіти та психологічного консультування факультету СПП

На факультеті соціальної педагогіки та психології (ZNU, Zaporizhzhia National University) з 2004 року активно працює навчальна лабораторії спеціальної освіти та психологічного консультування. Створення лабораторії стало можливим завдяки співпраці Запорізького національного університету та Університету прикладних наук Магдебург-Стендаль, Німеччина. На підставі договору про співробітництво з факультетом спеціальної педагогіки Магдебурзького університету професори Вольфганг Бльомерс, Фритц-Гельмут Виш і Ганс-Дитер Даммеринг (директор дитячого інтегративного комплексу «Kinderförderverk Magdeburg e.V.») читали лекції з проблем соціально-педагогічної підтримки дітей з особливостями психофізичного розвитку.

На базі навчальної лабораторії спеціальної освіти та психологічного консультування відбуваються робочі наради та online-зустрічі з Гансом-Дитером Даммерингом із питань карантинних обмежень у роботі з дітьми, особливостей організації роботи в умовах пандемії, створення безпечного простору для занять із дітьми та студентами. Також на факультеті СПП ухвалили рішення про подальшу плідну співпрацю та проведення курсу лекцій-online для студентів спеціальності 016 спеціальна освіта освітньої програми логопедія.

Завдяки творчій співпраці з німецькими колегами, на базі лабораторії здійснюється проєкт «Кенгурятко». Серед його учасників – діти з розладами аутистичного спектру, затримкою мовленнєвого розвитку, затримкою психічного розвитку. Зазначимо основні проблеми, з якими зверталися за допомогою батьки:

- проблеми в поведінці та соціальній адаптації дитини;

- порушення процесу комунікації, відсутність мовлення у дитини, відсутність розуміння зверненої мови;

- проблеми в системі комунікації «батьки-дитина»;

- адаптація дитини до дитячого садку;

- організація та встановлення оптимального режиму дня та занять для дитини з особливими освітніми потребами.

Спеціалісти лабораторії щонеділі здійснюють моніторинг динаміки психоемоційного, психосоціального розвитку дітей, за результатами якого батьки отримують рекомендації щодо організації занять вдома задля оптимізації та корекції розвитку.

Мамай Наталія,

завідувачка навчальної лабораторії

спеціальної освіти та психологічного консультування