Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики відбувся віртуальний візит міжнародних експертів за проєктом «Еразмус+ КА2 DESTIN»

На факультеті журналістики відбувся віртуальний візит міжнародних експертів за проєктом «Еразмус+ КА2 DESTIN»

На факультеті журналістики відбувся віртуальний візит міжнародних експертів за проєктом «Еразмус+ КА2 DESTIN»
11.10.2021 10:16 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики міжнародна діяльність проєктна діяльність освітній процес DESTIN

Кафедра журналістики факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжує реалізацію міжнародного проєкту «DESTIN» за програмою «Еразмус+» (напрямок КА2: розвиток потенціалу вищої освіти) «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність та професіоналізм» (Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism).

2021/2022 навчальний рік стане завершальним роком проєкту, тому команда вже починає підбивати підсумки. Фінальним етапом оцінки якості викладання на оновлених освітніх програмах бакалаврату і магістратури спеціальності «Журналістика» стала онлайн-зустріч викладачів і студентів кафедри з європейськими експертами «DESTIN» – почесним президентом EJTA (European Journalism Training Association), викладачем Віндесгеймського університету (Нідерланди) Ніко Дроком і експертом з якості освіти World University Services (Австрія) Марком Шварцлі.

У таких спосіб європейські партнери продовжують моніторинг змін, які були внесені в освітні програми з журналістики у 2019/2020 році. Уже другий рік факультет журналістики працює за новими навчальними планами, в яких збільшились години практичних дисциплін; магістерська програма позбулась педагогічного складника, натомість орієнтується на підготовку журналіста, медійного управлінця й науковця. Традиційною практикою стали щосеместрові опитування студентів щодо якості курсів, залучення випускників і роботодавців до обговорення змін у програмі.

«Ті  рекомендації, які нам дали європейські експерти рік тому, стали для нас орієнтиром у роботі, оскільки така незалежна експертиза допомагає критично оцінити переваги й недоліки наших програм. Ми продовжуємо роботу над вдосконаленням журналістської освіти, налагоджуємо зв’язки з колегами з інших закладів освіти для внутрішньої мобільності викладачів і студентів, шукаємо партнерів для міжнародної співпраці, працюємо з роботодавцями над поліпшенням освітніх програм», – зауважив під час зустрічі декан факультету журналістики Віктор Костюк.

Європейські координатори спілкувались не тільки з викладачами, а й зі студентами. За словами Ніко Дрока, студенти позитивно оцінюють якість освітніх програм і ті зміни, що втілюються на факультеті. Зокрема, хлопці й дівчата відзначили появу нових курсів, більшу кількість лабораторних і практичних занять, зустрічей із журналістами-практиками, поділились досвідом стажувань у регіональних і всеукраїнських медіа. Серед пропозицій, які внесли студенти, це – можливість вивчення кількох іноземних мов, відмова від вибіркових дисциплін, не пов’язаних із комунікаційною галуззю та збільшення кількості творчих завдань.

На сьогодні триває процес уточнення пропозицій щодо модернізації журналістської освіти, які будуть схвалені консорціумом партнерів проєкту «DESTIN» і надані Міністерству освіти і науки України для поширення цього досвіду в інших ЗВО України.

Нагадаємо, що проєкт «DESTIN» – це трирічний міжнародний проєкт за програмою Європейської Комісії «Еразмус+» напрямок КА2. Він об’єднав більш ніж 50 представників із 20 установ і закладів вищої освіти Європи та України задля розробки та впровадження в навчання нових стандартів журналістської освіти в Україні з урахуванням досвіду європейських країн.

 

 

 

 

 

Схожі новини