Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт з облаштування локації в ЗНУ за корпусом №6 переміг у конкурсі «Громадський бюджет» та отримав мільйон гривень на реалізацію цього задуму!

13.10.2021 12:07 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University громадський бюджет мільйон гривень з міського бюджету на реконструкцію університетського майданчика для молоді

Активісти студентської ради ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) під керівництвом Єгора Гукова та представники студентства вишу взяли участь у конкурсі «Громадський бюджет Запоріжжя» із загальноміським проєктом облаштування та створення простору для відпочинку «За шостим» корпусом ЗНУ. І нарешті вчора стало відомо, що цей проєкт переміг в рамках оголошеного конкурсу та згодом отримає відповідне фінансування! Про це стало відомо у ПК «Орбіта», де підбили підсумки цьогорічного голосування за проєкти Громадського бюджету й нагородили 19 переможців.

Свого часу до університетської спільноти звернулися студенти-активісти з проханням проголосувати і підтримати цей проєкт. Автори тепер реалізовуватимуть свої  ідеї за навчальним корпусом ЗНУ № 6. У їхніх планах створити місце, де студенти зможуть: взяти собі щось смачненьке та перекусити за столом або на лаві; залишити свій велосипед, на якому приїхав до університету, та навіть полагодити, якщо з ним щось трапилось; організовувати івенти на відкритому повітрі, завдяки сцені, яка буде там знаходитись; спокійно проходити повз цю територію та не потрапити в багнюку.

На думку авторів проєкту, у студентському містечку Запорізького національного університету постійний потік студентів і робітників, але місця для перебування на вулиці майже повністю відсутні. Проєкт створить місце за корпусом ЗНУ № 6 для відпочинку, перекусів, нетворкінгу, дозвілля та доповнить студмістечко естетично та функціонально. На місці, де зараз паркуються автомобілі, будуть розміщені лави та столи на газоні й плитці. Також у доступі буде сцена та освітлення території. Реалізація цього проєкту допоможе влаштувати місце для відпочинку, простішої комунікації та сприятиме розвитку малого бізнесу через можливість зупинитись на перекус. Оформити це місце планують за допомогою алеї популярних студентських проєктів ЗНУ, які знають більшість студентів. Відзначимо, що бюджет проєкту становить 998 200 гривень. При цьому віддати голос могли тільки мешканці Запоріжжя.

Переможців проєкту Громадський бюджет 2020 та 2021 років привітав заступник міського голови Анатолій Васюк.

– Сьогодні відзначаємо переможців Громадського бюджету 2020 та 2021 років. Ця програма у Запоріжжі працює вже кілька років. За цей період було реалізовано 117 проєктів. Завдяки Громадському бюджету запоріжці мають можливість реалізовувати свої проєкти. Були різні думки з приводу цієї програми. Однак, на мою думку та згідно з позицією влади міста, це справжній приклад співпраці, діалогу між міською владою та містянами, – сказав Анатолій Васюк.

Для довідки:

З 2016 року у Запоріжжі започатковано програму Громадський бюджет. На її фінансування в останні роки щорічно з бюджету міста виділяється 10 мільйонів гривень. Запоріжці самі можуть запропонувати та обрати проєкти, які будуть реалізовані за кошти Громадського бюджету. Цього року у Запоріжжі чергового разу відбулось голосування за проєкти Громадського бюджету. Запоріжці самі голосуванням визначили проєкти, які у наступному році будуть реалізовані за рахунок коштів бюджету міста. У ПК «Орбіта» відбулось нагородження 19 проєктів-переможців. Також нагородили переможців Громадського бюджету-2020. Його 22 проєкти вже реалізовані у цьому році. Проєкти були представлені у трьох номінаціях. Загальноміські проєкти (великі), які стосуються життєдіяльності всієї громади міста. На їх фінансування передбачено 50% від загальної суми коштів Громадського бюджету. Проєкти, які пов’язані з комунальними закладами, установами та некомерційними підприємствами міського підпорядкування (малі) – 30% від загальної суми Громадського бюджету. Проєкти, пов’язані з житловим сектором (малі) – 20% від загальної суми Громадського бюджету.

У результаті у першій номінації нагородили 5 проєктів-переможців. Серед них проєкт Ганни Легуцької – «Дорога до школи: граю, відчуваю, пізнаю»; Віталія Лізвінського – «Стежина дитячих мрій. Крокуй цікаво та безпечно!»; Моніки Татевосян – облаштування та створення простору для відпочинку за шостим корпусом ЗНУ та інші. У другій – 8 переможців. Серед них проєкти Світлани Зайцевої – реконструкція подвір’я ЗОШ №88; Ірини Патрушевої – облаштування вуличної тренажерної зали Запорізького колегіуму «Елінт»; Юлії Остапенко – майданчик «Країна дорожніх знаків». У третій – 6. Серед них проєкти Вікторії Павлюк – реконструкція дитячого майданчика; Валентини Пінчук – створення ігрового майданчика; Оксани Гаркуші – облаштування безпечної дороги між гімназією №93 та будинком по вул. Полякова, 13а та інші. Нагадаємо, на впровадження проєктів першої номінації з бюджету міста виділяється до мільйона гривень на кожен. Другої та третьої – до 400 тисяч гривень на кожен.